R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Podsumowanie projektu edukacyjnego w kolskim SOSW

01-03-2019 21:00 | Źródło: SOSW Koło | Wyświetleń artykułu: 3,438 | Komentarzy: 0

W czwartek, 28.02.2019 r., odbyło się podsumowanie i zakończenie projektu SKO "Przedsiębiorczo, czyli jak?", który realizowany był w SOSW w Kole we współpracy z PKO Bankiem Polskim oddział 1 w Kole.
Foto:SOSW Koło
R E K L A M A

W spotkaniu z panią Andżeliką Gutowską - opiekunem SKO z ramienia kolskiego oddziału banku, udział wzięli uczniowie z kl. 4-8 szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, szkoły zawodowej i przysposabiającej do pracy. Doskonałą sposobnością do podsumowania i przypomnienia wiadomości poznawanych przez  wychowanków w trakcie realizowanego od 06 lutego br. projektu był quiz, podczas którego odpowiadali na pytania dotyczące przedsiębiorczości, finansów i usług bankowych. Dla najaktywniejszych uczestników czekały oczywiście nagrody. W kolejnej części spotkania przedstawiciele klas, przy wsparciu wychowawców, dokonali prezentacji zadania projektowego "Pomysł na klasowy biznes". Kreatywność i pomysłowość uczniów zaowocowała różnorodnością ofert przedstawionych w formie plakatów  - były firmy gastronomiczne: "Italian restaurant", "Naleśnikarnia", "Śniadanko", "13"; oferujące naprawy i remonty: "FACHOWCY", krawieckie: "Krawiectwo lekkie", projektujące koszulki: "Koszul MAN", wytwarzające kosmetyki naturalne "Bionatura", zajmujące się hodowlą tulipanów "Tulipan", świadczące pomoc "Grupa Pomocowa SOSwKoło" czy organizujące loty kosmiczne "Srebrny Księżyc". Prezentacje projektowe były oczywiście wyeksponowane podczas spotkania i stanowiły najważniejszy element dekoracji. Po ich wysłuchaniu i obejrzeniu, została powołana komisja konkursowa w składzie - pani Andżelika Gutowska, pani Dyrektor i pani pedagog, która miała bardzo trudne zadanie - musiała wybrać najlepsze i najciekawsze propozycje. Po wnikliwej ocenie komisja przyznała:

  • I. miejsce dla klasy 5-7 szkoły podstawowej za pomysł na firmę "Koszul MAN";
  • II. miejsce dla klasy I-III pdp za pomysł na firmę " Srebrny Księżyc";
  • III. miejsce dla klasy III gimnazjum za pomysł na firmę " Grupa Pomocowa SOSwKoło"

Nagrodami dla klas, które stanęły na podium, były gry edukacyjne, słodycze oraz upominki SKO. Nie zapomniano również o pozostałych uczniach -bowiem wszystkie klasy biorące udział w projekcie otrzymały słodycze oraz torby, teczki lub kredki z logo SKO.

Na zakończenie spotkania opiekunowie SKO działającej w SOSW, wraz z panią Andżeliką Gutowską, zaprosili wszystkich do pamiątkowego zdjęcia i wręczyli dyplomy-podziękowania dla nauczycieli, którzy zaangażowali się w realizację tego edukacyjnego przedsięwzięcia.

Projekt „Przedsiębiorczo, czyli jak?” został opracowany z myślą o wychowankach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole i dostosowany do ich potrzeb oraz możliwości psychofizycznych. Jego głównym celem było rozwijanie u uczniów postaw, cech i umiejętności przedsiębiorczych, które pomogą im w przyszłości zaistnieć na rynku pracy oraz ułatwią świadome poruszanie się w przestrzeni gospodarczej.  Realizacja powyższych zagadnień miała miejsce podczas lekcji matematyki, wiedzy o społeczeństwie, zajęć z wychowawcą, rozwijających kreatywność oraz funkcjonowania osobistego i społecznego.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę