(1)
Zamglenie -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Pożar poddasza domu jednorodzinnego w Powierciu

Pożar poddasza domu jednorodzinnego w Powierciu

Autor: KP PSP Koło 10 Grudzień 2018
Pożar poddasza domu jednorodzinnego w Powierciu
© OSP Koło Nad Wartą
Komentarzy: 1 Czytano:
8,443 razy |

6 grudnia, w godzinach porannych wezwano na pomoc straż pożarną do budynku mieszkalnego w Powierciu, gdzie doszło do pożaru poddasza.

R E K L A M A
1
Czytano:
8,443 razy
Udostępnij

Pożar rozwinął się na poddaszu budynku mieszkalnego, który jest podzielony na dwa lokale mieszkalne . Zanim strażacy dotarli na miejsce prąd w budynku nie był jeszcze odłączony. 
Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Odłączono dopływ prądu w budynku. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka po drabinach z dwóch stron przez drzwi znajdujące się w szczytach budynku. Podano dwa prądy wody na palące się belki drewniane znajdujące się przy kominie. Pożar został ugaszony.

Ratownicy przy użyciu agregatu oddymiającego przewietrzyli poddasze, następnie przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili mieszkania, poddasze oraz strop pod kątem występowania zarzewi ognia. Kamera nie wskazała zagrożenia oraz podwyższonej temperatury w budynku. Pomieszczenia sprawdzono miernikiem wielogazowym Sperian pod kątem występowania tlenku węgla - miernik wskazał w obu mieszkaniach stężenie tlenku węgla na poziomie 50 ppm. Otworzono wszystkie okna w pomieszczeniach w celu przewietrzenia budynku. Po ponownym sprawdzeniu miernikiem, miernik nie wskazał obecności tlenku węgla w budynku. 

 

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
derbby · 10 Grudzień 2018
OSP Koło? Dojechali jak już było po wszystkim. Postali pewnie i tyle pożytku z nich. A urząd miasta musi płacić
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 825 1