R E K L A M A
sim
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Zmiana na stanowisku prezesa MZUKu! Beata Maj odwołana

Zmiana na stanowisku prezesa MZUKu! Beata Maj odwołana

27 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,587 | Komentarzy: 22
Zmiana na stanowisku prezesa MZUKu! Beata Maj odwołana
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A
carnis
W dniu wczorajszym Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych odwołała dotychczasową Prezes Beatę Maj. Na jej miejsce powołano już kolejną osobę, również kobietę.

Nieznamy jeszcze powodu, dla którego RN odwołała Prezes Maj ze swojego stanowiska w miejskiej spółce MZUK. Wiemy natomiast, że o swojej decyzji została poinformowana drogą telefoniczną. Na tym samym posiedzeniu rady wybrano również nową prezes. Została nią była naczelnik wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Kole - Krystyna Trafna.

Przypomnijmy, że w tej kadencji po Prezesie Sobczaku to już kolejna prezes. W międzyczasie stanowisko to pełnili: Andrzej Pogoda, Andrzej Sobiś, Beata Maj.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
R E K L A M A
paryz
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (22)
obojętniak 25 dni temu
Może nowa pani prezes wyciągnie konsekwencje od inwestora budowy za zabłocenie ulicy 3-go maja? Kto zapłaci za ten bałagan? Może to też sami swoi i nie będzie sprawy?
| Zgłoś do usunięcia
alk 26 dni temu
wszystkie panstwowe spolki sprzedac skonczy sie koryto dla swin
| Zgłoś do usunięcia
Stać Cię? 26 dni temu
To wtedy będziesz płacił m.in za wodę nie 4 zł za metr sześcienny a 40 zł jak w innych gminach w Polsce.
Kolanin 26 dni temu
„Odwołanie prezesa na L4 skutkuje ogromnym odszkodowaniem”-większych bzdur nie czytałem,ktoś kto wypisuje podobne zdania nie zna się na prawie. Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyny zachorowania mógłby tym skutkować.Trzeba rozróżnić odwołanie prezesa a rozwiązaniem umowy o pracę.Ale pewnie nastąpi tez rozwiązanie umowy o pracę z powodu …odwołania z funkcji prezesa i wtenczas ta pani może się poskarżyć do sadu pracy…Spokojnie rodacy.
| Zgłoś do usunięcia
Gosć 26 dni temu
Zastanawiam się dlaczego nie reaguje na to wszystko poseł naszego okręgu. Wie o wszystkim co się tu dzieje. Budynki typu PKO za grosze przekazywane sa w prywatne ręce i co to my budowalismy ten obiekt. Rece opadają
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 26 dni temu
Z tego co wiem to budynek PKO nabył brat p. posła. Jakiej więc krytyki oczekujesz z ust "naszego" parlamentarzysty?
Mieszkaniec Koła 26 dni temu
Czyżby pani Beata Maj została odwołana w związku z pismem skierowanym do Rady Miejskiej w Kole? Prezesi kolskich spółek z poza Koła zapewne mają świadomość że po wyborach ich los jest przesądzony. A skoro wybory samorządowe odbędą się za około 3 miesiące (21 października - 4 listopada), więc będąc 3 czy 4 miesiące dłużej prezesem spółki pani Beaty najwyraźniej by to nie zbawiło a swoje z odszkodowania być może wyciągnie stąd mogła sobie pozwolić na wyrażenie swojego zdania (niezależność). Przynajmniej pani Beata będzie miała teraz sobie odpocznie, a po wyborach pewnie gdzieś się odnajdzie w innym mieście. Czego nie można powiedzieć o innych prezesach, im najwyraźniej zależy by jak najdłużej być na intratnych stanowiskach które finansują Mieszkańcy Koła. Co do nowej już prezes, można zauważyć, że jako jedyna była od początku w RN tej spółki, za kadencji Jego Osoby i nawet nie została odwołana gdy nie niepokorna RN zrobiła wbrew woli Jego Osoby odwołując prezesa któremu CBA postawiło zarzuty. Fakty są takie, że jedynym prezesem który trzymał tą spółkę przez wiele lat był pan Andrzej Sobczak. Odzyskiwanie miasta i instytucji dla naszych mieszkańców niedługo się rozpocznie, a ci którzy wspierali Jego Osobę zostaną odsunięci, rozliczeni i pociągnięci do odpowiedzialności czego sobie i mieszkańcom Koła życzę.
| Zgłoś do usunięcia
kok 26 dni temu
tak kolem rzadza pisowskie nieudaczniki ta partia to mniej niz zero
| Zgłoś do usunięcia
kiks 26 dni temu
lepiej żeby rządzili ormo-wskie nieudaczniki?
Miecio 26 dni temu
To co się dzieje w Kole jest adekwatne do tego, co widzimy w całym kraju za rządzenia PIS. Zero logiki, brak szacunku dla człowieka i ogromne szastanie publicznymi środkami. Ale ciemnego ludu jest dużo. I tak zagłosują na tych "patriotów". Żenujące.
| Zgłoś do usunięcia
Pisowiec 26 dni temu
Miecio,nie baw sie w politykę ,bo ciemny jesteś jak....
Pracownik MZUK 27 dni temu
Nie rozumiem jak to jest, że odwołuje się z funkcji prezesa kompetentną osobę, która zna się na rzeczy, robi porządek, jeszcze w dodatku na L4, jakim prawem Burmistrz wydaje nie swoją kasę na tak ogromne odszkodowanie, które będzie trzeba uiścić, zero myślenia. Wykorzystała sytuację z wypadkiem, żeby zwolnić Panią Maj, bo chroni własne dupsko i byłego burmistrza. Pani Maj była niewygodna bo wykryła afery i nieprawidłowości to trzeba było ją wyrzucić, a trzymać przy sobie swoich przydupasów!
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 27 dni temu
Warto te informacje przesłać do Łodzi.
Mirek 27 dni temu
A to jest ciekawe, że nowym prezesem MZUK została pani Trafna, kobieta w wieku emerytalnym, która ma kilka spraw o mobbing w Starostwie Powiatowym, ale co jest najistotniejsze, że była w Radzie Nadzorczej za czasów poprzednich prezesów i tak naprawdę wiedziała o nielegalnym wypływie pieniędzy ze spółki. Reasumując prezesem została osoba, która przyczyniła się do wypływu ok 600 tys zł, a przynajmniej nic z tym nie zrobiła jako członek Rady Nadzorczej
| Zgłoś do usunięcia
Robert 27 dni temu
Pani Maj przez półtora roku była prezesem MZUK, w tym czasie ujawniła wiele afer, najpoważniejsze z nich to wyprowadzenie pieniędzy z miasta (ok 400 tys. zł .) do fikcyjnych spółek we Wrocławiu, zakup koszy za 200 tys. zł. ze złamaniem prawa w dziwnych okolicznościach, nielegalny wywóz śmieci na Leśnicę, a poza tym mnóstwo zaniedbań księgowych, proceduralnych i innych. Miesiąc temu Pani Maj złożyła na ręce Rady Miasta oficjalną informację, o tym że Burmistrz blokuje pieniądze na spółkę i swoimi decyzjami powoduje powoduje, iż spółka chyli się ku upadkowi, chroniąc byłego Burmistrza i siebie, z racji tego, że Pani Maj wykorzystała już wszystkie możliwe drogi, napisała wniosek do Rady Miasta czym naraziła się Pani Burmistrz, która oficjalnie mówiła ludziom w Urzędzie, że Majowa wywleka sprawy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego, jest nielojalna. Teraz Pni Burmistrz wykorzystując sytuację z wypadkiem podjęła decyzję, żeby Rada Nadzorcza zdymisjonowała ją. Pani Maj przebywa na L4, a pomimo to została odwołana, co wiąże się z najwyższym w historii miasta odszkodowaniem, teraz miasto i spółka straci kilkadziesiąt tysięcy, gdzie tu sens, gdzie logika? Pani Burmistrz powinna być zgłoszona do prokuratury za szastanie pieniędzmi miasta!
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 27 dni temu
Hasło burmistrza brzmiało: słuchać mieszkańcow. Odwołania czterech prezesow od dawna domagali się Kolanie. Żeby nie było tak że teraz burmistrz odwoła pozostałych trzech i.......wygra wybory.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 25 dni temu
najlepszy prezes od czasu wojny i wy lemingi chcecie Go odwołać?
Judex 27 dni temu
Nie tylko prezesa ale i radę nadzorczą .Pani przewodnicząca uprawia sobie turystykę do koła z 2000zł miesięcznie .Poziom dyskusji jaki zaprezentowała ta Pani na sesji sięgnął dna.
Mieszkaniec Koła 27 dni temu
Opinia publiczna oczekuje odwołania prezesa wodociągów .... Rada Nadzorcza udaje że nic się nie dzieje.
Pani 27 dni temu
Oooooo gratulacje dla nadzorcow Czyli Trafna odczekala zeby ktos firme ogarnal i zrobila sobie miejsce😂troche duzo tych prob bylo ale doczekala sie wreszcie prezesa ktory zrobil porzadek i pancia spolke ma ogarnieta
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 27 dni temu
Nieznamy jeszcze powodu, dla którego RN odwołała "Prezes Maj ze swojego stanowiska w miejskiej spółce MZUK. Wiemy natomiast, że o swojej decyzji została poinformowana drogą telefoniczną." Jeśli ta osoba została odwołana "telefonicznie" a prawdopodobnie po wypadku, którego była uczestniczką przebywa na zwolnieniu lekarskim, to następne odszkodowanie z miejskiej kasy mamy jak w banku!
| Zgłoś do usunięcia
gosc 27 dni temu
kolejny,, fachowiec ' he he
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
25 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
26 Sierp.
14:00

Stadion Miejski w Kłodawie
Dożynki Gminne w Kłodawie
26 Sierp.
15:15

Amfiteatr w Osieku Małym
Dożynki Gminne w Osieku Małym