R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło

One Billion Rising kolejny raz w Kole

06-02-2019 10:18 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,401 | Komentarzy: 0
One Billion Rising (po polsku Nazywam się Miliard) to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną. W Kole zaangażowane kobiety zatańczą tym razem w Walentynki, 14 lutego o godzinie 15:30 przed Ratuszem Miejskim. W ramach akcji, oprócz tańca, odbędą się również wykłady specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy oraz radcy prawnego
One Billion Rising kolejny raz w Kole
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że  seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić?

Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne.

Wszystkie mamy prawo do kontaktów intymnych bez przemocy!

Tylko „tak” oznacza zgodę na seks, a „nie” znaczy „nie”. To musi się stać oczywiste.

 Polecany materiał video

Nazywam się miliard - taniec w Kole

14-02-2017 17:18 |   9,097

Elementem wspólnym akcji na całym świecie jest taniec, którego wykonanie jest formą protestu, oznaką solidarności, zjednoczenia się podczas wspólnego działania oraz symbolem, ponieważ podczas tańca kobieta sama może „rządzić” swoim ciałem. W Kole akcja odbędzie się 14 lutego, o godz. 15.30, na placu przed Ratuszem Miejskim. Podczas akcji dyżur pełnić będzie specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy, która poprowadzi też wykład pt. „Zrozumieć przemoc” oraz radca prawny z wykładem „Przemoc w świetle prawa”. Przewidziany jest również pokaz samoobrony.

Próby do tańca, odbywają się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole w następujących terminach: 10.02 o godzinie 10.00. W naszej akcji może wziąć udział każdy bez względy na wiek, płeć. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Materiał naszej telewizji

 41 Targi Rolnicze w Kościelcu 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
pizzeria fabrico

R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
25 Sierp.
11:00

Kościelec
Dożynki Gminne w Kościelcu
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu