R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Skwer przed starostwem Skwerem Niepodległości?

26-06-2018 12:14 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,431 | Komentarzy: 3

Na ręce Burmistrza Miasta Koła wpłynęło pismo od Starostwa Kolskiego, w którym znajduje się prośba o nadanie nazwy skweru, który znajduje się przed jego budynkiem. Czy radni wyrażą zgodę?
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

W dniu 07.06.2018 r. do Burmistrza Miasta Koła wpłynął wniosek złożony przez Powiat Kolski o nadanie nazwy dla skweru znajdującego się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole, położonego przy ul. Sienkiewicza w obrębie działki 20/4 ark. mapy 33. Do wniosku załączono również oświadczenia o wyrażeniu zgody na złożenie wniosku w sprawie nadania nazwy dla skweru, pozostałych współwłaścicieli działki tj. Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Prokuratury Okręgowej w Koninie oraz Gminy Koło. Starosta Kolski do wniosku o nadanie nazwy dla skweru załączył uzasadnienie, w którym wskazał że "w dniu 25 maja 2017 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie u~~anowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. VI 2018 roku mija 100 lat odzyskania Przez Polskę niepodległości. Jest to doskonała okazja aby uczcić to święto również na terenie Powiatu Kolskiego i Miasta Koła. Dla podkreślenia naszej radości z faktu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dla uczczenia i upamiętnienia bojowników ojej wolność, Zarząd Powiatu kolskiego postanowił nadać nazwę skweru zlokalizowanego przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole Skwerem Niepodległości. Za proponowaną nazwą przemawia również fakt, iż na terenie miasta nie ma w chwili obecnej drogi, placu czy też skweru o takiej nazwie. Uroczyste nadanie nazwy Skwer Niepodległości wpisuje sir:ponadto w szereg ogólnopolskich wydarzeń związanych z obchodami niepodległości. Nadanie i takiej podniosłej nazwy placu, czy tez skweru znajdującego się w centrum miasta, przy którym siedzibę ma wiele instytucji w tym Starostwo Powiatowe w Kole, Prokuratura Rejonowa w Kole, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego czy Gmina Koło pociąga za sobą pozytywne skutki społeczne przekładając się na zacieśnienie więzi społecznych i wzmocnienie tożsamości".

Powyższy tekst to treść uzasadnienia uchwały jaką otrzymali kolscy radni. Głosowanie nad uchwałą odbędzie się na najbliższej sesji, 27 czerwca br.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA