R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit dzial piecownia
Wiadomości Miasto Koło Zmiana na stanowisku prezesa MZUKu! Beata Maj odwołana

Zmiana na stanowisku prezesa MZUKu! Beata Maj odwołana

21-07-2018 08:03 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 19,131 | Komentarzy: 22
W dniu wczorajszym Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych odwołała dotychczasową Prezes Beatę Maj. Na jej miejsce powołano już kolejną osobę, również kobietę.
Zmiana na stanowisku prezesa MZUKu! Beata Maj odwołana
Foto:archiwum e-kolo.pl

Nieznamy jeszcze powodu, dla którego RN odwołała Prezes Maj ze swojego stanowiska w miejskiej spółce MZUK. Wiemy natomiast, że o swojej decyzji została poinformowana drogą telefoniczną. Na tym samym posiedzeniu rady wybrano również nową prezes. Została nią była naczelnik wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Kole - Krystyna Trafna.

Przypomnijmy, że w tej kadencji po Prezesie Sobczaku to już kolejna prezes. W międzyczasie stanowisko to pełnili: Andrzej Pogoda, Andrzej Sobiś, Beata Maj.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (22)
obojętniak 23-07-2018 16:11
Może nowa pani prezes wyciągnie konsekwencje od inwestora budowy za zabłocenie ulicy 3-go maja? Kto zapłaci za ten bałagan? Może to też sami swoi i nie będzie sprawy?
| Zgłoś do usunięcia
alk 22-07-2018 17:53
wszystkie panstwowe spolki sprzedac skonczy sie koryto dla swin
| Zgłoś do usunięcia
Stać Cię? 22-07-2018 19:04
To wtedy będziesz płacił m.in za wodę nie 4 zł za metr sześcienny a 40 zł jak w innych gminach w Polsce.
Kolanin 22-07-2018 17:04
„Odwołanie prezesa na L4 skutkuje ogromnym odszkodowaniem”-większych bzdur nie czytałem,ktoś kto wypisuje podobne zdania nie zna się na prawie. Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyny zachorowania mógłby tym skutkować.Trzeba rozróżnić odwołanie prezesa a rozwiązaniem umowy o pracę.Ale pewnie nastąpi tez rozwiązanie umowy o pracę z powodu …odwołania z funkcji prezesa i wtenczas ta pani może się poskarżyć do sadu pracy…Spokojnie rodacy.
| Zgłoś do usunięcia
Gosć 22-07-2018 14:50
Zastanawiam się dlaczego nie reaguje na to wszystko poseł naszego okręgu. Wie o wszystkim co się tu dzieje. Budynki typu PKO za grosze przekazywane sa w prywatne ręce i co to my budowalismy ten obiekt. Rece opadają
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 22-07-2018 15:43
Z tego co wiem to budynek PKO nabył brat p. posła. Jakiej więc krytyki oczekujesz z ust "naszego" parlamentarzysty?
Mieszkaniec Koła 22-07-2018 14:09
Czyżby pani Beata Maj została odwołana w związku z pismem skierowanym do Rady Miejskiej w Kole? Prezesi kolskich spółek z poza Koła zapewne mają świadomość że po wyborach ich los jest przesądzony. A skoro wybory samorządowe odbędą się za około 3 miesiące (21 października - 4 listopada), więc będąc 3 czy 4 miesiące dłużej prezesem spółki pani Beaty najwyraźniej by to nie zbawiło a swoje z odszkodowania być może wyciągnie stąd mogła sobie pozwolić na wyrażenie swojego zdania (niezależność). Przynajmniej pani Beata będzie miała teraz sobie odpocznie, a po wyborach pewnie gdzieś się odnajdzie w innym mieście. Czego nie można powiedzieć o innych prezesach, im najwyraźniej zależy by jak najdłużej być na intratnych stanowiskach które finansują Mieszkańcy Koła. Co do nowej już prezes, można zauważyć, że jako jedyna była od początku w RN tej spółki, za kadencji Jego Osoby i nawet nie została odwołana gdy nie niepokorna RN zrobiła wbrew woli Jego Osoby odwołując prezesa któremu CBA postawiło zarzuty. Fakty są takie, że jedynym prezesem który trzymał tą spółkę przez wiele lat był pan Andrzej Sobczak. Odzyskiwanie miasta i instytucji dla naszych mieszkańców niedługo się rozpocznie, a ci którzy wspierali Jego Osobę zostaną odsunięci, rozliczeni i pociągnięci do odpowiedzialności czego sobie i mieszkańcom Koła życzę.
| Zgłoś do usunięcia
kok 22-07-2018 12:36
tak kolem rzadza pisowskie nieudaczniki ta partia to mniej niz zero
| Zgłoś do usunięcia
kiks 22-07-2018 16:56
lepiej żeby rządzili ormo-wskie nieudaczniki?
Miecio 22-07-2018 11:04
To co się dzieje w Kole jest adekwatne do tego, co widzimy w całym kraju za rządzenia PIS. Zero logiki, brak szacunku dla człowieka i ogromne szastanie publicznymi środkami. Ale ciemnego ludu jest dużo. I tak zagłosują na tych "patriotów". Żenujące.
| Zgłoś do usunięcia
Pisowiec 22-07-2018 16:58
Miecio,nie baw sie w politykę ,bo ciemny jesteś jak....
Pracownik MZUK 21-07-2018 10:58
Nie rozumiem jak to jest, że odwołuje się z funkcji prezesa kompetentną osobę, która zna się na rzeczy, robi porządek, jeszcze w dodatku na L4, jakim prawem Burmistrz wydaje nie swoją kasę na tak ogromne odszkodowanie, które będzie trzeba uiścić, zero myślenia. Wykorzystała sytuację z wypadkiem, żeby zwolnić Panią Maj, bo chroni własne dupsko i byłego burmistrza. Pani Maj była niewygodna bo wykryła afery i nieprawidłowości to trzeba było ją wyrzucić, a trzymać przy sobie swoich przydupasów!
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 21-07-2018 18:19
Warto te informacje przesłać do Łodzi.
Mirek 21-07-2018 10:50
A to jest ciekawe, że nowym prezesem MZUK została pani Trafna, kobieta w wieku emerytalnym, która ma kilka spraw o mobbing w Starostwie Powiatowym, ale co jest najistotniejsze, że była w Radzie Nadzorczej za czasów poprzednich prezesów i tak naprawdę wiedziała o nielegalnym wypływie pieniędzy ze spółki. Reasumując prezesem została osoba, która przyczyniła się do wypływu ok 600 tys zł, a przynajmniej nic z tym nie zrobiła jako członek Rady Nadzorczej
| Zgłoś do usunięcia
Robert 21-07-2018 10:35
Pani Maj przez półtora roku była prezesem MZUK, w tym czasie ujawniła wiele afer, najpoważniejsze z nich to wyprowadzenie pieniędzy z miasta (ok 400 tys. zł .) do fikcyjnych spółek we Wrocławiu, zakup koszy za 200 tys. zł. ze złamaniem prawa w dziwnych okolicznościach, nielegalny wywóz śmieci na Leśnicę, a poza tym mnóstwo zaniedbań księgowych, proceduralnych i innych. Miesiąc temu Pani Maj złożyła na ręce Rady Miasta oficjalną informację, o tym że Burmistrz blokuje pieniądze na spółkę i swoimi decyzjami powoduje powoduje, iż spółka chyli się ku upadkowi, chroniąc byłego Burmistrza i siebie, z racji tego, że Pani Maj wykorzystała już wszystkie możliwe drogi, napisała wniosek do Rady Miasta czym naraziła się Pani Burmistrz, która oficjalnie mówiła ludziom w Urzędzie, że Majowa wywleka sprawy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego, jest nielojalna. Teraz Pni Burmistrz wykorzystując sytuację z wypadkiem podjęła decyzję, żeby Rada Nadzorcza zdymisjonowała ją. Pani Maj przebywa na L4, a pomimo to została odwołana, co wiąże się z najwyższym w historii miasta odszkodowaniem, teraz miasto i spółka straci kilkadziesiąt tysięcy, gdzie tu sens, gdzie logika? Pani Burmistrz powinna być zgłoszona do prokuratury za szastanie pieniędzmi miasta!
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 21-07-2018 10:33
Hasło burmistrza brzmiało: słuchać mieszkańcow. Odwołania czterech prezesow od dawna domagali się Kolanie. Żeby nie było tak że teraz burmistrz odwoła pozostałych trzech i.......wygra wybory.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 22-07-2018 20:57
najlepszy prezes od czasu wojny i wy lemingi chcecie Go odwołać?
Judex 21-07-2018 18:37
Nie tylko prezesa ale i radę nadzorczą .Pani przewodnicząca uprawia sobie turystykę do koła z 2000zł miesięcznie .Poziom dyskusji jaki zaprezentowała ta Pani na sesji sięgnął dna.
Mieszkaniec Koła 21-07-2018 18:21
Opinia publiczna oczekuje odwołania prezesa wodociągów .... Rada Nadzorcza udaje że nic się nie dzieje.
Pani 21-07-2018 10:32
Oooooo gratulacje dla nadzorcow Czyli Trafna odczekala zeby ktos firme ogarnal i zrobila sobie miejsce😂troche duzo tych prob bylo ale doczekala sie wreszcie prezesa ktory zrobil porzadek i pancia spolke ma ogarnieta
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 21-07-2018 08:34
Nieznamy jeszcze powodu, dla którego RN odwołała "Prezes Maj ze swojego stanowiska w miejskiej spółce MZUK. Wiemy natomiast, że o swojej decyzji została poinformowana drogą telefoniczną." Jeśli ta osoba została odwołana "telefonicznie" a prawdopodobnie po wypadku, którego była uczestniczką przebywa na zwolnieniu lekarskim, to następne odszkodowanie z miejskiej kasy mamy jak w banku!
| Zgłoś do usunięcia
gosc 21-07-2018 08:27
kolejny,, fachowiec ' he he
| Zgłoś do usunięcia