R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Kolscy strażacy wrócili ze Szwecji

10-08-2018 15:42 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 15,398 | Komentarzy: 3

6 sierpnia 2018r. w poniedziałkowe popołudnie wrócili do Koła strażacy, którzy przez ponad dwa tygodnie pomagali kolegom po fachu ze Szwecji gasić pożary lasów.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Trzej funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej w Kole wyposażeni w samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/25 weszli w skład wielkopolskiego modułu do gaszenia pożarów lasów „GFFFV Poznań”. Udział polskich strażaków był odpowiedzią na prośbę o pomoc władz szwedzkich w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Polskich strażaków od samego początku serdecznie przyjęli mieszkańcy Szwecji oraz Polonia. Zadaniem naszych kolegów było zabezpieczenie rejonu działania, który obejmował 6,5 tys. ha lasu. Podczas całego pobytu strażacy pracowali bez dnia przerwy wymieniając się rotacyjnie i obronili przez ogniem miejscowość Karbole, z której wcześniej ewakuowano mieszkańców.

 Po meldunku o powrocie do bazy złożonym Komendantowi Powiatowemu PSP w Kole bryg. Robertowi Kropidłowskiemu nastąpiło powitanie i podziękowanie naszym kolegom za ich udział oraz wzorowe wypełnianie zadania jakie zostało im powierzone.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze