Bezchmurnie 13.1
Popularne tagi:

Podsumowanie projektu edukacyjnego w kolskim SOSW

Autor: SOSW Koło 01 Marzec 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Podsumowanie projektu edukacyjnego w kolskim SOSW
© SOSW Koło
(0) | Czytano:
3,958 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W czwartek, 28.02.2019 r., odbyło się podsumowanie i zakończenie projektu SKO "Przedsiębiorczo, czyli jak?", który realizowany był w SOSW w Kole we współpracy z PKO Bankiem Polskim oddział 1 w Kole.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,958 razy
Udostępnij

W spotkaniu z panią Andżeliką Gutowską - opiekunem SKO z ramienia kolskiego oddziału banku, udział wzięli uczniowie z kl. 4-8 szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, szkoły zawodowej i przysposabiającej do pracy. Doskonałą sposobnością do podsumowania i przypomnienia wiadomości poznawanych przez  wychowanków w trakcie realizowanego od 06 lutego br. projektu był quiz, podczas którego odpowiadali na pytania dotyczące przedsiębiorczości, finansów i usług bankowych. Dla najaktywniejszych uczestników czekały oczywiście nagrody. W kolejnej części spotkania przedstawiciele klas, przy wsparciu wychowawców, dokonali prezentacji zadania projektowego "Pomysł na klasowy biznes". Kreatywność i pomysłowość uczniów zaowocowała różnorodnością ofert przedstawionych w formie plakatów  - były firmy gastronomiczne: "Italian restaurant", "Naleśnikarnia", "Śniadanko", "13"; oferujące naprawy i remonty: "FACHOWCY", krawieckie: "Krawiectwo lekkie", projektujące koszulki: "Koszul MAN", wytwarzające kosmetyki naturalne "Bionatura", zajmujące się hodowlą tulipanów "Tulipan", świadczące pomoc "Grupa Pomocowa SOSwKoło" czy organizujące loty kosmiczne "Srebrny Księżyc". Prezentacje projektowe były oczywiście wyeksponowane podczas spotkania i stanowiły najważniejszy element dekoracji. Po ich wysłuchaniu i obejrzeniu, została powołana komisja konkursowa w składzie - pani Andżelika Gutowska, pani Dyrektor i pani pedagog, która miała bardzo trudne zadanie - musiała wybrać najlepsze i najciekawsze propozycje. Po wnikliwej ocenie komisja przyznała:

  • I. miejsce dla klasy 5-7 szkoły podstawowej za pomysł na firmę "Koszul MAN";
  • II. miejsce dla klasy I-III pdp za pomysł na firmę " Srebrny Księżyc";
  • III. miejsce dla klasy III gimnazjum za pomysł na firmę " Grupa Pomocowa SOSwKoło"

Nagrodami dla klas, które stanęły na podium, były gry edukacyjne, słodycze oraz upominki SKO. Nie zapomniano również o pozostałych uczniach -bowiem wszystkie klasy biorące udział w projekcie otrzymały słodycze oraz torby, teczki lub kredki z logo SKO.

Na zakończenie spotkania opiekunowie SKO działającej w SOSW, wraz z panią Andżeliką Gutowską, zaprosili wszystkich do pamiątkowego zdjęcia i wręczyli dyplomy-podziękowania dla nauczycieli, którzy zaangażowali się w realizację tego edukacyjnego przedsięwzięcia.

Projekt „Przedsiębiorczo, czyli jak?” został opracowany z myślą o wychowankach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole i dostosowany do ich potrzeb oraz możliwości psychofizycznych. Jego głównym celem było rozwijanie u uczniów postaw, cech i umiejętności przedsiębiorczych, które pomogą im w przyszłości zaistnieć na rynku pracy oraz ułatwią świadome poruszanie się w przestrzeni gospodarczej.  Realizacja powyższych zagadnień miała miejsce podczas lekcji matematyki, wiedzy o społeczeństwie, zajęć z wychowawcą, rozwijających kreatywność oraz funkcjonowania osobistego i społecznego.

R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 973

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,714

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,068

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,956 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,265 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,509

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1714
R E K L A M A