R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Wybudują sygnalizację świetlną z pomiarem prędkości?

25-03-2019 12:01 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 22,305 | Komentarzy: 7

13 marca br. Zarząd Powiatu Kolskiego pochylił się nad tematem bezpieczeństwa na drodze Koło - Sompolno. Szczególną ku temu okazją była interpelacja radnych gminy Osiek Mały w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej z radarowym pomiarem prędkości w miejscowościach Osiek Wielki i Dęby Szlacheckie.
Foto:google view
R E K L A M A

Włodarze powiatowi zajęli się tematem i wyrazili zgodę na budowę jednej sygnalizacji, która miałaby znaleźć się na skrzyżowaniu (Żeromin, Borecznia) dróg w miejscowości Dęby Szlacheckie przed przejściem dla pieszych. Szacowane koszty zaprojektowania i wybudowania aparatury to około 120 000 złotych. Teraz wszystko zależy od władz Gminy Osiek Mały, czy uchwali pomoc finansową na ten cel w wysokości 50% kosztów całości inwestycji.

Sygnalizacja świetlna miałaby posiadać pomiar prędkości, który w przypadku złamania przepisów i jazdy pojazdu ze zbyt dużą prędkością - zapali czerwone światło.

Z pewnością pomoże to zwiększyć bezpieczeństwo na tej ruchliwej drodze. Co na to nasi czytelnicy?

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA