R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Polityka Komisarz ogłosił decyzję. Nie będzie wyborów uzupełniających

Komisarz ogłosił decyzję. Nie będzie wyborów uzupełniających

24 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,168 | Komentarzy: 1
Komisarz ogłosił decyzję. Nie będzie wyborów uzupełniających
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
carnis
Po ostatecznej decyzji NSA dotyczącej wygaszenia mandatu radnej Rady Miasta Koła Alicji Wapińskiej wielu zastanawiało się, czy odbędą się wybory uzupełniające na jej miejsce. Okazuje się, że nie.

Jak czytamy w Obwieszczeniu Komisarza Wyborczego w Koninie:

 Na podstawie art. 167 § 1 pkt l ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754 i 1000) oraz art. 16 ust. l ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania, kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 130) Komisarz Wyborczy w Koninie I podaje do publicznej wiadomości, co następuje: 1. Dnia 4 września 2017 r. Wojewoda Wielkopolski w drodze zarządzenia zastępczego, na podstawie art.98a ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ze zm.) stwierdził wygaśnięcie mandatu radnej Rady Miejskiej w Kole - Alicji Wapińskiej, wybranej w okręgu wyborczym nr 8, z listy nr 19- Komitet Wyborczy Towarzystwo Samorządowe, w wyborach samorządowych przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r. Skarga na powy sze zarządzenie zło ona przez Alicję Wapińską do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu została oddalona po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 stycznia 2011 r. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 11 stycznia 2018 r. (Sygn. akt IV SAlPo 1112/17) jest prawomocny od dnia II maja 2018 r. 2. Uzupełnienie składu Rady Miejskiej w Kole przypadałoby w okresie 6 miesięcy przed zakończeniem kadencji rady, dlatego mandat radnej w okręgu wyborczym nr 8 pozostaje nieobsadzony do końca obecnej kadencji.

Zatem jak wynika z powyższej informacji - do końca tej kadencji nikt nie zastąpi Alicji Wapińskiej a kolska rada obradować będzie o jednego członka mniej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1)
Polak 23 dni temu
kiedy zwrot diety i konsekwencje prawne od prokuratora?
| Zgłoś do usunięcia