R E K L A M A
ren
R E K L A M A
myjnia kolo
Wiadomości Miasto Koło

Roznosili anonimowe ulotki szkalujące kandydatów. Pierwszy zatrzymany!

18-10-2018 17:05 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 33,269 | Komentarzy: 51
Do dnia dzisiejszego można by podsumować kampanię wyborczą jako spokojną i kulturalną jedynie z incydentami takimi jak: zrywanie banerów lub ich niszczenie. Niestety całą tą sielankę zniszczyły osoby kolportujące po kolskich ulicach anonimowe ulotki obrażające i szkalujące kandydatów na różnych szczeblach władzy. Po godzinie 16:00 udało się namierzyć mieszkańcom osobę, która owe materiały roznosiła po mieszkaniach osiedla Broniewskiego. Namierzanie tej osoby trwało kilka godzin, ale udało się.
Roznosili anonimowe ulotki szkalujące kandydatów. Pierwszy zatrzymany!
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Natychmiast zawiadomiono organy ścigania wskazując miejsce postoju samochodu tej osoby, w którym na przednim siedzeniu pozostawiono cześć białych kartek z nadrukami. Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli właściciela pojazdu, oraz nakazali mężczyźnie otworzenie w ich obecności swojego samochodu wraz z ujawnieniem treści kartek. 

Interwencja zakończyła się tym, że mężczyzna wraz z wydrukami został zabrany na komisariat. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy żona mężczyzny jest kandydatem na radnego jednego z kolskich komitetów wyborczych.

W treści ulotek najbardziej "oberwało się" kandydatom Prawa i Sprawiedliwości , Posłowi Leszkowi Galembie oraz KWW Katarzyny Hamigi. 

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że swoje zawiadomienie w komendzie policji złożyło już kilka osób, których nazwisko zostało wymienione oraz postawione w negatywnym świetle, ale to nie wszystko! Komitet Prawa i Sprawiedliwości rozważa pozew zbiorowy wobec kolportujących.

Warto dodać, że ulotki rozpoczęto kolportować od kaliskiego przedmieścia, w godzinach nocnych. Być może dlatego, aby unikąć ujawnienia tożsamości osób kolportujących. 

Wszystkie  materiały, które pojawiały się w skrzynkach pocztowych mieszkańców Koła były anonimowe, czyli nie zawierały autora lub nazwy komitetu, która je stworzyła.

O sprawę zapytaliśmy oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Kole:

W godzinach popołudniowych do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosił się jeden z kandydatów w wyborach samorządowych,  który złożył zawiadomienie o tym,że są rozpropagowywane na terenie miasta Koła ulotki. materiały wyborcze, na których brak jest oznaczenia komitetu wyborczego, od którego pochodzą i mogą wskazywać na złamanie przepisów wynikajacych z ustawy z dn. 5 stycz 2011 roku Kodeks Wyborczy. W tej sprawie policjanci będą prowadzić postępowanie wyjaśniające. 

- st. sierż. Weronika Czyżewska

Trudno to podsumować, bo trudno dostrzec cokolwiek pozytywnego w takich działaniach. Kampania wyborcza powinna opierać się na argumenty merytoryczne a nie zachowania niczym z "piaskownicy" typu anonimowe szkalowanie kontrkandydatów, używając obraźliwych sformułowań, które mają zdyskredytować przeciwników politycznych z innych komitetów. Jest to poprostu słabe i poniżej wszelkiego poziomu...

 

Materiał naszej telewizji

 Pomieszczenie socjalne i sprzęt dla oddziału dziecięcego 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (51) Pokaż komentarze