R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Przebudowa peronów kolejowych trwa. Zobaczcie efekty

18-02-2019 10:57 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 16,591 | Komentarzy: 3

O betonowej kładce nad peronami dworca PKP w Kole wielu zdążyło już zapomnieć. Dziś widać już coraz bliżej koniec modernizacji peronów. Podziemne przejście jest już w zaawansowanym etapie prac, co widać doskonale na zdjęciach.

R E K L A M A

Przypomnijmy na wstępnie zakres prac jakimi objęto kolski dworzec: (wypowiedź rzecznika PLK przed rozpoczęciem prac)

Na stacji Koło powstaną dwa perony, jeden dwukrawędziowy i jeden jednokrawędziowy o długości 400 m i wysokości 76 cm. Będą zaopatrzone w nową nawierzchnię, wiaty peronowe, oświetlenie, małą architekturę. Perony zostaną przystosowane do obsługi osób mających trudności z poruszaniem się. Zlikwidowana zostanie istniejąca kładka nad torami a w to miejsce wybudujemy przejście pod torami, z wyjściami na perony nr 1 i 2 oraz w kierunku ul. Przesmyk. Zakończenie prac zostało zaplanowane na połowę 2019 r. Na stacji będą modernizowane także tory, sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym.   

- informuje Zbigniew Wolny

W chwili obecnej prace skupiają się wokół przejścia podziemnego oraz dokończenia peronów, które rozciągają się w połowie byłych ogrodków działkowych. Niebawem przekażemy Państwu szczegółowe informacje na temat postępu prac. A dziś zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami autostwa Zbigniewa Rapusty.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze