R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Rodzinnie i radośnie na pikniku w PM5

14-06-2018 12:11 | Źródło: PM5 | Wyświetleń artykułu: 4,924 | Komentarzy: 2

Już niebawem zakończy się pracowicie spędzony z wychowankami Gromadki Misia Uszatka 2017/2018 rok przedszkolny. Jego zwieńczeniem od kilku lat jest w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole Wielki Piknik Rodzinny. Ta duża impreza integracyjna służy tak dzieciom, jak i rodzicom. Jedni i drudzy zapracowali na chwilę relaksu i beztroskiej zabawy w słonecznej aurze.

Foto:PM5
R E K L A M A

Przedszkolaków , rodziców i gości imprezy powitała i do wspólnej zabawy zaprosiła dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda. Obsługą artystyczno-muzyczną zajął się zaprzyjaźniony już z placówką pan  Michał Piekarski oraz jego asystentki. Najmłodszych  do zabawy nie trzeba było zachęcać , każdy mógł wybierać rodzaj aktywności według własnych potrzeb.   Malowane wg życzenia dzieci twarze, wymyślne warkoczyki w neonowych kolorach, przejażdżki na koniu, cuda z baloników wywoływały uśmiech na dziecięcych buziach.  Jak zawsze dużą frajdę miały dzieci korzystające z kącika plastycznego, w którym niczym nieskrepowane sięgały po materiały tworząc własne ,oryginalne rysunki , wyklejanki, , wycinanki.   Miłośnicy piłki nożnej korzystali z zabawy pod okiem instruktora Piłkarskiej Akademii Reissa. Jeszcze inni z pomocą rodziców korzystali z  wózkowych łódek , którymi „opływali” przedszkole. Byli i tacy , którzy rywalizowali w  wyścigach z przenoszeniem wody  , albo wodą gasili atrapę płonącego wieżowca.  Wszyscy bardzo zajęci.

Ucharakteryzowane  za pomocą makijażu na pieski, kotki, batmana, motylki i inne postacie

dzieciaki przemykały to tu, to tam  korzystając  z przygotowanej oferty do woli.

Zabawa przednia , a po zabawie pod chmurką jeść się chce. Świeże powietrze pobudza wszak apetyt. Ten, dzieci i dorośli mogli zaspokoić w przygotowanym na tę okoliczność  bufecie. Tu czekała na nich grillowana kiełbaska, gulaszowa zupa , ciastka, frytki, owocowa maślanka, kompot  albo kawa , a wszystko to za sprawą sponsorów. Chętnych do poczęstunku nie brakowało, korzystali z niego tak mali,  jak i dorośli uczestnicy pikniku.

Szósty piknik rodzinny  w PM 5  zorganizowany został przy zaangażowaniu i wsparciu wielu osób i firm.  Dyrektor przedszkola pani Agnieszka Kozajda podsumowując imprezę podziękowała gorąco sponsorom , w gronie których  znaleźli się Hurtownia Spożywcza K.K. Kaczmarek, Sklep Spożywczy pani Danuty Wiśniewskiej , Piekarnia Kostańscy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole , Zakłady Mięsne Sokołów oddział w Kole. Podziękowania skierowane zostały także pod adresem  Komendy Hufca ZHP w Kole za udostępnienie namiotów i pomoc organizacyjną.  Za osobiste zaangażowanie się i pomoc przy obsłudze imprezy dyrektor PM 5 podziękowała także  rodzicom i  całemu personelowi pedagogicznemu oraz  pomocniczemu. Dzięki wszystkim wyżej wymienionym   idea integracji środowiska lokalnego realizowała się w praktyce ,  a partnerstwo służyło najmłodszym. Wszak program wychowania  przedszkolnego obejmuje także i sferę emocjonalno-społeczną, w której  przedszkolaki uczą się funkcjonować w grupie, rozpoznawać i wyrażać własne emocje, nawiązywać relacje i działać  według określonych reguł.  Dzieci poradziły sobie  wyśmienicie i  zadeklarowały chęć udziału w podobnych przedsięwzięciach.

Do wspólnej zabawy na pikniku w przyszłym roku zapraszamy już teraz.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze