R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Pisanie tekstów, czyli copywriting od podszewki

01-02-2019 12:29 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,106 | Komentarzy: 1

Pisanie tekstów na zlecenie wcale nie jest trudnym zadaniem i może to być zarówno dorywcza praca, jak i można zajmować się nią na pełen etat. Ważne jest, by mierzyć siły na zamiary i przyjmować tylko taką ilość zleceń, którą jest się w stanie zrealizować terminowo.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Pisanie bez wykształcenia

Świat copywritingu jest bardzo duży i coraz więcej zwłaszcza młodych ludzi szuka w nim stałego zarobku. Oczywiście stawki za teksty są bardzo różne. Pisząc kilka tekstów tygodniowo i to tylko pod zaplecza nie uda się na pewno zarobić kokosów, jednak tworząc unikatowe teksty o dużej wartości już tak. Dysponując sporą ilością wolnego czasu, dziennie można napisać kilkanaście dobrych jakościowo tekstów, co przełoży się na finanse, czyli opłaci się spędzić kilka godzin przed komputerem. Osoby, które dopiero zaczynają taką formę pracy bez trudu znajda zatrudnienie przy pisaniu krotkach opisów do katalogów czy tak zwanych precli, które nie są trudne, aczkolwiek muszą zawierać określoną ilość słów kluczowych. W tym przypadku jednak nie należy nastawiać się na wysokie stawki, bo to raczej rozliczane jest na ilość, a nie na jakość. Błędne jest myślenie, iż copywriterem może zostać tylko osoba z wykształceniem, która ukończyła studia. Tak naprawdę pisać może każdy o ile przychodzi mu to łatwo i zna przynajmniej podstawowe zasady ortografii i interpunkcji.

Gdzie i za ile?

Zarobki copywriterów są naprawdę zróżnicowane i mogą wynosić nawet kilkaset złotych miesięcznie, wszystko zależny ile czasu poświeci się na taką pracę i jakiego rodzaju zlecenia się przyjmuje. Oczywiście by otrzymać zapłatę, nie jest konieczne otwieranie własnej działalności gospodarczej. Wypłata zarobionych pieniędzy najczęściej odbywa się na podstawie umowy zlecenie bądź umowy o dzieło. Możliwość wystawienia faktury VAT jest jak najbardziej mile widziana przez firmy zlecające teksty, jednak nie każdy może to zrobić, dlatego wcześniejsze podpisanie umowy to konieczność. Wielu pisarzy wykonuje zlecenia „na czarno”, jednak nie jest to najlepsze wyjście z sytuacji dla obu stron, gdyż nieuczciwych copywriterów, jak i firm zlecających teksty nie brakuje. By znaleźć dobre zlecenie za dobre pieniądze, wcale nie trzeba się natrudzić, wystarczy skorzystać z serwisu https://goodcontent.pl/ gdzie każdy zainteresowany po wcześniejszym zalogowaniu się może sam wybierać sobie zlecenia odpowiadające jego umiejętnościom.

Jakie teksty opłaca się pisać?

Najlepiej płatne są teksty synonimizowane, z którymi niestety copywriterzy zwłaszcza początkujący mają spore problemy. Pisząc teksty wartościowe na strony internetowe, również można oczekiwać wysokich stawek. Najmniej zarabia się na pisaniu zwykłych precli i opisów do katalogów, choć w tej sytuacji można nadrobić ich ilością, bo są to teksty, które nie zawierają wiele znaków i bardzo prosto się je pisze. Na pewno warto też poszukać dobrego programu do korekcji tekstu, który wyłapie wszystkie błędy, by nie trzeba było poprawiać go po kilka razy.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę