R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Przedszkolaki z grupy III w aptece

01-10-2018 10:00 | Źródło: PM nr 5 w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,401 | Komentarzy: 1
W ramach realizacji tematyki zdrowotnej "Dbam o siebie i środowisko" 5 latki z grupy III wraz z wychowawczynią panią K. Szulgit oraz panią M. Głuszkowską 27. 09. 2018 wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Dzięki uprzejmości Pani kierownik dzieci podczas wizyty miały wyjątkowa okazję zobaczyć jej wnętrze z bliska.
Przedszkolaki z grupy III w aptece
Foto:
R E K L A M A
hydra

Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Panie farmaceutki pokazały dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziały także, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Podczas miłej pogadanki Panie farmaceutki przypomniały wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi Pań farmaceutek, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Na koniec Panie poczęstowały dzieci pysznymi witaminowymi cukierkami, rozdały dzieciom baloniki, odblaski i kolorowanki.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek