R E K L A M A
sim
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Powiat Kolski Pokazano koncepcję nowego otoczenia budynku starostwa

Pokazano koncepcję nowego otoczenia budynku starostwa

18 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,806 | Komentarzy: 12
Pokazano koncepcję nowego otoczenia budynku starostwa
Foto:Materiały sesyjne
R E K L A M A
carnis
W trakcie dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Kolskiego Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek przekazał radnym o przegłosowanej uchwale RM w Kole o nadaniu imienia "Skwer Niepodległości" terenowi przed budynkiem starostwa.

Nie tylko ta informacja znalazła się w informacji Wieńczysława Oblizajka. Otóż jak się okazało - od dawna trwają pracę nad koncepcją przebudowy terenu znajdującego się przed budynkiem Starostwa Kolskiego. Jak dobrze wiemy, bo otoczenie to nie zmieniało się od lat - obecnie jest to parking z terenem zielonym i drzewami. A jak ma być po zmianach? Sami możecie zobaczyć na zdjęciach zaprezentowanej koncepcji: parking podzielony na dwie części: z wjazdem od ulicy Prusa i druga część od Wojciechowskiego. Parkingi przedzielać będzie chodnik z ławkami, kwiatami, drzewkami ozdobnymi oraz fontanną. Chodnik ten miałby się połączyć z tym biegnącym wzdłuż ulicy Sienkiewicza.

Radni, którzy zobaczyli prezentację nie kryli słów zachwytu i zadowolenia no cóż... pozostaje poczekać na przebudowę i znaczną poprawę wizerunku tej części miasta bo zmiany jak widać będą ogromne i na wielki "plus".

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (12)
karol 16 dni temu
oblizajek najpierw niech dokończy remont ul.3 maja w kole
| Zgłoś do usunięcia
and 16 dni temu
podobno nie ma pieniedzy ,chwalili sie ze torunska naprawia,na nagórnej powstanie dojazd dla mieszkanców ,w miescie bedzie nowe oswietleniegeotermia i inne i nic z tego ale pewnie starostwo sobie przebuduja
| Zgłoś do usunięcia
Marek 17 dni temu
Sam zajmuję się projektowaniem takich terenów i muszę stwierdzić, że wizualizacja a faktyczny widok to dwa światy. Zobaczycie sami. Jak dojdzie do realizacji, to bedzie zupełnie inaczej wyglądać ten teren, niż na obrazkach.
| Zgłoś do usunięcia
Isa 17 dni temu
A dlaczego wycinać drzewa, ktorych jest coraz mniej, ( wycieto juz przed Urzedem Pracy tez na parking ) może wystarczy miedzy nimi postawic laweczki , a przyslowiowy wodotrysk przed wyborami to nic tylko kielbasa wyborcza. Moze lepiej logicznie urzadzic parking w podworzu za budynkiem........i naprawić dziury wdrogach powiatowych.....
| Zgłoś do usunięcia
rut 17 dni temu
proponuje wprowadzić kartki na paliwo to zamiast 500metrów jechać samochodem to może zacznie taki jeden z drugim myśleć by się przejść lub przejechać rowerem
| Zgłoś do usunięcia
oburzeni mieszkańcy 18 dni temu
Na osiedlach brak parkingów, pod własnym blokiem nie ma gdzie stać samochodem! policja, spółdzielnia mieszkaniowa i straż miejska ma ludzi głęboko w du...pie !!! A JESZCZE JAKIŚ KRETYN CHCE ZMNIEJSZYĆ PARKING, DEBILU PRZYJDŹ I MIESZKAJ NA OS. SIENKIEWICZA I ZOBACZ CO SIĘ ROBI Z BRAKIEM MIEJSC PARKINGOWYCH , JESZCZE JAK INNI NIEPROSZENI LUDZISKA PARKUJĄ, ZABIERAJĄ NAM MIEJSCA ZA KTÓRE PŁACIMY W CZYNSZU !
| Zgłoś do usunięcia
kolo 18 dni temu
Brak parkingów to jest ignorancja mieszkańców powiatu. Tam nigdy nie ma wolnych miejsc parkingowych. Starosta parkuje z tyłu to chyba nie ma wiedzy o brakach.
| Zgłoś do usunięcia
Symforian 18 dni temu
Proszę państwa najpierw proszę żebyście o parkingach pomyśleli nie ma gdzie parkować w tych okolicach. I pytam. Czemu pracownicy i samochody służbowe blokują parkingi jak z tyłu jest piękny parking zamknięty?
| Zgłoś do usunięcia
nebój 18 dni temu
ten też ci zamkną po przebudowie
opal 18 dni temu
starostwa trzeba zlikwidowac sa niepotrzebne geberuja koszty a ich zadania przekazac gminom
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 18 dni temu
Wszystkie geberują?
feliks 18 dni temu
Tylko czy parkować pod starostwem będziemy piętrowo, czy może park Moniuszki się zlikwiduje, żeby było gdzie stanąć, bo obecnie jest już bardzo ciężko znaleźć miejsce.
| Zgłoś do usunięcia