R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

I Międzyszkolny Konkurs Młody Mechanizator na Medal

12-03-2019 13:40 | Źródło: ZSCKR Powiercie | Wyświetleń artykułu: 3,469 | Komentarzy: 0

Po raz pierwszy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbył się Międzyszkolny Konkurs „Młody Mechanizator na Medal” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum. Do rywalizacji stanęła młodzież z siedmiu placówek. Należały do nich: Szkoła Podstawowa w Dobrowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbiu, Szkoła Podstawowa w Trzęśniewie, Szkoła Podstawowa im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie, Szkoła Podstawowa w Chodowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelcu.

Foto:ZSCKR Powiercie
R E K L A M A

Po uroczystym powitaniu wszystkich zgromadzonych w auli szkolnej przez dyrektora szkoły Marka Sobolewskiego, piętnastu uczniów przystąpiło do pierwszego etapu konkursu – testu z wiedzy rolniczej. Składał się on z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Na jego napisanie uczestnicy mieli 45 minut.

Po zakończeniu części teoretycznej i krótkiej przerwie na posiłek, przyszedł nas na konkurencje praktyczne. Należały do nich: slalom ciągnikiem rolniczym między pachołkami, uzupełnienie ciśnienia powietrza w oponie, rzut obuwiem na odległość oraz dokręcanie nakrętki.

Po podsumowaniu punktacji, komisja konkursowa wyłoniła najlepszych uczestników. Pierwsze miejsce zajął Eryk Kaj ze Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie (88 punktów), drugie – Jakub Komodziński ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu (85 punktów), a trzecie – Paweł Spadek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu (84 punkty).

Uczniowie, którzy stanęli na podium, zostali nagrodzeni statuetkami, voucherami o wartości 100 zł na przegląd lub diagnostykę pojazdu w Stacji Kontroli Pojazdów w Grabinie, gadżetami oraz dyplomami. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wszystkim opiekunom młodzieży wręczono podziękowania. Natomiast pan Mirosław Zagozda - dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie, do której uczęszcza zwycięzca, również otrzymał voucher.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze