R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Polityka

W czerwcu nowy peron PKP z udogodnieniami dla niepełnosprawnych

21-02-2019 14:50 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,265 | Komentarzy: 0
Tak jak obiecaliśmy, prezentujemy aktualny zakres zrealizowanych już prac na budowie nowych peronów dworca PKP w Kole. Co jeszcze zaplanowano do wykonania? Kiedy pociągi przejadą przez nasze miasto?
W czerwcu nowy peron PKP z udogodnieniami dla niepełnosprawnych
R E K L A M A
hydra

Poniżej prezentujemy odpowiedź rzecznika PLK S.A. Zbigniewa Wolnego na zadane przez naszą redakcję pytania:

Prace na stacji Koło są mocno zaawansowane i wykonywane zgodnie z harmonogramem. Będą prowadzone do czerwca 2019 r. Podróżni skorzystają z odnowionej, funkcjonalnej i pozbawionej barier architektonicznych stacji wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy.

Rozpoczęto budowę tunelu pod torami. Układane są nowe tory kolejowe i sieć trakcyjna. Wybudowane zostały korpusy obu nowych peronów. Na peronie nr 1 układana jest już nowa nawierzchnia. Powstają konstrukcje nowych wiat peronowych. Powstaje lokalne centrum sterowania ruchem pociągów.

Na peronach zamontowany zostanie dynamiczny system informacji pasażerskiej, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Ułatwi to orientację na stacji. Na platformach zamontowane będą m.in. wygodne ławki i kosze na śmieci. Z myślą o osobach o ograniczonej mobilności na peronie nr 2 zamontowana zostanie winda. Przy peronie nr 1 będzie można korzystać z pochylni prowadzącej do tunelu. Dostęp do peronów osobom niewidomym i niedowidzącym ułatwi antypoślizgowa nawierzchnia z wypukłą fakturą i ścieżkami naprowadzającymi.

- odpowiada rzecznik

Kilka dni temu prezentowaliśmy zdjęcia autorstwa Zbigniewa Rapusty, które najlepiej pokazują to, co zostało już wykonane na terenie PKP. Niebawem nasza stacja będzie wyglądać imponująco a jednocześnie umożliwi wszystkim bezpieczne korzystanie i przemieszczanie się po peronach.

Dworzec kolejowy otwarty

Na tę chwilę mieszkańcy Koła i powiatu kolskiego czekali z niecierpliwością od dawna. Dzisiaj możemy już oficjalnie pow...

06-02-2013 11:56 |   15,722 |  8


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Czer.
10:00

MDK w Kole + wycieczki
MDK w Kole prowadzi zapisy na półkolonie
24 Czer.
11:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Wakacje w PiMBP w Kole