R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

W czerwcu nowy peron PKP z udogodnieniami dla niepełnosprawnych

21-02-2019 14:50 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,755 | Komentarzy: 0

Tak jak obiecaliśmy, prezentujemy aktualny zakres zrealizowanych już prac na budowie nowych peronów dworca PKP w Kole. Co jeszcze zaplanowano do wykonania? Kiedy pociągi przejadą przez nasze miasto?

R E K L A M A

Poniżej prezentujemy odpowiedź rzecznika PLK S.A. Zbigniewa Wolnego na zadane przez naszą redakcję pytania:

Prace na stacji Koło są mocno zaawansowane i wykonywane zgodnie z harmonogramem. Będą prowadzone do czerwca 2019 r. Podróżni skorzystają z odnowionej, funkcjonalnej i pozbawionej barier architektonicznych stacji wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy.

Rozpoczęto budowę tunelu pod torami. Układane są nowe tory kolejowe i sieć trakcyjna. Wybudowane zostały korpusy obu nowych peronów. Na peronie nr 1 układana jest już nowa nawierzchnia. Powstają konstrukcje nowych wiat peronowych. Powstaje lokalne centrum sterowania ruchem pociągów.

Na peronach zamontowany zostanie dynamiczny system informacji pasażerskiej, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Ułatwi to orientację na stacji. Na platformach zamontowane będą m.in. wygodne ławki i kosze na śmieci. Z myślą o osobach o ograniczonej mobilności na peronie nr 2 zamontowana zostanie winda. Przy peronie nr 1 będzie można korzystać z pochylni prowadzącej do tunelu. Dostęp do peronów osobom niewidomym i niedowidzącym ułatwi antypoślizgowa nawierzchnia z wypukłą fakturą i ścieżkami naprowadzającymi.

- odpowiada rzecznik

Kilka dni temu prezentowaliśmy zdjęcia autorstwa Zbigniewa Rapusty, które najlepiej pokazują to, co zostało już wykonane na terenie PKP. Niebawem nasza stacja będzie wyglądać imponująco a jednocześnie umożliwi wszystkim bezpieczne korzystanie i przemieszczanie się po peronach.

Dworzec kolejowy otwarty

Na tę chwilę mieszkańcy Koła i powiatu kolskiego czekali z niecierpliwością od dawna. Dzisiaj możemy już oficjalnie pow...

Czytaj więcej

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze