R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Powiat Kolski Młodzież z ZSRCKU Kościelec z występem na targach

Młodzież z ZSRCKU Kościelec z występem na targach

28-06-2018 10:44 | Źródło: ZSRCKU Kościelec | Wyświetleń artykułu: 1,692 | Komentarzy: 0
Młodzież z ZSRCKU Kościelec z występem na targach
Foto:ZSRCKU Kościelec
24 czerwca 2018 roku podczas Targów Rolniczych, organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu przedstawili inscenizację upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież w symboliczny sposób ukazała narodziny państwa polskiego, w którego losy były wpisane chwalebne, zwycięskie bitwy, ale również tragiczne wydarzenia związane z rozbiorami i utratą niepodległości. Ważnym elementem pojawiającym się w przedstawieniu była biało- czerwona flaga. Jej rozrywanie symbolizowało utratę suwerenności, zaś łączenie nadzieję na odzyskanie wolności. Drogę do niepodległości wskazywały również patriotyczne pieśni. „ Wojenko, wojenko”, „ Nadzieja”, czy „ Marsz Pierwszej Brygady” wykonane przez uczniów ZSRCKU w Kościelcu pokazały, iż miłość do ojczyzny powinna łączyć pokolenia.

W przedstawieniu wykorzystano także wiersze polskich poetów, którym los ojczyzny nie był obojętny oraz przywołano słowa samego Józefa Piłsudzkiego, który mówił do zniewolonego narodu o zbliżającej się wolności.

Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez panie: Anetę Augustyniak i Marlenę Pigułę, które zaprosiły do realizacji inscenizacji młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego Zespołu Wokalnego ZSRCKU w Kościelcu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
04 Paź.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu  : Kino dla Kobiet -
07 Paź.
16:00

KOŁO
ANDRE RIEU