R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Święty Mikołaj u uczestników ŚDS

10-12-2018 08:23 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,075 | Komentarzy: 0

"Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendą uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego Mikołaja) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.".

Foto:ŚDS
R E K L A M A

Święty Mikołaj w dniu 06 grudnia nie zapominał o uczestnikach Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole. Przybył do siedziby Domu i tym samym przysporzył wielu niesamowitych wrażeń i emocji. Mikołaj każdemu ofiarował prezent i dla każdego znalazł chwilę czasu na rozmowę. Były oczywiście wiersze "Mikołaju Mikołaju co Ty robisz w naszym kraju." i piosenki wprowadzające w nastrój świąteczny. Radość z przybycia Mikołaja i otrzymanych prezentów była ogromna i bezcenna.

Święty i uczestnicy na zakończenie jego wizyty chętnie pozowali do wspólnych zdjęć. Radosny mikołajkowy dzień w ŚDS uwieńczył słodki poczęstunek, który przygotowała pracownia gospodarstwa domowego.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze