R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Babiak

Mural Niepodległościowy odsłonięty

14-11-2018 18:05 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,654 | Komentarzy: 0

Od godziny 11:45 rozpoczęło się świętowanie Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości naszego kraju w Gminie Babiak. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęte zostały od pochodu sztandarów spod budynku OSP w Babiaku do kościoła, gdzie punktualnie w południe zaśpiewano Hymn Narodowy w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Po Mszy Świętej za Ojczyznę wszyscy uczestnicy przeszli pod Pomnik Pamięci, by złożyć kwiaty a następnie pod mural na budynku Szkoły Podstawowej.

To właśnie tam na jednej ze ścian powstał mural, który bezpośrednio nawiązuje do rocznicy odzyskania niepodległości. Pomysł jak i wykonanie już przed odsłonięciem pozytywnie oceniali nasi czytelnicy.

Całą uroczystość prowadził Wójt Gminy Babiak Wojciech Chojnowski, który przybliżył tematykę wydarzenia oraz zaprosił gości do odsłonięcia muralu.

Na koniec zasadzono symbolicznie drzewko i poczęstowano uczestników rogalikami.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze