R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Historyczna Sesja Rady Miasta Koła. Czas na innowacje

29-08-2018 12:24 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,047 | Komentarzy: 2

W dniu dzisiejszym odbywa się LX Sesja Rady Miejskiej w Kole i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż po raz pierwszy radni podczas głosowania użyją pilotów.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Zgodnie z ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych zmienia się wiele przepisów dotyczących przebiegu sesji radnych jedną z nich jest właśnie procedura głosowania. Oprócz samego głosowania i sprzętu do imiennego głosowania samorządy muszą zapewnić także kamery oraz zadbać o odpowiedni internet, tak aby każdy zainteresowany mógł na bieżąco śledzić posiedzenia rady gminy.

Jak przekazał nam Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole na dzisiejszej sesji głosowanie odbywać się będzie w sposób tradycyjny oraz przy użyciu pilotów w celu przetestowania nowego systemu, tak aby w nowej kadencji nowa rada rozpoczęła swoją pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Samorządy od nowej kadencji będą  zobowiązane do informowania swoich mieszkańców na stronie internetowej urzędu, kto i jak w określonej sprawie głosował. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze