R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit odlewnia
Wiadomości Miasto Koło Odwiert ruszył w ziemię! Uroczyste otwarcie inwestycji

Odwiert ruszył w ziemię! Uroczyste otwarcie inwestycji

02-08-2018 17:22 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,269 | Komentarzy: 10
W dniu dzisiejszej, o godzinie 16:00 rozpoczęło się to, co do niedawna było jedynie przejawem marzeń. Pierwszy odwiert geotermalny właśnie dziś rozpoczął pracę wgłąb ziemi. Jednocześnie Poseł RP Leszek Galemba przekazał informację, że jeżeli wszystkie założenia co do jakości i składu wody geotermalnej w Kole będą poprawne - pieniądze na drugi odwiert będą przyznane.
Odwiert ruszył w ziemię! Uroczyste otwarcie inwestycji
Foto:e-kolo.pl

Na miejscu odwiertu, działce miejskiej w miejscowości Chojny odbyła się dziś uroczystość rozpoczęcia inwestycji jaką jest Odwiert Techniczny GT-1. W tej historycznej chwili uczestniczyło wielu gości, m.in. Poseł RP Leszek Galemba, Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, radni miejscy i powiatowi. 

Wielu mówców przytaczała historię projektu geotermii w Kole, który 20 lat temu rozpoczął ówczesny Burmistrz Jerzy Przybylski. Wtedy jego działania były o tyle daleko zakrojone, że wystarczył podpis kolejnego burmistrza pod umową. Nie pora i miejsce, aby dziś oceniać tę decyzję - skupmy się na teraźniejszości, która dla Koła może oznaczać rozwój sieci ciepłowniczej, ale i być może "drugi Uniejów" - o którym wspomina Poseł Galemba.

Być może w ciągu najbliższych trzech miesięcy na powierzchnię ziemi dotrze woda geotermalna. Wszyscy specjaliście w tej dziedzinie sądzą, że temperatura złoża może być rekordowo wysoka. Jak będzie? Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwsze wyniki badań.

Dziś zapraszamy do obejrzenia relacji naszego portalu z uroczystości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10)
Krzysztof 09-08-2018 10:38
Zastanawiam się skąd tyle szczęścia na tych tępych mordach. To dopiero początek ewentualnej inwestycji i może się zakończyć sukcesem albo kompletną klapą.
| Zgłoś do usunięcia
ola 06-08-2018 22:49
Jak się teraz pchają do koryta ci co byli cały czas przeciw. To zasługa Maciaszka i nie dopisujcie się do czegoś co nie zrobiliście.Obecna rada robiła wszystko by Maciaszkowi przeszkodzić.My mieszkańcy pamiętamy kto jest pionierem tej inwestycji.
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Koła 03-08-2018 19:58
Panie Pośle Galemba proszę sobie przypomnieć spotkanie z 6 kwietnia 2016 w Ratuszu, kiedy Miasto wydzierżawiało prywatnemu inwestorowi miejskie działki który chciał zainwestował 120 mln zł, a teraz pan mówi o możliwościach pozyskania środków finansowych przez miasto.... na drugi odwiert.
| Zgłoś do usunięcia
Prawda 03-08-2018 00:05
Fakt drugi Oblizajek zaproszony w MDK u przez Burmistrza Maciaszka do stołu na scene gdzie zasiadali naukowcy z dziedziny geotermii odpowiedział o nienienienienie. Tak mocno wątpił w to co Burmistrz że poszedł na rozpoczęcie odwiertu bo zapomniał że w MDK u byli mieszkańcy którym szczególnie to utkwiło w pamieci. Bo zamiast usiąść do stołu i debatować a jak się nie rozumie to chociaż reprezentować tak jak teraz na gotowe to lepiej wątpić a może nawet utrudniać
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 02-08-2018 19:56
Wreszcie Koło ma sie czym pochwalić. A nie ciągle pomówienia i akcje jak ostatnio. Brawo Przewodniczący Szafrański!
| Zgłoś do usunięcia
mdskms 03-08-2018 10:48
A co ma do tego Szafrański?? Chyba tyle samo co pozostałych 20 radnych, którzy głosowali w sprawie przeznaczenia pieniędzy na odwiert....
skoka 02-08-2018 19:46
Mam kilka pytań do posła Galemby i burmistrza. 1. Miasto ani kolski cieplik nie ma ważnej koncesji na odwiert i eksploatację wód, tak więc kto je będzie eksploatował jeśli nie miasto? Prywatna firma? Po drugie: Jak poseł RP może dzisiaj z całą pewnością mówić, że pieniądze będą przyznane jeśli woda będzie spełniać wymagania? Zresztą w czasie drugiego odwiertu prawdopodobnie nie będzie już posłem. Pobliski Konin czeka wiele lat na drugi odwiert. 3. Czy nie będzie sytuacji, że gaotermię wybuduje prywatna firma i będzie biła na tym kasę bo cieplik będzie musiał kupować drogie ciepło?
| Zgłoś do usunięcia
niko 02-08-2018 19:42
Poseł sprzeda świnie i dołoży do odwiertu bo w Kole już nie uda mu się w wyborach wygrać.
| Zgłoś do usunięcia
Judex 03-08-2018 15:31
Już jedną sprzedał
Waldek 02-08-2018 18:21
Fakt jest jeden panie galemba dzieki Stanisławowi Maciaszekowi ten odwiert
| Zgłoś do usunięcia