Olimpia przerwała złą passę

Autor: 16 Październik 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
©
3,643 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Piłkarze Olimpii Koło wygrali 2-1 z SKP Słupca w meczu 11. Kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej. Tym samym nasi zawodnicy przerwali serię sześciu spotkań bez zwycięstwa. Oba gole zdobył Michał Nowakowski.

0
3,643 razy
Pierwszą akcję przeprowadzili kolanie. W 5. minucie Jarosław Kawka strzelił wysoko ponad poprzeczką. Gra toczyła się głównie w środku boiska, oba zespoły stworzyły jednak po kilka sytuacji na strzelenie gola. W 24. minucie, po dośrodkowaniu Kujawy z rzutu rożnego, uderzenie głową Łukasza Sikorskiego wyłapał golkiper. W 26. minucie zaatakowali goście, jednak strzał Patryka Banaszaka poszybował tuż obok słupka. W 34. minucie ponownie głową strzelał Sikorski, a piłka minimalnie przeszła ponad poprzeczką. W 37. minucie słupczanie zaatakowali, a piłka w zamieszaniu w polu karnym najpierw odbiła się od słupka, a następnie wpadła w ręce Daniela Gołdyna. Wyrównana pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo.
Na drugą część gry kolski zespół wyszedł bez żadnej zmiany w składzie. W 46. minucie, po ładnym zgraniu od Michała Rutkowskiego, Kawka strzelił nad poprzeczką. W 49. minucie Norbert Lorencki głową strzelił obok kolskiej bramki. W 52. minucie lewym skrzydłem pobiegł Kujawa, zagrał w pole karne, a tam dobrze ustawiony Michał Nowakowski z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to obrona wyniku przez kolan i nieustanne ataki gości. W 67. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, Krystian Augustyniak, strzałem głową, wyrównał wynik spotkania. Piłkarze Olimpii ponownie rzucili się do ataku. W 74. minucie, po podaniu Kujawy z prawej strony boiska, Nowakowski z bliska strzelił swojego drugiego gola w tym meczu i wyprowadził "biało-czerwonych" na prowadzenie. W 77. minucie sam na sam z Gołdynem walczył Jacek Mikołajczyk, ale górą był nasz bramkarz, którzy obronił strzał słupczanina. W 78. minucie żółtą kartką za dyskusje ukarany został rezerwowy piłkarz Olimpii - Piotr Krzyżanowski. Chwilę później arbiter pokazał mu drugi żółty kartonik i... powtórzyła się sytuacja z poprzedniego meczu w Pępowie - kolski rezerwowy został odesłany na trybuny. W 87. minucie, po dośrodkowaniu Kawki z rzutu wolnego, głową strzelał Piotr Andrzejczak, ale bramkarz gości obronił.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kolan 2-1. Olimpia przerwała passę sześciu meczów bez zwycięstwa i - miejmy nadzieję - rozpocznie marsz w górę tabeli. W następnym meczu – w niedzielę 24 października -"biało-czerwonych" czeka wyjazd na mecz z Centrą Ostrów Wielkopolski.

Olimpia Koło - SKP Słupca 2-1 (0-0)

Bramki: 52`Michał Nowakowski, 74`Michał Nowakowski - 67`Krystian Augustyniak.
Skład Olimpii: Daniel Gołdyn - Tomasz Kowalski, Sebastian Woźniak, Łukasz Sikorski, Tomasz Mikusik (54.Piotr Andrzejczak) - Jarosław Kawka, Daniel Ławnicki (76.Łukasz Szafoni), Michał Rutkowski, Filip Zborowski - Michał Nowakowski (90.Mariusz Nieznalski), Łukasz Kujawa.
Czerwona kartka: 78`Piotr Krzyżanowski (Olimpia) - druga żółta; zaw. rezerwowy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, która dostępna jest na stronie: www.olimpiakolo.4.pl