R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Pożar poddasza domu jednorodzinnego w Powierciu

10-12-2018 08:26 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 8,252 | Komentarzy: 1

6 grudnia, w godzinach porannych wezwano na pomoc straż pożarną do budynku mieszkalnego w Powierciu, gdzie doszło do pożaru poddasza.

Foto:OSP Koło Nad Wartą
R E K L A M A

Pożar rozwinął się na poddaszu budynku mieszkalnego, który jest podzielony na dwa lokale mieszkalne . Zanim strażacy dotarli na miejsce prąd w budynku nie był jeszcze odłączony. 
Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Odłączono dopływ prądu w budynku. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka po drabinach z dwóch stron przez drzwi znajdujące się w szczytach budynku. Podano dwa prądy wody na palące się belki drewniane znajdujące się przy kominie. Pożar został ugaszony.

Ratownicy przy użyciu agregatu oddymiającego przewietrzyli poddasze, następnie przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili mieszkania, poddasze oraz strop pod kątem występowania zarzewi ognia. Kamera nie wskazała zagrożenia oraz podwyższonej temperatury w budynku. Pomieszczenia sprawdzono miernikiem wielogazowym Sperian pod kątem występowania tlenku węgla - miernik wskazał w obu mieszkaniach stężenie tlenku węgla na poziomie 50 ppm. Otworzono wszystkie okna w pomieszczeniach w celu przewietrzenia budynku. Po ponownym sprawdzeniu miernikiem, miernik nie wskazał obecności tlenku węgla w budynku. 

 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze