(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady śniegu -2.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Kurs samoobrony dla kobiet zakończony

Autor: UMiG Kłodawa 19 Listopad 2018 przeczytasz w ok. 2 min.
Kurs samoobrony dla kobiet zakończony
© UMiG Kłodawa
(1) | Czytano:
4,736 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Kolejny raz w Kłodawie zorganizowano kurs samoobrony dla kobiet w ramach Kampanii Profilaktycznej. Była to już III edycja zajęć. Program realizowany był nieodpłatnie dzięki partnerskiej współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłodawie z Turkowskim Klubem Karate OYAMA, Szkołą Podstawową nr 2 w Kłodawie oraz Komisariatem Policji w Kłodawie.

R E K L A M A
1
Czytano:
4,736 razy
Udostępnij

Kurs był prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów samoobrony i karate- Sensei Włodzimierza Rygierta Włodzimierza Rygierta 4 Dan, Sensei Marka Kruka 2 Dan, przy współpracy z sensei Pawłem Wasiakiem 1 Dan. Wszyscy Panowie to doświadczeni trenerzy Karate, Kickboxingu i Muay Thai reprezentujący Turkowski Klub Karate OYAMA.

W tym roku lista uczestników Kursu obejmowała 40 Pań oraz 17 dzieci. Oprócz omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, uczestniczki uczyły się podstawowych technik samoobrony, a dzięki nieskomplikowanym, ale efektywnym ćwiczeniom, podniosły ogólną sprawność fizyczną. Tematyka kursu obejmowała wzbudzenie poczucia bezpieczeństwa grupy uczestniczek, ćwiczenie wybranych elementów samoobrony, kształtowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz minimalizacja strachu w stanach zagrożenia. Kobiety podczas zajęć poznały zasady panowania nad emocjami w sytuacji zagrożenia a także umiejętnego dopasowania środków obrony do rodzaju agresji. Podczas kursu uczestniczki nauczyły się także stosowania prostych, a równocześnie bardzo skutecznych technik obezwładniania napastnika. Tegoroczny kurs podstawowy trwał 6 tygodni a planowane są dalsze zajęcia na wiosnę 2019 r. Dla dzieci uczestniczek kursu zapewniono opiekę, podczas której organizowane były odrębne zajęcia o charakterze profilaktycznym. Opiekę nad dziećmi sprawowała Pani Malwina Zawada, koordynator lokalnej Placówki Wsparcia Dziennego - Świetlicy Środowiskowej w Kłodawie. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami kłodawskiej Policji projekt miał również na celu zwiększenie świadomości prawnej. Na zajęciach obecna była st. sierż. Małgorzata Kubajka, reprezentująca Komisariat Policji w Kłodawie, która udzielała informacji i porad kursantkom.

Uroczyste zakończenie Kursu odbyło się 14 listopada, gdzie przy kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku, po podsumowaniu zajęć, każda z uczestniczek otrzymała Certyfikat oraz drobne pamiątkowe upominki. Dzieci Uczestniczek Kursu otrzymały pamiątkowe medale, książki i odblaskowe zawieszki dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Uroczystość uświetniła prezentacja multimedialna zdjęć z Kursu. Uczestniczki III edycji Zajęć Samoobrony, dziękując organizatorom za Kampanię, złożyły jednocześnie prośbę o organizację edycji Kursu w 2019 r.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Kamila · 19 Listopad 2018
Brawo dla gminy Kłodawa , może inne gminy wzięły by przykład i także zorganizowały taki kurs samoobrony dla kobiet
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
3 godziny temu 145

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
3 godziny temu 112

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
10 godziny temu 1,738

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
10 godziny temu 3,222

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
13 godziny temu 1,692

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,762

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A