sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Trwa odkrywanie bunkra

Trwa odkrywanie bunkra

15-10-2010 11:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,489 | Komentarzy: 5
Trwa odkrywanie bunkra
Foto:
zacisze
W miesiącu maju informowaliśmy Państwa o zamiarach otwarcia powojennego bunkra, który znajduje się na ulicy Kolejowej. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace ziemne na pokrywie bunkra mające na celu usunięcie z niego warstwy ziemi i jego odkrycie.
Najprawdopodobniej już niedługo zostanie otwarty, osuszony i wyremontowany.

Co kryje się w jego wnętrzach? Dowiemy się już niebawem.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
~Lola 22-10-2010 21:59
super mam do niego blisko wiec pojde go zwiedzic ;D
| Zgłoś do usunięcia
~White Legion 19-10-2010 17:39
Ogólnie z tego co wiem to jest grupa miłośników bunkrów z Koła i okolic (rozmawałem z jednym z nich) i oni coś zaczeli działaś w tej sprawię, co mnie bardzo cieszy, też z chęcią bym się przyłączył, ogólnie to większość bunkrów w Kole jest po zalewanych, ogólnie cieszy fakt że komuchy nie burzyli bunkrów gdyż uważali że sie mogą w przyszłości przydać.
| Zgłoś do usunięcia
~Marian 18-10-2010 17:28
Jak budowali Kolejowa to tył bunkra był na prywatnej posesji (od strony zamurowanego wejścia ) Wszedłem tam z kolegami z ciekawości było pełno wody śmieci i zdechły kot :( nie mieliśmy latarki a na dodatek kolega krzyknął że idzie struż z budowy więc się stamtąd zabrałem Popieram inicjatywę nasze bunkry w Kole w większości są w opłakanym stanie a to są żywe pomniki historii brawa dla ludzi co się nimi zajmują chętnie bym pomógł ale nie wiem jak
| Zgłoś do usunięcia
~White Legion 17-10-2010 11:14
Doskonale pamiętam ten okres, można było wtedy przejść górą i wydostać się dołem, w środku można było znaleźć, łuski oraz nawet wytrzelone"kule" oraz jakieś elementy metalowe mi w pamięci zapadła jakaś rura. Bardzo fajnie się dzieję że że takie fajne zabydki jak ten bunkier jest przygotywowany do zwiedzenia, to powinno być już dawno zrobione.
| Zgłoś do usunięcia
~axl 16-10-2010 00:27
jakieś 17 lat temu z kolegą odkryłem drugie wejscie do tego bunkra. odkopaliśmy je jako pierwsi po kilkudziesięciu latach... o tym świadczyły pajęczyny gęste jak firanki. weszlismy tylko pare metrów w głab. dalej zabrakło nam odwagi. było to w czasach gry powstawało dopiero osiedle kolejowa... kiedy wróciliśmy po paru dniach w celu dokończenia naszego odkrycia, zdumieliśmy się bardzo bo spółdzielnia zamurowała wykopane przez nas wejście... na tym skończyła sie nasza ekspedycja. fajnie że po latach ktoś odkrywa je od nowa. pozdrawiam- krychu
| Zgłoś do usunięcia