R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Kolska komenda ma sztandar!

29-09-2018 17:29 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 15,350 | Komentarzy: 12

28 września w 2018 roku na placu przed Ratuszem Miejskim w Kole odbyło się niezwykle istotne wydarzenie dla kolskich stróżów prawa – wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Sztandar to symbol najwyższych wartości: honoru i męstwa. Wyraża on też zaufanie lokalnej społeczności do policjantów, którzy każdego dnia dbają o ich bezpieczeństwo. W uroczystościach wzięli udział Komendant Wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka, a także przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego oraz gminnego. Swą obecnością zaszczycili także reprezentanci instytucji, które na co dzień współpracują z Policją. Poświęcenia sztandaru dokonał Biskup Diecezjalny Włocławski ks. Wiesław Mering.

Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Uroczystość zainaugurowała msza święta, która w intencji policjantów i pracowników kolskiej Policji odprawiona została w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. Nabożeństwo koncelebrowali: Biskup Diecezjalny Włocławski – ks. Wiesław Mering, kapelan kolskich policjantów ks. Józef Wronkiewicz oraz kapelan wielkopolskiej Policji ks. prałat Stefan Komorowski. Po mszy w asyście Kompanii Honorowej Policji, pododdziału złożonego z kolskich policjantów, orkiestry Policji oraz towarzyszących pocztów sztandarowych wszyscy zebrani przemaszerowali ulicami miasta na plac przed Ratusz Miejski, gdzie rozpoczęła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole.

Najpierw Komendant Wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka przyjął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości o gotowości do nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński powitał zebranych gości wśród których byli m. in. przedstawiciele władz wojewódzkich, Policji, duchowieństwa, władz samorządowych miasta i gmin, innych służb mundurowych, podmiotów gospodarczych na co dzień współpracujących z kolską policją oraz mieszkańcy Koła.

Najważniejszym punktem apelu było wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kole nadanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Sztandar ufundowało społeczeństwo powiatu kolskiego, którego reprezentanci w osobach Starosty Kolskiego oraz burmistrzów miast i wójtów gmin zawiązali w kwietniu 2017 roku Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Kole. Przedstawiciele fundatorów i zaproszonych gości oraz kolskich policjantów i pracowników Policji dokonali symbolicznego wbicia gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru. Biskup Diecezjalny Włocławski ks. Wiesław Mering poświecił sztandar. Zgodnie z ceremoniałem policyjnym, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek jako Przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Kole, wręczył sztandar Komendantowi Wojewódzkiemu w Poznaniu insp. Piotrowi Mące, z rąk którego sztandar przejął Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński.
Po akcie wręczenia sztandaru został odczytany list okolicznościowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Głos zabrali również Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Piotr Mąka, który podziękował darczyńcom, fundatorom sztandaru i policjantom za działania, które doprowadziły do jego nadania. Podkreślił także wagę tego wydarzenia dla kolskich funkcjonariuszy i pracowników tutejszej jednostki Policji. Starosta Kolski powiedział, że sztandar dla kolskich policjantów to ważny symbol uznania mieszkańców powiatu dla ich wzorowej służby, a także świadectwo więzi społecznych między mieszkańcami, a funkcjonariuszami.

Uroczystość zakończyła się defiladą Kompanii Honorowej Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sztandar nadany Komendzie Powiatowej Policji w Kole jest symbolem najwyższych wartości takich jak: Bóg, Honor i Ojczyzna. Przypomina również o tradycji, honorze, godności i o obowiązkach.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (12) Pokaż komentarze