R E K L A M A
sim
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło Poszukiwani świadkowie wydarzeń!

Poszukiwani świadkowie wydarzeń!

31 dni temu | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 22,632 | Komentarzy: 0
Poszukiwani świadkowie wydarzeń!
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
carnis
Na początku roku informowaliśmy Państwa o prośbie jaką Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole wystosował do Instytutu Pamięci Narodowej o przeprowadzenie badań historycznych w mieście Kole w budynku przy ul. Grodzkiej 9. Przypomnijmy, że miejsce przy ul. Grodzkiej 9 jest byłą siedzibą NKWD i Urzędu Bezpieczeństwa – miejscem kaźni Polaków w latach 1945-1956, w której w sposób bestialski traktowani byli Polacy. Otrzymaliśmy właśnie informację, że pracownicy IPN realizują kwerendę archiwalną, w tym w aktach śledztw prokuratorskich, dotyczącą zbrodni NKWD i UB w Kole.


Oprócz prowadzonych działań IPN wyszedł z propozycją spotkania z osobami, które pamiętają jeszcze ten okres w Kole. W związku z powyższym wszystkie osoby, które pamiętają tamte czasy bądź rodziny osób, które były tam przetrzymywane, czy też osoby mające jakieś dokumenty bądź wiedzę dotyczące tego miejsca proszeni są o kontakt z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kole pod numerem tel. 63 262-75-44 w celu udostępnienia swojej wiedzy w tym temacie.

Miejmy nadzieję, że są jeszcze osoby w Kole mające w pamięci wydarzenia tamtych lat. Po zebraniu informacji o osobach, które ewentualnie mają wiedzę, czy też posiadają jakieś dokumenty dotyczące funkcjonowania byłej siedziby NKWD i UB w Kole odbędzie się spotkanie z pracownikami IPN zajmującymi się poszukiwaniami i identyfikacją.

Prosimy zatem Państwa o pomoc w dotarciu do osób mających wiedzę w tym temacie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
R E K L A M A
paryz
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
25 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
26 Sierp.
14:00

Stadion Miejski w Kłodawie
Dożynki Gminne w Kłodawie
26 Sierp.
15:15

Amfiteatr w Osieku Małym
Dożynki Gminne w Osieku Małym