R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Lekcja biblioteczna z teatrem kamishiba

01-10-2018 09:51 | Źródło: SP w Dąbiu | Wyświetleń artykułu: 2,184 | Komentarzy: 0

Teatrzyk kamishibai to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Ta technika „opowiadania-czytania” wywodzi się z Japonii. Polega to na tym, iż kartonowe plansze z obrazkami i tekstem wkładamy do drewnianej lub kartonowej skrzynki (przypomina teatralną scenę podobną do tej w teatrze kukiełkowym), a następnie przesuwamy te plansze z obrazkami opowiadając bajkę.

Foto:
R E K L A M A

Wykorzystując zasadę teatru obrazkowego dzieci mogą również same wymyślać i ilustrować własne opowiadania bądź znane bajki. Teatrzyk kamishibai zaprezentowany został w Szkole Podstawowej w Dąbiu przez Panie z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie FILIA W KOLE. 26 września podczas lekcji bibliotecznej dla klas I-III dzieci wysłuchały opowieści pt. „Szukając Marudka”.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze