R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Biblioteka

Moja podróż z Koziołkiem Matołkiem

27 dni temu | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,371 | Komentarzy: 0
Rozstrzygnięto i wręczono nagrody w konkursie plastycznym "Moja podróż z Koziołkiem Matołkiem", zorganizowanym przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.
Moja podróż z Koziołkiem Matołkiem
Foto:PiMBP w Kole | Laureaci konkursu "Moja podróż z Koziołkiem Matołkiem"

Celami Konkursu były: rozbudzenie zainteresowań czytelniczych; spopularyzowanie klasycznej literatury dziecięcej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Kornela Makuszyńskiego (w 2019 r. obchodzimy 135. rocznicę urodzin pisarza); przybliżenie stworzonej przez Makuszyńskiego literackiej postaci Koziołka Matołka; rozwijanie dziecięcej wyobraźni, w tym pozasłownych form wyrazu, poprzez wykorzystanie i doskonalenie odpowiednich technik plastycznych.

Na konkurs nadesłano 191 prac z Przedszkoli: Miejskiego nr 3 w Kole (nauczyciel: Karolina Adamczewska-Zawadzka, Aneta Bartłomiejczak, Ilona Szczesiak), Miejskiego nr 5 w Kole (n – Karolina Szulgit, Katarzyna Tomczyk, Renata Zamelska), Miejskiego nr 6 w Kole (n – Dorota Lewicka, Izabela Michalak, Izabela Nuszkiewicz, Agnieszka Płachecka, Marta Rogowska, Katarzyna Sołohub, Marta Wypychowska), Niepublicznego „Reksio” w Kole; Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej (n-Kinga Estkowska, Bogusława Janikowska, Iwona Skibińska), Budkach Nowych, Dąbiu, Dębach Szlacheckich z Filią w Osieku Małym, Grzegorzewie (n – Justyna Gembicka), nr 1 w Kole (n – Wiesława Garus, Elżbieta Olejniczak, Marta Maciaszek, Aneta Piorun), nr 2 w Kole (n – Anna Machowicz, Beata Oborska, Aleksandra Pietrzak, Joanna Starosta, Wioletta Tęgos, Anna Trębacka), nr 3 w Kole (n – Anna Cicha, Sylwia Rakowska, Ilona Szczecińska, Renata Wabnic-Osowska), nr 4 w Kole (n – Izabela Woźniak, Izabela Tomankiewicz), nr 5 w Kole, Łuczywnie (n – Małgorzata Cugier), Osieku Wielkim; Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie (n – Mariola Górecka).

Jury (przewodnicząca – Ewelina Jasińska, historyk sztuki; Anka Pietruszka, bibliotekarz) wyłoniło laureatów w kategoriach:

dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce – Paulina Rosiak, Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej

II miejsce – Aleksander Włodarczyk, Przedszkole Miejskie nr 6 w Kole

III miejsce – Nadia Oliwiecka, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie

wyróżnienie – Mateusz Zając, Przedszkole Miejskie nr 6 w Kole

uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych:

I miejsce – Anastazja Ławniczak, kl. 1 b, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole

II miejsce – Mikołaj Jachimski, kl. 1 b, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole

III miejsce – Alan Czerwczak , kl. 1, Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej

wyróżnienie – Zofia Kubik, kl.2 b, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych:

I miejsce – Julia Bąbka, kl. 5 a, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole

II miejsce – Szymon Sornat, kl. 6 e, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole

III miejsce – Nadia Chojecka, kl. 5 e, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole

wyróżnienie – Patryk Strzeliński, kl. 6, Szkoła Podstawowa w Grzegorzewie

Organizator dziękuje dzieciom  za udział w konkursie, nauczycielom za ukierunkowanie artystów.

Uroczyste wręczenie nagród – laureatom konkursu – odbyło  się 29 marca 2019 r., o g. 10:00 w Czytelni PiMBP w Kole.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
25 Kw.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
28 Kw.
16:00

Państwowej Liceum Sztuk Plastycznych, ul. Długa 1, Kościelec
Aukcja prac plastycznych