R E K L A M A
ren
R E K L A M A
zawmark
Wiadomości Miasto Koło

Blisko 50% kolskich policjantów na L4. Jak działa komenda?

07-11-2018 08:23 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 17,620 | Komentarzy: 27
Około 45% funkcjonariuszy wydziału prewencji oraz ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole przebywa właśnie na zwolnieniach chorobowych. Spowodowało to ogromne problemy z obsadzeniem codziennych patroli. Jak działa kolski komisariat?
Blisko 50% kolskich policjantów na L4. Jak działa komenda?
Foto:archiwum e-kolo.pl

Na to pytanie odpowiedział nam Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak, który potwierdził, że ogólnopolska akcja protestacyjna dotknęła również Powiatu Kolskiego, gdzie około 45% funkcjonariuszy wydziału prewencji i ruchu drogowego przebywa właśnie na "L4". Spowodowało to brak możliwości generowania tyle samo patroli co w przypadku pełnej obsady komisariatu. Zwolnienia chorobowe dotknęły również dzielnicowych. 

Do momentu powrotu funkcjonariuszy do służby mogą wystąpić opóźnienia w dojechaniu patrolu na interwencję lub kolizję. Patrole kieruje się tam gdzie są one najpilniej potrzebne a dopiero potem obsługuje się "mniejsze" zdarzenia. Komenda Wojewódzka w Poznaniu stworzyła zespół, który monitoruje sytuację w woj. Wielkopolskim. Prawdopodobnie po niedzieli sytuacja ulegnie poprawie, gdyż minie 7-dniowy okres zwolnienia.

Rzecznik Prasowy informuje również, że ministerstwo wraz z Komendantem Głównym i Wojewódzkim przekonuje funkcjonariuszy do powrotu do służby, jednocześnie rozumiejąc postulaty strajku podnosząc jako zrozumiałe kwestie chociażby wyższego wynagrodzenia.

Sytuację w kolskiej jednostce będziemy monitorować.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (27) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
24 Kw.
17:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie z Michałem Rusinkiem
25 Kw.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
28 Kw.
16:00

Państwowej Liceum Sztuk Plastycznych, ul. Długa 1, Kościelec
Aukcja prac plastycznych