R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Dawno temu

Oddali 32 litry krwi w trakcie zbiórki przed komendą

20-08-2018 08:48 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 5,031 | Komentarzy: 0

71 osób oddało łącznie prawie 32 litry krwi podczas akcji honorowego oddania krwi. Do zorganizowanego przez policjantów przedsięwzięcia włączyli się działacze Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole. Akcja była dedykowana Karolinie – byłej mieszkance Koła, która dwa tygodnie temu została poważnie ranna w wypadku drogowym.

Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Na parkingu usytuowanym przy Komendzie Powiatowej Policji w Kole 16 sierpnia br. w godzinach od 8.30 do 15.00 kolejny raz w mobilnym punkcie odbyła się zbiórka krwi. Termin akcji krwiodawstwa nie był przypadkowy, ponieważ właśnie w okresie wakacyjnym dochodzi częściej do wypadków na drogach i szpitale potrzebują dużej ilości krwi. Akcja jej oddawania została zainicjowana przez policjantów kolskiej jednostki. Do promowania tego przedsięwzięcia włączyli się między innymi Kierownik Biura Oddziału Rejonowego Polskiego Krzyża w Kole Pani Zofia Rowecka, Wiceprezes Zarządu Rejonowego PCK Pani Ilona Skowrońska oraz Prezes Klubu Młodzieżowego HDK PCK Pani Sylwia Pokrywczyńska. Aktywnie uczestniczyli w niej policjanci i pracownicy kolskiej Policji, którzy tradycyjnie już zgłaszali się do oddania krwi.

Zespół Medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu z zaangażowaniem przyjmował kolejnych honorowych dawców. Ilość chętnych do oddania krwi przekroczyła oczekiwania organizatorów, wobec czego na miejsce w trybie alarmowym został wezwany specjalny pojazd do transportu tego daru życia, który dowiózł dodatkowy sprzęt do pobrania i magazynowania krwi oraz odebrał i przewiózł do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu już zebraną krew. Łącznie tego dnia oddano 32 litry ratującego życie płynu. Mundurowi serdecznie dziękują wszystkim honorowym krwiodawcom za liczne przybycie i udział w tej szlachetnej akcji.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze