sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Hodowali konopie indyjskie

Hodowali konopie indyjskie

15-10-2010 08:19 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,234 | Komentarzy: 1
Hodowali konopie indyjskie
Foto:
zacisze
Nawet 3 lata więzienia grożą dwom mieszkańcom powiatu kolskiego, którzy hodowali ziele konopi indyjskich. W czwartek na ich posesjach kolscy kryminalni zabezpieczyli 73 doniczki z różnej wielkości krzakami. Dodatkowo w stodole u jednego z nich znaleziono kradziony samochód.
Rozpoznanie związane z przestępczością narkotykową prowadzone jest na bieżąco. Policjanci gromadzą wszelkie nawet szczątkowe informacje na ten temat. Tym razem ślady zaprowadziły kolskich kryminalnych do Grzegorzewa i Leśnicy w gm. Koło. Wczoraj kilkanaście minut po 6.00 zapukali do drzwi jednego z domów w Grzegorzewie. Podczas przeszukania na strychu nad pomieszczeniem gospodarczym w specjalnie przygotowanej styropianowej klatce znaleziono 31 doniczek z zielem konopi indyjskiej, dodatkowe 4 sadzonki policjanci znaleźli w przydomowym ogródku. Zabezpieczone rośliny miały od 10 do 60 cm. Właściciel hodowli 31 letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Niespełna 3 godziny później funkcjonariusze zjawili się w domu u kolejnego 31 latka tym razem w Leśnicy w gm. Koło. Tam podczas szczegółowego przeszukania oprócz 38 doniczek z roślinami, w stodole policjanci ujawnili osobowego renault, a także przednią część innego auta tej samej marki z usuniętymi polami numerycznymi, która ukryta była za stodołą. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że ukryte w stodole auto dwa dni wcześniej zostało skradzione w województwie kujawsko - pomorskim, pozostałe znalezione części zbada policyjny mechanoskop. Właściciel roślinek i kradzionego auta zajął koleją celę w policyjnym areszcie. Obaj zatrzymani odpowiedzą za hodowanie narkotyków, grozi za to nawet do 3 lat więzienia. Mieszkańca Leśnicy dodatkowo obciąża kradzione auto.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~paranoja 15-10-2010 12:45
a tymczasem alkoholicy zapijają się na śmierć,biją żony,znęcają się nad dziećmi,ale wóda przecie legalna,dla ludzi
| Zgłoś do usunięcia