(12)
Mroźna mgła -3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kolska komenda ma sztandar!

Autor: KPP Koło 29 Wrzesień 2018 przeczytasz w ok. 3 min.
Kolska komenda ma sztandar!
© KPP Koło
(12) | Czytano:
15,688 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

28 września w 2018 roku na placu przed Ratuszem Miejskim w Kole odbyło się niezwykle istotne wydarzenie dla kolskich stróżów prawa – wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Sztandar to symbol najwyższych wartości: honoru i męstwa. Wyraża on też zaufanie lokalnej społeczności do policjantów, którzy każdego dnia dbają o ich bezpieczeństwo. W uroczystościach wzięli udział Komendant Wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka, a także przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego oraz gminnego. Swą obecnością zaszczycili także reprezentanci instytucji, które na co dzień współpracują z Policją. Poświęcenia sztandaru dokonał Biskup Diecezjalny Włocławski ks. Wiesław Mering.

R E K L A M A
12
Czytano:
15,688 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Uroczystość zainaugurowała msza święta, która w intencji policjantów i pracowników kolskiej Policji odprawiona została w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. Nabożeństwo koncelebrowali: Biskup Diecezjalny Włocławski – ks. Wiesław Mering, kapelan kolskich policjantów ks. Józef Wronkiewicz oraz kapelan wielkopolskiej Policji ks. prałat Stefan Komorowski. Po mszy w asyście Kompanii Honorowej Policji, pododdziału złożonego z kolskich policjantów, orkiestry Policji oraz towarzyszących pocztów sztandarowych wszyscy zebrani przemaszerowali ulicami miasta na plac przed Ratusz Miejski, gdzie rozpoczęła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole.

Najpierw Komendant Wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka przyjął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości o gotowości do nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński powitał zebranych gości wśród których byli m. in. przedstawiciele władz wojewódzkich, Policji, duchowieństwa, władz samorządowych miasta i gmin, innych służb mundurowych, podmiotów gospodarczych na co dzień współpracujących z kolską policją oraz mieszkańcy Koła.

Najważniejszym punktem apelu było wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole nadanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Sztandar ufundowało społeczeństwo powiatu kolskiego, którego reprezentanci w osobach Starosty Kolskiego oraz burmistrzów miast i wójtów gmin zawiązali w kwietniu 2017 roku Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Kole. Przedstawiciele fundatorów i zaproszonych gości oraz kolskich policjantów i pracowników Policji dokonali symbolicznego wbicia gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru. Biskup Diecezjalny Włocławski ks. Wiesław Mering poświecił sztandar. Zgodnie z ceremoniałem policyjnym, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek jako Przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Kole, wręczył sztandar Komendantowi Wojewódzkiemu w Poznaniu insp. Piotrowi Mące, z rąk którego sztandar przejął Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński.
Po akcie wręczenia sztandaru został odczytany list okolicznościowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Głos zabrali również Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Piotr Mąka, który podziękował darczyńcom, fundatorom sztandaru i policjantom za działania, które doprowadziły do jego nadania. Podkreślił także wagę tego wydarzenia dla kolskich funkcjonariuszy i pracowników tutejszej jednostki Policji. Starosta Kolski powiedział, że sztandar dla kolskich policjantów to ważny symbol uznania mieszkańców powiatu dla ich wzorowej służby, a także świadectwo więzi społecznych między mieszkańcami, a funkcjonariuszami.

Uroczystość zakończyła się defiladą Kompanii Honorowej Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sztandar nadany Komendzie Powiatowej Policji w Kole jest symbolem najwyższych wartości takich jak: Bóg, Honor i Ojczyzna. Przypomina również o tradycji, honorze, godności i o obowiązkach.

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (12)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Przegięcie jak nic!!! · 30 Wrzesień 2018
Współczuję kierowcy karetki przeciskającej się na obwodnicy !!!
Kolaczek · 01 Październik 2018
Dzieki temu czuje sie bezpieczniej
kolanin · 01 Październik 2018
To teraz Komendant powinien go nosić, najlepiej w godzinach wieczorowo nocnych, bo w tym czasie brakuje patroli na ulicach miasta.
mariusz · 30 Wrzesień 2018
W moich oczach policja już straciła autorytet - myląc się o tysiące podczas liczenia demonstracji opozycji, spisując obywateli za hasło "Lech Wałęsa", białe róże jako symbol nienawiści, kierowanie spraw do prokuratury przeciwko osobom używającym słowa "...o...." a całkowicie głucha wobec kibolstwa bluzgającego na potęgę, chroniąca narodowców i faszystów, spisująca za koszulki konstytucja na happeningach itp.... Sztandar tego nie odwróci, nawet poświęcony. Tak na marginesie - czego księża w Polsce nie święcili? Kato- taliban nadciąga.......
Kolanin · 01 Październik 2018
Mariusz. Zapomniałeś rozwinąć podpis o określenie zaKODowany obywatel RP. Gdzie ty widzisz widzisz w Kole faszystów ??? Chuligani owszem ...ale faszyści???
Mieszkaniec · 30 Wrzesień 2018
Oficjele przekazali Sztandar , Społeczeństwo wyraża opinie na temat KPP w Kole na murach, forach i doniesieniach do Prokuratury, niestety Społeczeństwo jest same w tej walce.
Kolanin · 30 Wrzesień 2018
Chyba wszyscy opiniujący przede mną mają powody by krzywo patrzeć na policję. A tak po prawdzie to gdzie jest godniejsze miejsce na taką uroczystość jak nie przed ratuszem. Miejcie pretensje do dotychczasowych włodarzy miasta o to, że gdy coś się dzieje to miasto jest zawsze sparaliżowane. Miały być kolejne przeprawy przez Wartę ...i na obietnicach się skończyło. Czas skończyć z czekaniem na realizację obietnic. Szansa otwiera się za miesiąc, by wybrać opcję od dwóch lat realizującą w Polsce obietnice.
Przegięcie jak nic!!! · 30 Wrzesień 2018
Współczuję kierowcy karetki przeciskającej się na obwodnicy !!!
Kol. · 30 Wrzesień 2018
Piątek, samo południe i praktycznie brak wjazdu i wyjazdu z miasta. To nie Warszawa, żeby takie przedstawienia robić. Można było chociaż uprzedzić ! Nerwy i nic więcej.
Pol · 30 Wrzesień 2018
Nadanie sztandaru nie powinno powodować paealiżu całego miasta !!!
adasxz · 29 Wrzesień 2018
e-coś...... dno i wodorosty.
adasxz · 29 Wrzesień 2018
muł raczej
anonim · 29 Wrzesień 2018
już na zdjęciu mógłby być ten nowy sztandar, a nie sztandar komendy wojewódzkiej
Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
15 godziny temu 1,012

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
15 godziny temu 1,207

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim
17 godziny temu 9,205

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim

Miasto Koło
Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz
18 godziny temu 7,395 8

Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz

Gmina Kościelec
Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu
19 godziny temu 754

Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu

Gmina Babiak
Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego
19 godziny temu 1,157 2

Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego

R E K L A M A