(18)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Strajk nauczycieli. Urząd w Kole jest przygotowany!

Autor: Redakcja e-kolo.pl 05 Kwiecień 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Strajk nauczycieli. Urząd w Kole jest przygotowany!
© e-kolo.pl
(18) | Czytano:
21,067 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Co mogą zrobić rodzice i kto zapewni dzieciom opiekę? Burmistrz miasta Koła na bieżąco monitoruje sytuację w podległych jednostkach oświatowych planując działania, które mają wesprzeć uczniów i rodziców. Dlatego zaapelował o pomoc do lokalnych instytucji, które przygotowały ofertę zajęć dla dzieci – w ramach posiadanych możliwości.

R E K L A M A
18
Czytano:
21,067 razy
Udostępnij

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

(ul. M. Kajki 44, tel. 63 27 21 559, e-mail: muzeum@kolo.pl) oferuje dzieciom i młodzieży następujące ekspozycje:
1. Wystawa stała "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" im. Czesława Freudenreicha.
2. Wystawa twórczości wielkanocnej Pani Teresy Brzoskiej.
3. W stulecie powrotu do Niepodległej 1919 - 2019. Błękitna Armia na fotografiach Tadeusza Cypriana.
Muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 8 do godz. 16, w soboty od godz. 10 do godz. 14.

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie

(ul. Dąbska 40, tel./fax: 63/ 272 08 69) jest w stanie zorganizować otwarte zajęcia świetlicowe dla ok. 50 dzieci  z kolskich szkół podstawowych w siedzibie placówki przy ul Dąbskiej 40 w godzinach 8.00-15.00 - po uprzednim pisemnym wyrażaniu zgody rodziców na udział w zajęciach.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole

zaprasza do swej sieci placówek dzieci w wieku 6-10 lat na zajęcia: głośne czytanie, gry i zabawy:  plastyczne,  dydaktyczne i integrujące grupę.

Miejski Dom Kultury w Kole

(ul. Słowackiego 5, sekretariat czynny od pn-pt: 8:00-16:00, tel. 63 27 20 106, email: administracja.mdk@kolo.pl) proponuje dla dzieci projekcje filmów o charakterze edukacyjnym. Seanse rozpoczynać się będą o godzinie 10:00.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

proponuje następujące formy zajęć dla dzieci z kolskich placówek oświatowych:

  1. Pływalnia  Miejska, ulica Kolejowa 7.
  1. Wejście na pływalnię dzieci do lat 13 w pełnych godzinach 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 w grupach 15 osobowych po 1 h (zapewniony opiekun)
  2. Wejście na pływalnię dzieci powyżej 13 roku życia indywidualnie w godzinach od 8:00 do 14:00.

Wszystkie wejścia są w formie bezpłatnej w ramach wejść szkół. Jeżeli dziecko do 13 roku życia przyjdzie z opiekunem i okaże się legitymacją szkolną również wejdzie w ramach zajęć szkolnych, natomiast opiekun zapłaci według obowiązujących stawek.

  1. Hala Sportowa przy ulicy Szkolnej 2B.
  1. W godzinach od 8:00 do 10:00 prowadzone będą zajęcia z piłki nożnej – zapewniony instruktor.
  2. W godzinach od 10:00 do 12:00 prowadzone będą zajęcia z koszykówki i siatkówki – również zapewniony będzie instruktor.
  1. Stadion Miejski przy ulicy Sportowej 12

W godzinach od 8:00 do 14:00 do dyspozycji będzie bieżnia i kompleks boisk Orlik - jednak bez opiekuna.

- Szanowni Państwo, planując ewentualny udział dziecka w zajęciach, proszę o wcześniejszy kontakt z wybraną placówką, by sprawnie przebiegła organizacja – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski. – Jednocześnie apeluję do szefów jednostek podległych miastu i innych zakładów pracy, by w razie konieczności umożliwili rodzicom dzieci (szczególnie młodszych) skorzystanie z urlopu wypoczynkowego lub opieki nad dzieckiem. Dziękuję za wyrozumiałość. 4

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (18)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
kis · 05 Kwiecień 2019
Jeśli przez strajk nauczycieli,szkoły będą zamknięte dla uczniów,to burmistrz powinien tylko podpisywać wymówienia nauczycielom,a nie apelować o wyrozumiałość!!!
Robotnik · 10 Kwiecień 2019
Moim zdaniem można dołożyć nauczycielom ale nie płacić za długie wekendy za przerwy między świętami a nowym rokiem za ferie oraz za wakacje niech jadą na pieczarki w wakacje to zobaczą co to jest praca,,
kolanin · 10 Kwiecień 2019
Jeśli Burmistrz chciałby zapłacić za strajk nauczycielom to nie ma na to zgody mieszkańców Koła tym bardziej że miasto jest tak zadłużone i kazda złotówka musi być wydana celowo a nie płacenie za siedzenie i lekceważenie uczniów i rodziców
Mmert · 07 Kwiecień 2019
Obrażanie nauczycieli jest nieuczciwe. Każdy zawód ma swą specyfikę (np. mundurówka wcześniejsze emerytury) a nauczyciele inny system urlopowy. Kibicuję nauczycielom, bo jeśli rząd ich stłamsi, a społeczeństwo się od nich odwróci - to jeśli macie dzieci, pytam: uważacie, że obrażani, poniżani i opluwani nauczyciele, przegrywając swój protest, będą lepiej uczyć? Z niewolnika nie ma pracownika....
Lech · 07 Kwiecień 2019
Mmert, gorzej już nie można uczyć !!! Korepetytorzy pracują na wynik nauczycieli. Większość, zdecydowana większość normalnych ludzi chciałaby mieć takie PIT-y jak nauczyciele. 62000, 67000, 71000 za 2018. Niewolnik tyle nie zarabia
Kok · 07 Kwiecień 2019
Brawo nauczyciele strajkowac do skutku
Lech · 08 Kwiecień 2019
Oczywiście, do skutku. Tyle, że za okres strajku nie należy się wynagrodzenie. Ciekawe ile wytrzymają ? A że nauczyciele mają płacone z góry - jeden z absurdów komunistyczno-socjalistyczno-gomułkowskiej Karty Nauczyciela - będą musieli oddać niesłusznie pobrane pieniądze za kwiecień. Oddać, nie można będzie o te środki pomniejszyć pensji za maj. Oddać za kwiecień a za maj znowu z góry pełna pensja i tak dalej.
Jgrfvbb · 07 Kwiecień 2019
Zadadzą na początku lekcji dzieciom coś wyjdzie na kawę z klasy i wróci przed dzwonkiem. Tak się nauczyciel narobi ciężko. Same dodatki jakieś wiejskie i jeszcze źle. Nie pasuje to zmienić pracę, a nie szantaż.
Lech · 07 Kwiecień 2019
Nauczyciele, pokażcie PIT-y za 2018, 2017. Czy aby napewno macie tak źle ? Nie manipulujcie !!! 13 pensja, dodatek motywacyjny - ile macie tego dadatku, no tak szczerze ? Dodatek wiejski ? Ilu z Was pobiera to cudo ? Dodatek mieszkaniowy ? Jaja sobie robicie !!! A prawda jest taka, że mentalnie ciągle trwacie w realnym socjaliźmie. Macie socjalistyczne żądania. Ilu z Was popiera likwidację gomułkowskiej/socjalistycznej Karty Nauczyciela ? No ilu ? Najpierw się zresetujcie, a później wysuwajcie żądania. Prawda jest taka, że przy obecnej komunstyczno-socjalistyczno-gomułkowsko-jaruzelskiej Karcie Nauczyciela nic Wam się nie należy !!! Nic ! Zero ! Null ! Gomułka mówił wszystkim równo, wszyscy mają takie same żołądki - i Wy to powielacie ! Zmieńcie wpierw sposób myślenia, wyrzućcie z siebie tą socjalistyczno-gomułkowską mentalność.
as · 06 Kwiecień 2019
Marne to przygotowanie panie burmistrzu. Jednostki, które wymienione są w artykule to zaledwie kilkaset miejsc, a uczniów mamy kilka tysięcy. Do tego kadra bez stosownych uprawnień i przygotowania pedagogicznego. W związku z tym o jakim przygotowaniu jest mowa. Wszyscy rodzice pracujący, którzy będą zmuszeni wynająć opiekuna lub skorzystać z urlopu, powinni wystąpić do Urzędu Miasta o odszkodowanie.
Widz · 07 Kwiecień 2019
To twój pisowski rząd jest za to odpowiedzialny
Lola · 06 Kwiecień 2019
Niech mi jeszcze powiedzą że dzieci muszą przyjść do szkoły we wakacje to ich normalnie wyśmieje .Dzieci mają wakacje od odpoczynku od szkoły a nie przez ich strajki odrabiać jeżeli tak będzie to ja jako rodzic będe strajkować a pozatym gdzie oni byli gdy była zmiana nauczania nikt z nauczycieli nie powiedzjał żeby rodzice strajkowali tylko martwią się o swoje .Jak im tak ciężko się pracuję to niech idą do mojej pracy to wtedy zobaczą co to jest ciężka praca ile trzeba się narobić żeby zarobić najniższą krajową
Pani Spider · 06 Kwiecień 2019
Co wy ferie wakacje święta nie święta i jeszcze mało? ROWY kopać a nie strajki wam sie coś pomyliło lenie śmierdzące
Obiektywny · 05 Kwiecień 2019
18 godzin to jest przy tablicy. Do tego dochodzi bardzo wiele innych zadań które zajmują wiele czasu. Np jak nauczyciel jedzie na 4 dniową wycieczkę, to opiekuje się dziećmi 24 godziny na dobę. Ma za to jakąś ekstra kase???Nie!!! A ty byś pojechał z z 45 nastolatków w góry żeby ich pilnować 24 godziny na dobę, wycierać wymiociny w autobusie itd?? Na koniec: czy Kamil Stoch pracuje 5 sekund (tyle trwa skok) 2 razy w tygodniu i tylko zimą? Czy raczej haruje codziennie przez cały rok nad formą, żeby te 5 sekund było sukcesem?
avb · 06 Kwiecień 2019
odezwał się nauczyciel. Ile razy w roku jeździcie na te wycieczki i ilu nauczycieli na nie jeździ, słabe masz te argumenty. Policz sobie ile w ciągu roku macie dodatkowych wolnych dni, żadna grupa zawodowa w tym kraju nie ma tyle wolnego. Przestańcie płakać i nie wykorzystujcie tych biednych uczniów, przecież strajk akurat teraz, w czasie egzaminów to nie przypadek. Powtarzam jak chcecie protestować to sobie strajkujcie ale po godzinach!
avb · 05 Kwiecień 2019
A może by tak szanowni nauczyciele wzięli się za robotę? Jak chcecie strajkować to po godzinach pracy. Dlaczego rodzice muszą martwić się co zrobić z dziećmi w czasie ich strajku? Jak wam nie pasują zarobki za 18 h pracy to idźcie na 40 h za najniższą krajową pracować, może wtedy wreszcie będziecie zadowoleni!
Lech · 07 Kwiecień 2019
-zyx- i dlatego trzeba znieść tą socjalistyczno-gomułkowską Kartę Nauczyciela, która tak Was zmanierowała, która tak Wam wyprała mózgi i wtedy rozmawiać o pieniądzach. Lekarz, pielęgniarka, strażak, policjant są w pracy 40 godzin zegarowych, i Wy również powinniście być w szkole 40 godzin. 18 lekcyjnych przy tablicy a reszta żeby się przygotować, pomóc uczniom etc. Lekarz, pielęgniarka, strażak, policjant nie ma Karty Lekarza, pielęgniarki, strażaka itd. Inne grupy zawodowe nie mają dodatków motywacyjnych, wiejskich. Nie mają prawa do trzech rocznych urlopów zdrowotnych. Lekarz, pielęgniarka itd. mają 26 dni urlopu w roku. Oj nie porównuj -zyx- nauczyciela do innych grup zawodowych. To nie jest dobre porównanie. I właśnie ta Wasza mentalność, ta socjalistyczna, gomułkowska maniera - a inni to mają - nie inni nie mają, Wy macie najwięcej, tak po socjalistycznemu.
zyx · 07 Kwiecień 2019
A np.lekarze i pielęgniarki też strajkowali po godzinach??? W przypadku strajku nauczycieli nie ma przynajmniej zagrożenia życia! Poza tym jak ktoś mówi o 18 godz., to wydaje sobie opinię o braku połączeń mózgowych..Lekcja, to OSTATNI ELEMENT PROCESU PRACY NAUCZYCIELA ??? Każdy, kto mówi o 18 godz., to jakby mówił,że chirurg pracuje tylko wtedy, gdy operuje (oczywiście bez przygotowania),strażak pracuje tylko wtedy gdy gasi pożary, aktor tylko wtedy gdy trwa spektakl, pilot tylko wtedy, gdy siedzi za sterami itp.... . Nauczyciele-wytrwałości i jedności !
kis · 05 Kwiecień 2019
Jeśli przez strajk nauczycieli,szkoły będą zamknięte dla uczniów,to burmistrz powinien tylko podpisywać wymówienia nauczycielom,a nie apelować o wyrozumiałość!!!
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
9 godziny temu 369

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 10,976 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,512 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,692

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 22,215

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

9 godziny temu 369
R E K L A M A