(1)
Zachmurzenie 14.6

Msze na kolskich cmentarzach

Autor: 29 Październik 2010 przeczytasz w minutę
Msze na kolskich cmentarzach
©
(1) | Czytano:
5,495 razy | przeczytasz w minutę

W najbliższych dniach wielu mieszkańców Koła oraz goście z innych miejscowości udadzą się na cmentarze. 1 listopada Kościół katolicki wspomina Wszystkich Świętych, a dzień później – wiernych zmarłych.


R E K L A M A
1
Czytano:
5,495 razy
Udostępnij
W dniu uroczystości Wszystkich Świętych (1 listopada) Kościół raduje się z faktu, że wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa w Królestwie Niebieskim. Katolicy radują się z wielkiej rzeszy świętych, o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada, w Dniu Zadusznym - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.

W niedzielę (31 października) na cmentarzu parafialnym – w godzinach 9.00 – 15.00 - pojawią się przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, którzy przeprowadzą kwestę na renowację zabytkowych nagrobków. Dzień później zbiórka pieniędzy odbędzie się na cmentarzu ewangelickim.

W związku z tym, że wielu kolan będzie w najbliższych dniach nawiedzać kolskie nekropolie, prezentujemy niżej godziny mszy św. odprawianych w kaplicach cmentarnych.

Cmentarz parafialny (ul. Poniatowskiego):
Niedziela (31 X) – 15.15
Poniedziałek (1 XI) – 9.00, 10.30, 12.00, 15.00
Wtorek (2 XI) – 15.00

Cmentarz komunalny (Leśnica):
Poniedziałek (1 XI) – 15.00
Wtorek (2 XI) – 16.00


Marcin Nowacki

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
~MN · 31 Październik 2010
1 listopada, msza św. w Leśnicy jest o godzinie 12.00
>