R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Miasto Koło

Odwiert ruszył w ziemię! Uroczyste otwarcie inwestycji

02-08-2018 17:22 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 19,065 | Komentarzy: 10
W dniu dzisiejszej, o godzinie 16:00 rozpoczęło się to, co do niedawna było jedynie przejawem marzeń. Pierwszy odwiert geotermalny właśnie dziś rozpoczął pracę wgłąb ziemi. Jednocześnie Poseł RP Leszek Galemba przekazał informację, że jeżeli wszystkie założenia co do jakości i składu wody geotermalnej w Kole będą poprawne - pieniądze na drugi odwiert będą przyznane.
Odwiert ruszył w ziemię! Uroczyste otwarcie inwestycji
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

Na miejscu odwiertu, działce miejskiej w miejscowości Chojny odbyła się dziś uroczystość rozpoczęcia inwestycji jaką jest Odwiert Techniczny GT-1. W tej historycznej chwili uczestniczyło wielu gości, m.in. Poseł RP Leszek Galemba, Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, radni miejscy i powiatowi. 

Wielu mówców przytaczała historię projektu geotermii w Kole, który 20 lat temu rozpoczął ówczesny Burmistrz Jerzy Przybylski. Wtedy jego działania były o tyle daleko zakrojone, że wystarczył podpis kolejnego burmistrza pod umową. Nie pora i miejsce, aby dziś oceniać tę decyzję - skupmy się na teraźniejszości, która dla Koła może oznaczać rozwój sieci ciepłowniczej, ale i być może "drugi Uniejów" - o którym wspomina Poseł Galemba.

Być może w ciągu najbliższych trzech miesięcy na powierzchnię ziemi dotrze woda geotermalna. Wszyscy specjaliście w tej dziedzinie sądzą, że temperatura złoża może być rekordowo wysoka. Jak będzie? Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwsze wyniki badań.

Dziś zapraszamy do obejrzenia relacji naszego portalu z uroczystości.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Lip.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Adonis ma gościa
27 Lip.
10:00

Plac przed GOKiBP Babiak
Dni Gminy Babiak
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu