R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Prezydent docenił historię naszego miasta

16-04-2019 21:44 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 34,691 | Komentarzy: 7

O tym, jak wiele w historii naszego miasta jest ważnych dat, podkreślał podczas swojego przemówienia Prezydent RP Andrzej Duda. Ważnym punktem spotkania był temat strajku nauczycieli oraz przyszłości edukacji.

Foto:Damian Rosiński
R E K L A M A

W dniu dzisiejszym do naszego miasta z wizytą przybył Prezydent Andrzej Duda, który zanim spotkał się na placu przed budynkiem Starostwa Kolskiego - rozmawiał na spotkaniu zamkniętym z lokalnymi samorządowcami oraz parlamentarzystami. W roli gospodarza świetnie sprawdził się starosta Robert Kropidłowski, który przywitał wraz z Wojewodą Wielkolskim Zbigniewem Hoffmanem, Prezydenta w naszym mieście.

To ważne, że do naszego miasta przyjechał Prezydent Andrzej Duda, to świetna okazja, aby promować Koło i Powiat Kolski - podkreślał Starosta Kolski. 

Około godziny 17:15 Prezydent złożył kwiaty pod tablicami znajdującymi się ściabie budynku a następnie przeszedł na plac, gdzie czekali na niego mieszkańcy. Zanim Andrzej Duda rozpoczął swoje przemówienie - głos zabrał Robert Kropidłowski, witając gościa na terenie powiatu oraz przybliżając charakterystykę tego miejsca. 

Punktem kulminacyjnym całej wizyty było przemówienie Prezydenta do mieszkańców oraz zaproszonych gości, które było transmitowane na żywo przez stacje telewizyjne. W przemówieniu tym, usłyszeliśmy o historii naszego miasta oraz o obecnej sytuacji politycznej w kraju. Andrzej Duda wiele miejsca w swej wypowiedzi poświęcił nauczycielom oraz konieczności załagodzenia sporu wokół strajku i przystąpienia do rozmów. Na spotkanie przybyło wielu nauczycieli i wspierających strajk osób. Stali oni w licznej grupie na przeciwko miejsca spotkania. 

Wielu zaskoczyła propozycja, jaka padła podczas przemówienia w kierunku pedagogów, aby wybrali delegację osób, która następnie spotka się z Prezydentem w budynku starostwa. Tak też się stało a po rozmowie do dziennikarzy czekających na wynik rozmów wyszedł Rzecznik Prasowy Prezydenta - Błażej Spychalski. 

Nagranie z konferencji prasowej już jutro na naszym portalu oraz wywiad, jaki zrealizowaliśmy w trakcie wizyty Prezydenta.

Poniżej prezentujemy w gorszej jakości przemówienie Starosty Kolskiego oraz Prezydenta.

 Polecany materiał video

 Polecany materiał video

 Polecany materiał video

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze