R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Chciał pijany prowadzić autobus wycieczkowy!

17-05-2018 16:32 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 23,720 | Komentarzy: 4

Pod wpływem alkoholu był kierowca autokaru, który chciał zawieźć dzieci na wycieczkę. Policjanci uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy wyjazd w ponad trzystukilometrową podróż.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Być może tragedii udało się zapobiec dzięki przezorności jednego z rodziców, który poprosił kolskich policjantów o kontrolę autokaru przed wyjazdem dzieci na wycieczkę. Wczoraj, 16 maja br., młodzież gimnazjalna jednej z kolskich szkół wybierała się na wycieczkę do Krakowa. Zanim jednak wyruszyła w podróż, policjanci sprawdzili stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty oraz stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że kierowca, który przyjechał po uczniów był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u 29-latka ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Planowana wycieczka odbyła się, ale uczestników na miejsce dowiózł inny, trzeźwy kierowca. Kompletnie nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy i kategorycznie zakazali dalszej jazdy. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem po użyciu alkoholu. Grozi mu areszt albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina rodzicom, organizatorom, opiekunom wycieczek o tym, że istnieje możliwość zgłoszenia takiego wyjazdu na kilka dni przed planowaną podróżą. Funkcjonariusze skontrolują stan techniczny pojazdu i zbadają stan trzeźwości. W przypadku braku wcześniejszego zgłoszenia, gdy tuż przed wyjazdem stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, można zgłosić fakt ten dyżurnemu Policji, który wyśle na miejsce policjantów i skontrolują przewoźnika.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA