R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit odlewnia
Wiadomości Miasto Koło Roznosili anonimowe ulotki szkalujące kandydatów. Pierwszy zatrzymany!

Roznosili anonimowe ulotki szkalujące kandydatów. Pierwszy zatrzymany!

18-10-2018 17:05 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 32,523 | Komentarzy: 51
Do dnia dzisiejszego można by podsumować kampanię wyborczą jako spokojną i kulturalną jedynie z incydentami takimi jak: zrywanie banerów lub ich niszczenie. Niestety całą tą sielankę zniszczyły osoby kolportujące po kolskich ulicach anonimowe ulotki obrażające i szkalujące kandydatów na różnych szczeblach władzy. Po godzinie 16:00 udało się namierzyć mieszkańcom osobę, która owe materiały roznosiła po mieszkaniach osiedla Broniewskiego. Namierzanie tej osoby trwało kilka godzin, ale udało się.
Roznosili anonimowe ulotki szkalujące kandydatów. Pierwszy zatrzymany!
Foto:e-kolo.pl

Natychmiast zawiadomiono organy ścigania wskazując miejsce postoju samochodu tej osoby, w którym na przednim siedzeniu pozostawiono cześć białych kartek z nadrukami. Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli właściciela pojazdu, oraz nakazali mężczyźnie otworzenie w ich obecności swojego samochodu wraz z ujawnieniem treści kartek. 

Interwencja zakończyła się tym, że mężczyzna wraz z wydrukami został zabrany na komisariat. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy żona mężczyzny jest kandydatem na radnego jednego z kolskich komitetów wyborczych.

W treści ulotek najbardziej "oberwało się" kandydatom Prawa i Sprawiedliwości , Posłowi Leszkowi Galembie oraz KWW Katarzyny Hamigi. 

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że swoje zawiadomienie w komendzie policji złożyło już kilka osób, których nazwisko zostało wymienione oraz postawione w negatywnym świetle, ale to nie wszystko! Komitet Prawa i Sprawiedliwości rozważa pozew zbiorowy wobec kolportujących.

Warto dodać, że ulotki rozpoczęto kolportować od kaliskiego przedmieścia, w godzinach nocnych. Być może dlatego, aby unikąć ujawnienia tożsamości osób kolportujących. 

Wszystkie  materiały, które pojawiały się w skrzynkach pocztowych mieszkańców Koła były anonimowe, czyli nie zawierały autora lub nazwy komitetu, która je stworzyła.

O sprawę zapytaliśmy oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Kole:

W godzinach popołudniowych do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosił się jeden z kandydatów w wyborach samorządowych,  który złożył zawiadomienie o tym,że są rozpropagowywane na terenie miasta Koła ulotki. materiały wyborcze, na których brak jest oznaczenia komitetu wyborczego, od którego pochodzą i mogą wskazywać na złamanie przepisów wynikajacych z ustawy z dn. 5 stycz 2011 roku Kodeks Wyborczy. W tej sprawie policjanci będą prowadzić postępowanie wyjaśniające. 

- st. sierż. Weronika Czyżewska

Trudno to podsumować, bo trudno dostrzec cokolwiek pozytywnego w takich działaniach. Kampania wyborcza powinna opierać się na argumenty merytoryczne a nie zachowania niczym z "piaskownicy" typu anonimowe szkalowanie kontrkandydatów, używając obraźliwych sformułowań, które mają zdyskredytować przeciwników politycznych z innych komitetów. Jest to poprostu słabe i poniżej wszelkiego poziomu...

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (51)
Tata Julii 19-10-2018 22:03
Jeszcze słówko refleksji na dobranoc. Prosiłbym abyśmy cofnęli się o cztery lata. Wówczas, większość osób piszących w internecie domagała się a nawet żądała zmiany. Osiem lat to sporo czasu i przez tak długi okres wyborcy zdążyli sobie wyrobić zdanie o wcześniejszym burmistrzu. Co ciekawe przypomnę, że po pierwszej kadencji wygrał on bardzo zdecydowanie. Żeby było jasne, ja też nie raz nie zgadzałem się z tym co robił burmistrz Drożdżewski i nie raz uważałem że robi źle ale to mnie go oceniać a może nie tylko mnie. Wyborcy wydali werdykt względem niego tak jak to się stanie też teraz w niedziele. Jedno trzeba oddać Panu Drożdżewskiemu. Po przegranych wyborach potrafił przyjść na sesję, podziękować wszystkim za współpracę i pogratulować nowym władzom wyboru. Jest to klasa bez dwóch zdań niezależnie od tego jakim burmistrzem przez te osiem lat był. Dlatego dziś, z perspektywy czterech lat oceniam takie zachowanie bardzo pozytywnie. Był to miły gest zważywszy zestawiając go z tym co działo się później. Dlaczego niektórzy potrafią odejść normalnie? Dlaczego nie wszyscy? Nie przypominam sobie by cztery lata temu krążyły po mieście jakieś anonimowe pisma obrażające osoby które wykonują dobrze swoje funkcje publiczne, by toczyły się procesy za mobbing, by ludzie tak bardzo domagali się zmian w spółkach, by brakowało pieniędzy na wynagrodzenia w Urzędzie, by na basenie dochodziło do braku ratowników, by miały miejsce strajki w spółkach, byśmy mieli referendum, by w jakiekolwiek z naszych spółek było CBA, by został wprowadzony catering wbrew woli rodziców małych dzieci i to bez żadnych konsultacji, by prezesi mieli postawione zarzuty, by wreszcie zatrzymano i zawieszono burmistrza naszego miasta. Nigdy takie rzeczy nie miały miejsca i zapewne wszyscy byśmy sobie życzyli by już nigdy, przenigdy nasze miasto nie doświadczyło czegoś takiego. Dużo łatwiej i szybciej streścić wszystkie wcześniejsze lata kolskiego samorządu niż te ostatnie cztery. Koło naszych marzeń to Koło w którym chcemy żyć godnie, bezpiecznie, normalnie. Bardzo proszę idźmy na te wybory i zadecydujmy bo wszystko jest w naszych rękach. Idźmy i oddajmy głos! Dobranoc
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 20-10-2018 20:58
TAK.
mieszkaniec 20-10-2018 19:30
Czy już jest cisza wyborcza?
Lala 19-10-2018 21:30
Tak moim zdaniem To pani kandydatka na Burmistrza zbyt dużo obiecuje i że to wszystko zrobiła sama. Wszelkie zasługi po Maciaszku przypisała sobie.Ciekawe skąd na te wszystkie obiecanki weźmie pieniądze?
| Zgłoś do usunięcia
nikt 19-10-2018 21:13
jakoś nie bardzo rozumiem bo w artykule pisze ,że najbardziej zostali opisani p. Hamiga,Galemba oraz inni członkowie PIS a komentarze brzmią jakby to właśnie Oni rozpowszechniali te ulotki /to jak ,sami na siebie?/
| Zgłoś do usunięcia
obituary 19-10-2018 18:05
Jedynym kandydatem który zapewnia , spokój , stabilizację i rozwój miasta jest człowiek z wykształceniem dr Krzysztof Witkowski , nasz rodowity mieszkaniec , nie dajcie się kolanie ogłupić obietnicom Szafrańskiego I Hamigowej Koło Głosuje na Witkowskiego !
| Zgłoś do usunięcia
sprawiedliwy 19-10-2018 15:27
No i co miłe panie - kandydatki Modrzejewska i Sikorska. Nieźle wam pan Marek S. przysłużył się, a taki gorliwy i pobożny był. Jak tam reszta z jedynej słusznej partii PiS, trochę głupio, co?
| Zgłoś do usunięcia
paramore 19-10-2018 20:21
Pan Marek S. Skąd masz takie dokładne informacje? Znasz tego człowieka? Szukacie problemu tam gdzie go nie ma!
czytelnik 19-10-2018 20:18
To tak, jak się liczy na poparcie prymitywnych k o ł k ó w!!!
hmmm 19-10-2018 19:54
A przysłużył, przysłużył - rozmawiałem z sąsiadem, był zszokowany tymi ulotkami i zdaje się pod ich wpływem nie zagłosuje na nikogo z Pis. Nie wiem na kogo on zagłosuje, ale pani Modrzejewska nie wpisuje się na kogoś firmowanego przez tą partię.
kok 19-10-2018 14:05
nie glosowac na pisuarow bo to jest najwieksze zagrozenie dla miasta wskazuja na to ostatnie lata .pisuary to partia wyznawcow mateuszka klamczuszka i malego kurdupla nkt w miescie nie powinien glosowac na tych ludzi
| Zgłoś do usunięcia
Marek 19-10-2018 14:57
Kok, powinieneś się podpisywać little cock
kolanin 19-10-2018 10:43
No właśnie bardzo słuszna uwaga. Czyżby pan Szafrański i reszta jego ludzi bali się prawdy na swój temat? Czyżby pan Galemba maczał w tym swoje tłuste paluchy? Ponoć Galebma w poniedziałek po wyborach daje 40zł za zdjęcie karty do głosowania z zaznaczoną osobą tj Szafrański Hamiga i reszta jego przydupasów. Ktoś chętny sprzedać nasze miasto za 40zł to podam numer do posła osło sprzedawczyka.
| Zgłoś do usunięcia
real 29 dni temu
to prawda sam widzialem jak typ chodzil z duza kasa i pkacil 4 dychy za dwa typy . ja nie chcialem bo w razie wu to przypal bym mial
Prawdziwy Kolanin 19-10-2018 11:44
Jak możesz tępy trollu wypisywać takie kłamstwa? Wyssałeś sobie z palca i oczerniasz ludzi. Powinni ciebie zatrzymać, tak jak wczoraj tego nieszczęśnika.
Tyrion Lanister 19-10-2018 09:08
Tata Julii i czytelnik mają rację.W ogóle te dziwne anonimy zrobiły się swego rodzaju znakiem rozpoznawczym na określone zachowania w tej kadencji. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale pierwszy anonim wpłynął do Rady Miejskiej na Radnego Sobolewskiego. A było to wtedy gdy starał się od KTBS dowiedzieć szczegółów remontu bloku w którym mieszka burmistrz. Później oczywiście znów anonimowo oberwało się Radnemu Janiakowi za to że ciężko pracował w Komisji Rewizyjnej, która badała m.in. Dom Kultury i inne jednostki. Za tą samą pracę w Komisji Rewizyjnej, która chyba jako jedyna kontroluje Urząd dostało się Pani Radnej Brzoskiej i znów anonimowo. Zaczynam się zastanawiać czy ktokolwiek kto stara się wyjaśniać temat, choćby taki ja te powyżej czyli remontu bloku, Miejskiego Domu Kultury czy Domu Seniora od razu zostanie zaatakowany takimi anonimami. Całe szczęście, że tak jak podaje Redakcja udało się zabrać na komisariat jednego z mężczyzn. Może jak będzie zeznawał to dowiemy się kto jest autorem tego typu wybryków.
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Koła 19-10-2018 10:05
Jak pamiętam to na Panią Brzoską do Wojewody Wielkopolskiego i Ministra Ziobro wysyłano anonimy żeby ją ukarać za jej prace społeczne na rzecz miasta i naszych dzieci. Robiono nawet donosy, że Pani Brzoska wpuszcza mieszkańców na wieże ratusza. Ludzie to jest chore ta kobieta poświęca swój czas działa społecznie jak mało kto. Jak wpuszcza w niedziele na wieże to nie odpoczywa w domu tylko idzie do ratusza po to żebyśmy z tej wieży podziwiali widoki naszego miasta. Jak robi kwiatki z dziećmi i z seniorami to uczy ich sztuki ludowej. Jak sprząta tą wielką mogiłę na cmentarzu poległych na dworcu kolejowym w Kole to pewnie dlatego, że nikt inny nie sprząta. Na tym zakończę ale mógłbym wymieniać w nieskończoność. A za pracę w Komisji Rewizyjnej podziwiam.
NALOW 19-10-2018 09:04
KOBITA JUŻ ROBOTY NIE DOSTANIE
| Zgłoś do usunięcia
aaa 19-10-2018 09:05
chyba kasy bo robić to nima co
Koło moje miasto 19-10-2018 00:57
Brawo! Z chorymi układami trzeba walczyć. Nie pozwólmy zrobić z Koła folwarku dla kilku osób, którym wciąż mało, którym chodzi tylko o pieniądze i władze.
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 18-10-2018 22:31
Proszę nie zmieniać tematu! Robienie czegoś takiego jest OBRZYDLIWE! Nie może być zgody na takie zachowania! Moim zdaniem wszystkie osoby których dotknęły te paszkwile powinny jutro się spotkać i zawiadomić Komisję Wyborczą w Warszawie! Do tego momentu wybory przebiegały zgodnie i bez konfliktów ale to, to nie wiem jak TO nazwać!
| Zgłoś do usunięcia
Precz z komuną 18-10-2018 22:29
Poziom moralności oraz zwykłej ludzkiej przyzwoitości u osoby komentującej pod nickiem Peraenik jest poniżej poziomu mułu na dnie. Do tego Praenik to stary komuch - używa słowa OBYWATEL - ulubionego słowa Gomułki i innych towarzyszy.
| Zgłoś do usunięcia
Tata Julii 18-10-2018 21:36
Pochwalasz takie zachowanie? Dajesz przyzwolenie na to? Uważasz że to sposób prowadzenia kampanii? To ja ci gratuluje!!! Dokąd zmierzamy?
| Zgłoś do usunięcia
hmmm 18-10-2018 21:43
w ogólnopolskich mediach taśmy Sowy, bowe taśmy - w tej dużej polityce dzieje się to samo, z jednej strony brzydko, z drugiej czasami można się dowiedzieć coś ciekawego o politykach, myślisz, że ktoś uczciwy a tu się okazuje że nawet taki raport NIK jest zrobiony "tak jak "trzeba
Prawnik 18-10-2018 21:00
Mala poprawka nazwiska nie chyzewska a Czyżewska
| Zgłoś do usunięcia
Praenik 18-10-2018 20:59
Pani Chyżewska widac nie zna przepisów gdyż kodeks wyborczy miał nowelizscje w tym roku tj. 2018. Zarzuty chyba od czapy. Niech sprawdza sobie przepisy w internecie zanim coś zrobią. A co do ulotek to do mnie tez dotarły i spraedzilem w internecie i jak i ORMO jak i dokument wojewody wielkopolskiego wszystko jest prawda. Czy chcemy ludzi którzy nic nie zrobili dla miasta i przyczynili się do problemów naszych rodzin nawet w przeszłości? Brawo dla tego obywatela od ulotek. Chyle czoło przed nim.
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec 18-10-2018 21:21
Mieszkaniec Koła 35 minut temu Sprawdzałem, w IPN akurat do tej podanej pozycji są wyjaśnienia i sprostowania oraz uzupełnienia i jeżeli ktoś upublicznia to co było wrzucane do skrzynek bez podania wyjaśnień to popełnia błąd i należałoby to zgłosić do odpowiednich służb.
Nikola 18-10-2018 20:34
Ja ani nikt z moich znajomych na Hamige nie zagłosujemy. Ona nie mieszkała cały czas w Kole miała przerwę i teraz po powrocie nagle startuje
| Zgłoś do usunięcia
pro kolo 18-10-2018 23:12
Bingo, bingo... poszukajcie a propos w necie na LM - ciekawe, ciekawe...
Wyborca 18-10-2018 20:29
Karać, karać i jeszcze raz karać cwaniaków ! Jeśli ktoś nie potrafi uczciwie robić kampanii to niech się w to nie bawi.
| Zgłoś do usunięcia
hmmm 18-10-2018 20:18
A na ulotkach takie kwiatki jak "słóżą", "jadka", "wzioł" :P
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 18-10-2018 20:25
Zauważyłem. To są prości ludzie. Choć niezwykle złośliwi! U nas społeczeństwo można podzielić na dwie grupy. a) niezdolnych do niczego, b) zdolnych do wszystkiego.
Patriota 18-10-2018 20:13
Wreszcie ktoś sie odważył obnażyć prawde o kolskim PiS-ie i ich układach z panem dziedzicem na czele, brawo!
| Zgłoś do usunięcia
Gdzie sondaż??? 18-10-2018 20:02
e-koło. Gdzie zniknął wasz sondaż poparcia???
| Zgłoś do usunięcia
Anastazja 19-10-2018 08:00
To nie był sondaż. Definicja sondażu nie obejmuje tego typu głosowań płatnymi sms-ami z możliwością wielokrotnego głosowania.
Wyborca 1 18-10-2018 19:32
Z jakiego ugrupowania oni byli???
| Zgłoś do usunięcia
buu 18-10-2018 19:14
wiecie co jest najsmutniejsze? ze takie podle rzeczy robia "seniorzy". Ciagle narzeka sie na mlodych, ze niewychowani, ze niczego sie nie boja, itp. a tutaj.. osoba dorosla, zyciowo dojrzala a zachowuje sie tak podle! poziom takiego zachowania jest doslownie bez komentarza! tacy odwazny ale po nocach, anonimowo, rozrzucajac oszczerstwa - BOHATERSTWO! popieram, powinni zaplacic duza kare na cele charytatywne, wtedy moze sie naucza. Ehh emeryty
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Koła 18-10-2018 20:41
Sprawdzałem, w IPN akurat do tej podanej pozycji są wyjaśnienia i sprostowania oraz uzupełnienia i jeżeli ktoś upublicznia to co było wrzucane do skrzynek bez podania wyjaśnień to popełnia błąd i należałoby to zgłosić do odpowiednich służb.
czytelnik 18-10-2018 20:29
To dotyczące ORMO, to sprzed prawie 50 lat!!!
hmmm 18-10-2018 20:25
czy to są faktycznie kalumnie? tak się zastanawiam, bo razem z tymi ulotkami było ksero zarządzenia zastępczego wojewody wielkopolskiego dotycząca pana Janiaka, jakiś wypis z akt członka ORMO jednej z radnych, czy tam jest jakaś nieprawda??
czytelnik 18-10-2018 20:06
Wszyscy dotknięci tymi kalumniami powinni w swych pozwach domagać się odpowiedniej wysokości zadośćuczynienia! To nie jest kwestia jakiejś wpłaty na cele charytatywne. Sprawa prawdopodobnie będzie miała charakter karny i nie będzie to nic w trybie wyborczym, choćby ze wzgl. na czas (dziś roznoszono, jutro pozew, pozostaje sobota). Mam nadzieję, że winni zostaną dotkliwie ukarani i publicznie przeproszą obrażanych.
Tata Julii 18-10-2018 19:04
Nie wiem czy to nie jest punkt zwrotny całej kampanii.
| Zgłoś do usunięcia
Prezes 18-10-2018 18:49
Ale wstyd... na miejscu Prezesa Cieślaka zapadłbym się pod ziemię... wspierać takich ludzi... W życiu na niego nie zagłosuję!
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 18-10-2018 19:06
Mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się kto to był ten "przyjemniaczek"? Konsekwencje tego cham.stwa powinny być tak dotkliwe -przede wszystkim finansowo; to najbardziej boli- żeby w przyszłości coś takiego jako forma "rywalizacji" zostało zapomniane raz na zawsze!
Andrzej 18-10-2018 18:46
Szkalowali tych, którzy mają największe szanse w wyborach - Hamigę i Szafrańskiego. Pan Artur zrobi dobry wynik bo wspiera go potężny mocodawca, a Pani Katarzyna dlatego, że jako jedyna jest alternatywą dla politycznych układanek w mieście. To będzie ciekawe starcie w drugiej turze. Reszta będzie daleko w tyle. BRAWO DLA KOLSKIEJ POLICJI.
| Zgłoś do usunięcia
lokals... 18-10-2018 23:19
ZObacz ostatni sondaż na tej stronie.Chyba jednak ktoś inny spotka się w II turze. Czy uważasz faktycznie, że Koło jest aż tak bardzo PiS-owe??? Nie rozumiem jak patrząc na przesłuchania kobiet w ciąży za to, że krzyczały "konstytucja" można głosować na..... ???
SZTASEK 18-10-2018 18:24
No I S... się nareszcie wpierd... mam nadzieję katoliku że kara cię nie ominie a żonie wyborcy podziękują .
| Zgłoś do usunięcia
SZTASEK 19-10-2018 11:44
Kolanin ormowska mendo takie mamy społeczeństwo katolickie , nie mylić z chrześcijanami , podpierd... jeden na drugiego , kłamać , szkalować a we własnym ogródku burdel .
Kolanin 19-10-2018 07:46
może powiedz ćwoku coś złego na muzułmanina ,to będziesz bez jaj...
hmm 18-10-2018 17:38
a czy to nie pan, ktory przychodzil z transparentami na sesje rady miasta broniac burmistrzA maciaszka?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 18-10-2018 20:09
Prawdopodobnie tak.
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
 1. Po 20 latach PSL traci Powiat. Kropidłowski n...

  35,476   38   Powiat Kolski
 2. NA ŻYWO: Pierwsza sesja Rady Powiatu Kolskieg...

  24,586   7   Powiat Kolski
 3. Uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd

  15,709   2   Wypadki
 4. Uwaga! Duże utrudnienia!Remont przejazdu na u...

  12,860   6   Miasto Koło
 5. Na dworcu widać już zarys peronów

  10,814   1   Miasto Koło
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
27 List.
18:00

MDK w Kole
 Z DALA OD ORKIESTRY - film dokumentalny
30 List.
17:00

Sala gimnastyczna ZSEA Koło
Wieczornica Niepodległościowa
30 List.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Kabaret Jurki