sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Kultura i rozrywka Najpiękniejszy różaniec

Najpiękniejszy różaniec

30-10-2010 12:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,441 | Komentarzy: 1
Najpiękniejszy różaniec
Foto:
zacisze
Tradycyjnie już, jak co roku, siostra zakonna Orjonistka Natalia Jaroszewska zorganizowała w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany przez przedszkolaków i dzieci szkoły podstawowej.
W konkursie udział wzięło 96 uczniów ze SP nr 1, nr 2, Przedszkola nr 3 im. Czerwonego Kapturka oraz po raz pierwszy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wszystkie z Koła. Wystawę ze wszystkimi różańcami można było oglądać wchodząc do kościoła w kruchcie kościelnej. Przy tworzeniu tych niezwykłych prac dzieci często przy pomocy rodziców wykazały się ogromną pomysłowością. Różańce wykonane były z różnych materiałów jak np.: z fasoli, owoców, wełny, guzików, koralików, masy solnej, ziaren kawy, orzechów, jarzębiny, kasztanów innych.

Jury konkursowe w składzie: przewodniczący ks. proboszcz Józef Wronkiewicz, członkowie katecheci: siostra Natalia Jaroszewska, p. Renata Krauze- Witkowska. Katarzyna Sulińska, Bogusław Olearski zebrało się 29 października by ocenić zrobione prace. Postanowiono przyznać 17 równorzędnych prac i nagrodzono je tymi samymi nagrodami. Podczas wyboru Jury zwracało uwagę na staranność, estetykę, dokładność i pomysłowość wykonania.

Podczas ostatniego nabożeństwa różańcowego z udziałem dzieci 29 października ks. proboszcz wraz z siostrą Natalią wręczyli uroczyście dyplomy i nagrody wyróżnionym uczestnikom konkursu. Są to następujące osoby w kategorii: kl I – III Julia Schyller, Oliwia Wróblewska, Eryk But, Wiktoria Stokowy, Dominika Klepczarek, Martyna Wykpisz. Wśród uczniów kl. IV-VI wyróżnieni to: Marek Szałek, Maria Jarmuż, Barbara Kujawa, Filip Musialiński, Wiktoria Ulińska. Nagrodzeni przedszkolacy to: Martyna Przystańska, Jan Kamiński, Jan Potocki, Bartłomiej Kazimierczak ze Szkolnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego to: Jacek Urbański i Mateusz Polichnowski.
Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę słodką niespodziankę.

–To wielka radość uczestniczyć w zmaganiach dzieci, patrzeć na ich zaangażowanie, wytrwałość, radość i docenienie ich wysiłku. Zwycięzcom i przegranym dziękujemy za udział w konkursie, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok następnego konkursu- skonstatowała siostra Natalia.

Stojący obok ks. proboszcz Józef Wronkiewicz dodał: – Dziękuję wszystkim dzieciom i ich rodzicom za tak liczny udział w Nabożeństwach Różańcowych i za zaangażowanie w konkursie na wykonanie własnoręcznie różańca.

mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Dominika 09-11-2011 20:52
jestem Dominika Klepczarek i chciałam dodać Ze zrobiłam wtedy różaniec z orzechów włoskich i krzyż z folii aluminiowej dostałam gumkę, notesik i dyplom
| Zgłoś do usunięcia