Mgła 11
Popularne tagi:

Plany utworzenia Lokalnego Centrum Wolontariatu

Autor: SOSW Koło 19 Listopad 2018 przeczytasz w ok. 2 min.
Plany utworzenia Lokalnego Centrum Wolontariatu
© SOSW Koło
(0) | Czytano:
3,736 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Podczas kolejnego spotkania, w dn. 6 listopada 2018 r., zainicjowanego przez p. Weronikę Tomys z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu i p. Anetę Brdyś ze Stowarzyszenia „Przyjaciół św. Mikołaja” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (SOSW) w Kole w ramach projektu „Aktywni i niezależni - zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim” zaproszeni nauczyciele ze szkół podstawowych oraz średnich omawiali szczegóły oraz plan wdrożenia struktur Lokalnego Centrum Wolontariatu w ich miejscowości.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,736 razy
Udostępnij

Panie Andżelika Gabrysiak oraz Joanna Maciejewska z Fundacji PODAJ DALEJ im dr Piotra Janaszka w Koninie przedstawiły uczestnikom formalno -  prawno aspekty powołania Centrum, na bazie doświadczeń zebranych przez lata funkcjonowania LCW przy konińskiej fundacji, która może pochwalić się nie tylko długoletnią praktyką, ale także wiedzą i doświadczeniem w wielu aspektach, jak chociażby koordynowanie wolontariuszami.

Uczestniczący w spotkaniu opiekunowie szkolnych kół wolontariatu, nauczyciele, pracownicy SOSW oraz przedstawiciele jednostek pomocy i integracji społecznej: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS), Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy i Profilaktyki Rodzinie (MOPiPR) mają w planach połączyć wspólne wysiłki i skoordynować rozproszone dotychczas działania w zakresie prac wolontariuszy. Jednostki pomocowe działające na terenie gminy, będą dostarczać informacji nt. potencjalnych osób oraz rodzin chętnych do skorzystania z pomocy wolontariuszy, następnie, młodzieży zostaną przydzielane odpowiednie zadania na miarę ich możliwości oraz dyspozycyjności. Zakres aktywności pracy wolontariackiej uczniów ma obejmować: pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, korepetycje dla osób mających trudności w nauce, spędzanie czasu z osobami starszymi, zbiórki żywności oraz inne akcje społeczne.

Integralną częścią Lokalnego Centrum Wolontariatu oprócz wkładu pomocowego młodzieży będzie także integracja wolontariuszy z różnych szkół oraz szkolenia kompetencyjne, zarówno dla osób aktywnie działających w strukturach, jak również ich opiekunów.

R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 973

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,714

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,068

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,956 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,265 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,509

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1714
R E K L A M A