Słonecznie 25.2
Popularne tagi:
REKLAMA

Otwórzmy się na... szczęście

Autor: Redakcja e-kolo.pl 01 Marzec 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Otwórzmy się na... szczęście
© organizatorzy
(0) | Czytano:
6,561 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Pomysłodawczyni akcji, Monika Kujawska oraz Stowarzyszenie Malinowa Mamba serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Spektakl z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Z tej okazji nagrano nawet specjalny klip,w którym organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.

R E K L A M A
0
Czytano:
6,561 razy
Udostępnij

W ubiegłym roku, narodził się pomysł na widowisko muzyczno-taneczne, w którym w głównych rolach obsadzeni zostali dzieci i młodzież z Zespołem Downa. Wraz z nimi na scenie w bajkowej aranżacji zaprezentowały się dzieci z przedszkoli, szkół oraz innych ośrodków z Koła i okolic. Widowisko muzyczno-taneczne pt. ”Otwórzmy się na ...bajkę” zadebiutowało na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole dnia 20 marca 2018 roku z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. 

Nazwa koncertu nie była przypadkowa, ponieważ naszą intencją była chęć integracji i pokazanie widzom, że dzieci z Zespołem Downa chcą i mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym, mogą zaprezentować się w głównych rolach i wraz z innymi dziećmi stworzyć piękne widowisko. Mamy nadzieję, że pozwoliło to otworzyć oczy i serca ludzi i choć trochę zmienić dotychczasowe postrzeganie osób z Trisomią 21. Widowisko okazało się jak na nasze lokalne warunki dużym sukcesem, do tego stopnia, że zainteresowały się nim również media krajowe. Naturalną koleją rzeczy była decyzja o włączeniu obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w kalendarz imprez cyklicznych, jakie organizowane są w naszym mieście. 

W tym roku chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na fakt postrzegania dzieci z Zespołem Downa i ich rodziców przez społeczeństwo i stereotypy z tym związane. W związku z tym postanowiliśmy opracować scenariusz spektaklu pt ,, Otwórzmy się na … szczęście” , podczas którego będziemy mogli przekazać dużo treści edukacyjnych, ale również emocji. Chcemy, aby dzieci poczuły się na scenie jak prawdziwi artyści. Dlatego zwracamy się do mediów z prośbą, aby przyłączyły się i nagłośniły tą inicjatywę. 
Na scenie wraz z dziećmi z Niepublicznego Tęczowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego i młodzieżą z SOSW (Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kole), dorosłych z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI w Kole oraz innymi osobami z Zespołem Downa, zaprezentuje się także młodzież z Teatru Ruchu MDK w Kole, studia wokalnego My Voice z Konina oraz dzieci z Zespołu Tanecznego Muza i Studia Tańca Rytmix Konin.  

Do akcji włączyło się Stowarzyszenie Malinowa Mamba w Kole, które wraz ze mną organizuje to wydarzenie. Wszystkie osoby biorące udział w spektaklu robią to charytatywnie, z potrzeby misji, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia. 
Takie zaangażowanie i pozytywny odbiór naszego pomysłu bardzo nas cieszy, ale jednocześnie  stawia bardzo wysoką poprzeczkę.  Biorąc pod uwagę powyższe pragnę w imieniu swoim oraz Stowarzyszenia Malinowa Mamba zaprosić Państwa na Spektakl pt. „Otwórzmy się na… szczęście”, który odbędzie się dnia 20 marca 2019 r., o godz. 17.21 w Miejskim Domu Kultury w Kole

- opisuje wydarzenie Monika Kujawska

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego na okoliczność spektaklu.

 

MATERIAŁ WIDEO
MATERIAŁ WIDEO


R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Polityka
Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]
1 godzinę temu 229

Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]

Gmina Kłodawa
Pomóżmy wrócić Maciejowi do zdrowia
3 godziny temu 5,352

Pomóżmy wrócić Maciejowi do zdrowia

Miasto Koło
II Wiosenny Bieg Księżniczek w Kole. Gościem specjalnym Super Niania
4 godziny temu 2,637 1

II Wiosenny Bieg Księżniczek w Kole. Gościem specjalnym Super Niania

Gmina Koło
Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską w ramach Tygodnia Bibliotek
4 godziny temu 557

Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską w ramach Tygodnia Bibliotek

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 27.05.2024
4 godziny temu 505

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 27.05.2024

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [19-05 - 26-05-2024]
1 dzień temu 9,467

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [19-05 - 26-05-2024]

R E K L A M A