R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit elektryk
Wiadomości Miasto Koło

Skosili trawę na nadwarciańskich wałach przeciwpowodziowych

06-08-2018 09:59 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,151 | Komentarzy: 29
Już dwie akcje koszenia kolskich wałów przeciwpowodziowych zorganizował przewodniczący struktur Nowoczesnej w Kole - Robert Gajda, który jak opowiada - postanowił to zrobić, bo odpowiedzialne za to służby nadal nie zadbały o te miejsca.
Skosili trawę na nadwarciańskich wałach przeciwpowodziowych
Foto:Robert Gajda
R E K L A M A
hydra

W ostatnim czasie dotarły do mnie zapytania w sprawie zarośniętych wałów przeciwpowodziowych. Mieszkańcy pytają: kto powinien o nie dbać?, jak często powinny być koszone?.Postanowiłem zmierzyć się z tym problemem i odszukać odpowiedzialnych. Wybrałem się na wycieczkę pieszą wzdłuż naszych wałów na ul. Zamkowej, koło byłego Zrembu, Pomnika "Bojownikom o wolność i niepodległość", oraz obok Olimpii i kolskiego Ekonomika. Zrobiłem kilka zdjęć, nagrałem filmik i udałem się do Państwowego Gospodarstwa Wodnego WODY POLSKIE z siedzibą w Kole.  Okazuje się, że od 2010 roku wały przeciwpowodziowe koszone są dwa razy do roku, ale w tym została podjęta decyzja, że stanie się to tylko raz i uwaga dopiero na jesień. W połowie sierpnia zostanie ogłoszony przetarg na koszenie , biorąc pod uwagę terminy ustawowe, to mamy dwa tygodnie od ogłoszenia do rozstrzygnięcia, jeśli nie będzie odwołań to około 10 września wyruszą kosiarki rotacyjne, jeśli któraś ze stron odwoła się od rozstrzygnięcia przetargu to maszyny wyruszą najwcześniej w połowie października.  Nikt nie potrafił odpowiedzieć mi na pytania: dlaczego zadecydowano że w tym roku nie ma koszenia wiosennego? Dlaczego przetarg jest tak późno ogłaszany? Oraz czy w przyszłym roku historia się nie powtórzy? Szkoda, że nikt nie pomyślał o naszych mieszkańcach, biegaczach, rowerzystach, spacerowiczach, czy choćby o samej estetyce i wyglądzie terenów wokół naszej Starówki. Proponuję nie czekać na przetargi i wziąć sprawy w swoje ręce. Prawie każdy z nas ma kosiarkę, a wielu na pewno podkaszarkę, zbierzmy się na wałach przy mostach i chociaż o te tereny zadbajmy. Takie akcje od lat robimy z wędkarzami na zbiorniku Ruszkowskim i jest to nasz mały wkład w dbanie o naszą naturę. 

- opisuje na swoim profilu Facebook Robert Gajda

Pierwsze "koszenie" odbyło się 28 lipca br. wtedy też zajęto się wałami w okolicach parku 600-lecia. Kolejną akcję przeprowadzono 4 sierpnia. Tym razem pod kosiarki trafia trawa i zarośla na wałach starorzecza w okolicach Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

Materiał naszej telewizji

 Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (29) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Lip.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Adonis ma gościa
27 Lip.
10:00

Plac przed GOKiBP Babiak
Dni Gminy Babiak
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu