R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Wiceburmistrz Koła bez absolutorium budżetowego!

28-06-2018 11:41 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,234 | Komentarzy: 7

W dniu wczorajszym odbyła się jedna z najważniejszych Sesji Rady Miasta, w której podejmowano uchwałę o udzieleniu absolutorium Burmistrzowi za realizację budżetu.
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Wynik głosowania trochę dziwi a to dlatego, że złożona z radnych Komisja Rewizyjna wnioskowała do Rady Miasta o udzielenie absolutorium wiceburmistrz. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej również była pozytywna, zatem skąd ten wynik negatywny?

3 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium, 10 było przeciw a 4 osoby się wstrzymały od głosu. W tym głosowaniu, dla podjęcia uchwały wymagalna liczba głósów musiała stanowić większość bezwzględną.

Co dalej? Brak absolutorium pozwala nawet na uchwalenie referendum odwołujące Burmistrza jednak na to, z uwagi na zbliżające się wybory samorządowe - czasu już nie ma.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA