R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wydarzenia

Otwórzmy się na... szczęście

01-03-2019 19:09 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,063 | Komentarzy: 0

Pomysłodawczyni akcji, Monika Kujawska oraz Stowarzyszenie Malinowa Mamba serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Spektakl z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Z tej okazji nagrano nawet specjalny klip,w którym organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.

Foto:organizatorzy
R E K L A M A

W ubiegłym roku, narodził się pomysł na widowisko muzyczno-taneczne, w którym w głównych rolach obsadzeni zostali dzieci i młodzież z Zespołem Downa. Wraz z nimi na scenie w bajkowej aranżacji zaprezentowały się dzieci z przedszkoli, szkół oraz innych ośrodków z Koła i okolic. Widowisko muzyczno-taneczne pt. ”Otwórzmy się na ...bajkę” zadebiutowało na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole dnia 20 marca 2018 roku z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. 

Nazwa koncertu nie była przypadkowa, ponieważ naszą intencją była chęć integracji i pokazanie widzom, że dzieci z Zespołem Downa chcą i mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym, mogą zaprezentować się w głównych rolach i wraz z innymi dziećmi stworzyć piękne widowisko. Mamy nadzieję, że pozwoliło to otworzyć oczy i serca ludzi i choć trochę zmienić dotychczasowe postrzeganie osób z Trisomią 21. Widowisko okazało się jak na nasze lokalne warunki dużym sukcesem, do tego stopnia, że zainteresowały się nim również media krajowe. Naturalną koleją rzeczy była decyzja o włączeniu obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w kalendarz imprez cyklicznych, jakie organizowane są w naszym mieście. 

W tym roku chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na fakt postrzegania dzieci z Zespołem Downa i ich rodziców przez społeczeństwo i stereotypy z tym związane. W związku z tym postanowiliśmy opracować scenariusz spektaklu pt ,, Otwórzmy się na … szczęście” , podczas którego będziemy mogli przekazać dużo treści edukacyjnych, ale również emocji. Chcemy, aby dzieci poczuły się na scenie jak prawdziwi artyści. Dlatego zwracamy się do mediów z prośbą, aby przyłączyły się i nagłośniły tą inicjatywę. 
Na scenie wraz z dziećmi z Niepublicznego Tęczowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego i młodzieżą z SOSW (Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kole), dorosłych z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI w Kole oraz innymi osobami z Zespołem Downa, zaprezentuje się także młodzież z Teatru Ruchu MDK w Kole, studia wokalnego My Voice z Konina oraz dzieci z Zespołu Tanecznego Muza i Studia Tańca Rytmix Konin.  

Do akcji włączyło się Stowarzyszenie Malinowa Mamba w Kole, które wraz ze mną organizuje to wydarzenie. Wszystkie osoby biorące udział w spektaklu robią to charytatywnie, z potrzeby misji, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia. 
Takie zaangażowanie i pozytywny odbiór naszego pomysłu bardzo nas cieszy, ale jednocześnie  stawia bardzo wysoką poprzeczkę.  Biorąc pod uwagę powyższe pragnę w imieniu swoim oraz Stowarzyszenia Malinowa Mamba zaprosić Państwa na Spektakl pt. „Otwórzmy się na… szczęście”, który odbędzie się dnia 20 marca 2019 r., o godz. 17.21 w Miejskim Domu Kultury w Kole

- opisuje wydarzenie Monika Kujawska

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego na okoliczność spektaklu.

 


Warning: Use of undefined constant REMOTE_ADDR - assumed 'REMOTE_ADDR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/e-kolo.pl/httpdocs/inc/funkcje.php on line 2741


R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze