R E K L A M A
sim
R E K L A M A
arenda
Wiadomości Miasto Koło Tumany kurzu lub wielkie błoto, czyli obraz ulicy 3 Maja

Tumany kurzu lub wielkie błoto, czyli obraz ulicy 3 Maja

23 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 16,682 | Komentarzy: 11
Tumany kurzu lub wielkie błoto, czyli obraz ulicy 3 Maja
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
carnis
Od czasu, kiedy na działce przy Miejskim Domu Kultury w Kole trwają prace budowlane ulica 3 Maja zamieniła się w magazyn żwiru, który przy ładnej pogodzie generuje tumany kurzu a gdy pada - ogromne błoto.

Wielu czytelników w ostatnim czasie zwracało uwagę naszej redakcji na aktualny stan ulicy 3 Maja, która jest systematycznie zasypywana piaskiem wydostającym się z opon maszyn pracujących na terenie budowy sklepu wielkopowierzchniowego przy ulicy Słowackiego w Kole. Kto jest odpowiedzialny w takiej sytuacji za dbanie o czystość w tym miejscu?

Zapytaliśmy o to dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kole Grzegorza Kujawę, który przekazał nam, że interweniował już w sprawie tej ulicy, ale i ulicy Słowackiego, której los wygląda podobnie. Z informacji, jakie przekazał nam dyrektor wynika, że wykonawca galerii handlowej przyznał się do wpływania na stan drogi od strony ulicy Słowackiego, jednocześnie zobowiązując się do zobligowania podwykonawcy do systematycznego czyszczenia drogi. Inwestor jednak nie przyznaje się do wpływania na stan jezdni ulicy 3 Maja.

Grzegorz Kujawa podkreśla, że droga  ta jest brudzona przez maszyny, które wyjeżdżając z drogi gruntowej należącej do Gminy Miejskiej Koło, która to powinna egzekwować od firm regeneracje i czyszczenie ulicy, która nie tak dawna została wyremontowana. Dlaczego tego nie robi? 

Na poniższych zdjęciach najlepiej widać, jak wygląda dziś ulica 3 Maja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
R E K L A M A
paryz
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (11)
Misiu 21 dni temu
Minął tydzień a błoto z ulicy 3-go maja nadal nie posprzątane. Sami widzicie jakie mamy władze.Nikt nie reaguje ani Straż Miejska ani Policja!! widać wyraźnie układy... Niech się ludzie duszą w tym kurzu władza mieszka w innych okolicach.
| Zgłoś do usunięcia
kok 22 dni temu
kolo co roku to wieksza wiocha
| Zgłoś do usunięcia
Zbyszek 22 dni temu
A kto rządzi w tym miasteczku, bractwo z Uniejowa i Poddębic one nawet nie wiedzą gdzie jest ulica 3 mają.
| Zgłoś do usunięcia
ben 23 dni temu
staroste i cała rade powiatu należy wyrzucic na smietnik historii, dobrze ze ida wybory , wyremontowali tylko część drogi do hotelu a reszte mieszkancow maja w d...
| Zgłoś do usunięcia
obojętniak 23 dni temu
Chciałbym jeszcze raz podkreślić,że wystarczy dobra wola kierownika budowy i wysypać drogę wyjazdową z budowy grubym żwirem i nie będzie problemu. Tylko trzeba odżałować trochę kamienia i sytuacja się zmienia. Wszyscy będą zadowoleni.
| Zgłoś do usunięcia
ola 23 dni temu
Nie chcę jako blondynka się wymądrzać,ale mój mąż opowiadał jak pracował na budowie w Niemczech,to tam zaczynają od utwardzenia dróg wyjazdowych z budowy. Każda wywrotka która wyjechała by na ulicę z takim błotem zatrzymywana by była przez Policję. Tu w Kole jak zwykle liczą się układy,a mieszkańcy wdychają ten kurz . Władze udają że nic się nie dzieje.
| Zgłoś do usunięcia
Zaq 23 dni temu
Jak nic nie robia to jest problem jak zaczna cos robic to tez problem.debile samolotem maja ziemie wywozic.co za ludzie mieszkaja w tym naszym zasranym kole
| Zgłoś do usunięcia
adam 23 dni temu
Wystarczy zrobić takie małe zbiorniki z wodą płykie "baseny" przez które przejezdza ciezarówka za kazdym razem opuszczając plac budowy
| Zgłoś do usunięcia
Piszpunt 23 dni temu
Egzekwować!!!-kto pisze te reportaże?analfabeta?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 23 dni temu
A jaki masz problem z tym wyrazem?
obojętniak 23 dni temu
Oczywiście nikt za to nie odpowiada!!! Służby porządkowe udają że się nic nie stało. Jak by kierownik budowy został ukarany mandatem lub obciążony za sprzątanie przez MZUK to by znalazł sposób. Wystarczy jedna wywrotka grubego żwiru czy tłucznia wysypana na to błoto z wyjazdu z budowy i temat zakończony.Policja obok i nie widzi że to jest zagrożenie drogowe ,samochody mogą wpaść w poślizg i wzajemnie sobie wybijać szyby od tych kamieni na ulicy.Wstyd dla miasta,nowa ulica i kanaliza zapchana.
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
25 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
26 Sierp.
14:00

Stadion Miejski w Kłodawie
Dożynki Gminne w Kłodawie
26 Sierp.
15:15

Amfiteatr w Osieku Małym
Dożynki Gminne w Osieku Małym