R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Wicemistrzostwo Polski Joanny Soltysiak w Elicie triathlonu

07-08-2018 08:03 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,197 | Komentarzy: 3

W ostatnią niedzielę naszą kolanka odniosła ogromny sukces zdobywając srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Elity w triathlonie na dystansie ½ ironmana. Zawodniczka miała do pokonania 1.9 km pływania w wodach zatoki gdańskiej, 90 km jazdy rowerem po kaszubskich drogach oraz 21.1 km biegu na bulwarze nadmorskim w Gdyni.
Foto:Joanna Sołtysiak
R E K L A M A

Asia uzyskała świetny czas 4h 27min 33sek, co dało jej drugie miejsce. Pogoda podczas zawodów była bardzo kapryśną i zmieniała się jak w kalejdoskopie, od słońca, po wichurę i ulewę.

Przypomnijmy, że Asia Soltysiak w tym roku broniła tytułu Mistrzyni Polski, który zdobyła wygrywając Mistrzostwa Polski w 2017 roku w Malborku. Jak widać wysoka forma naszej kolanki nadal się utrzymuje. W całych zawodach wystartowało ponad 2000 zawodników z całego świata, łącznie z zawodniczkami z zagranicy Asia Soltysiak zajęła wysokie 4 miejsce, ustępując tylko dwóm Mistrzyniom Świata (jednej z pochodzącej że Szwajcarii i drugiej pochodzącej że Stanów Zjednoczonych) oraz zwyciężczyni Mistrzostw Polski.

Warto również wspomnieć, że dzięki świetnym wynikom w Polsce oraz na arenie europejskiej Asia zdobyła kwalifikacje na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w RPA w dniach 2-3 września. Niestety że względu na wysokie koszty finansowe takiego wyjazdu, Asia prawdopodobnie nie będzie w stanie wziąć udziału w Mistrzostwach Świata. Jednak już samo zdobycie kwalikikacji na taka imprezę to duże osiągnięcie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Naszą kolanka ma przed sobą jeszcze zawody we Francji, Niemczech oraz kończący sezon start w Barcelonie na dystansie pełnego ironmana (3.8 km pływania, 180 km jazdy rowerem, 42.2 km biegu)."

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA