R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

W ostatniej chwili ściągnięto mężczyznę z torów!

04-06-2018 13:54 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 26,404 | Komentarzy: 4

Policjant kolskiej komendy podczas wspólnej służby z pracownikami Straży Ochrony Kolei uratował zdezorientowanego mężczyznę, który szedł po torach wprost na nadjeżdżający pociąg. 38 – latka niemal w ostatniej chwili ściągnięto z torowiska.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

31 maja br. policjant pionu kryminalnego, w ramach wspólnych działań, pełnił służbę z pracownikami Służby Ochrony Kolei. Tuż przed godziną 9:00 dyżurny SOK w Koninie przekazał patrolowi informację o mężczyźnie leżącym na torach. Ze zgłoszenia wynikało, że człowiek ten przebywa na torowisku pomiędzy stacjami Lipie Góry, a Borysławice. Patrol natychmiast pojechał we wskazany rejon. Odcinek torowiska, który należało sprawdzić, miał długość kilkunastu kilometrów. Bezzwłoczna reakcja policjanta i strażników pozwoliła na szybkie zlokalizowanie mężczyzny, który został dostrzeżony jak szedł po torach. Sytuacja była bardzo dramatyczna, gdyż mężczyzna najprawdopodobniej nieświadomy grożącego mu niebezpieczeństwa, szedł wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Człowiek ten nie reagował na żadne słowa ani polecenia, dlatego został siłą zabrany z torowiska i odprowadzony w bezpieczne miejsce. Z mężczyzną tym nie dało się nawiązać żadnego kontaktu werbalnego. Najprawdopodobniej nie rozumiał co się do niego mówi, a z posiadanych przy sobie dokumentów wynikało, że jest narodowości niemieckiej.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, którego załoga przetransportowała mężczyznę do specjalistycznego szpitala. Jedynie dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta i pracowników Straży Ochrony Kolei nie doszło do tragedii.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze