R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wydarzenia

Muzyka zza wschodniej granicy w farze

27-08-2018 11:17 | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 2,894 | Komentarzy: 3

W sobotni wieczór (25 sierpnia) w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole gościliśmy młodych artystów z Ukrainy i Białorusi. Przed zgromadzonymi słuchaczami zaprezentował się zespół „Gracja” z Winnicy, orkiestra białoruskich instrumentów ludowych oraz wokaliści z Państwowego Muzycznego Kolledżu w Lidzie i zespół „Krysztaliki” z Państwowego Miejskiego Domu Kultury w Bieriezowce.
Foto:Marcin Nowacki
R E K L A M A

Słowa powitania wypowiedzieli organizatorzy wydarzenia: Zenon Siwiński - prezes Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie oraz wikariusz ks. Paweł Śmigiel, który reprezentował proboszcza miejscowej parafii ks. kanonika Józefa Wronkiewicza.

Gościem honorowym koncertu był Wołodymyr Baczyński - zastępca ambasadora Ukrainy w Polsce, któremu towarzyszyła małżonka. Wśród licznie zgromadzonych w świątyni słuchaczy był także m.in. poseł na Sejm RP Leszek Galemba z małżonką, przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański oraz radni miejscy i powiatowi.

Na zakończenie koncertu młodzież wręczyła upominki dla organizatorów wydarzenia oraz sponsorów ich pobytu na obszarze wschodniej Wielkopolski. Koncert wpisał się w obchodzoną 24 sierpnia 27. rocznicę uzyskania przez Ukrainę niepodległości.

Bogata galeria zdjęć z koncertu będzie dostępna pod adresem: fb.com/kolskafara

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę