R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Przedszkolaki spotkały się z pszczelarzem

27-04-2019 13:33 | Źródło: PM5 | Wyświetleń artykułu: 4,840 | Komentarzy: 0
Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole uczą się jak dbać o swoją planetę. Wiedzą już co to ekologia, znają elementarne zasady ochrony przyrody i wdrażają je na miarę własnych możliwości.
Przedszkolaki spotkały się z pszczelarzem
Foto:PM5
R E K L A M A
czyszczenie

Obchodzone niedawno Święto Ziemi było pretekstem do kolejnej rozmowy o przyrodzie i zorganizowania spotkania tematycznego dla całej społeczności przedszkolnej. Jego gospodarzami były sześciolatki z grupy IV PM 5 . Spotkanie zostało poświęcone pszczołom , a jego hasło przewodnie brzmiało „Ratujmy pszczoły, one uratują nas” .

Były wiersze, krótka inscenizacja , piosenki. Był także gość specjalny. Zaproszenie na spotkanie przyjął pszczelarz pan Marek Otremba. I to dzięki niemu pszczoły i ich życie przedszkolaki poznały bliżej. Dowiedziały się przede wszystkim ,że głównym zadaniem pszczół w przyrodzie nie jest robienie miodu lecz zapylanie roślin. Zrozumiały jak ważna jest rola tych pożytecznych owadów, dzięki pracy których także i człowiek korzystać może z bogatej bazy pokarmowej. Dzięki uprzejmości pana Marka Otremby przedszkolaki miały możliwość zajrzeć do ula, poznać budowę plastra pszczelego, zobaczyć i przymierzyć strój ochronny. Nauczyły się też jak prawidłowo reagować w kontakcie z pszczołami. Przygotowana tematyczna wystawka pozwoliła uświadomić dzieciom , w jak wielu produktach leczniczych, kosmetycznych, higienicznych wykorzystywane są produkty pszczele takie jak propolis, pyłek kwiatowy czy miód. Wielka frajdę miały przedszkolaki z degustacji okraszonych miodem wafelków. Kolejka chętnych do skosztowania słodyczy była długa. Wiele z dzieci przekonało się do smaku miodu. Pewnie od teraz chętniej sięgać będą po kanapki z miodem w przedszkolu.

W programie spotkania znalazły się także zadania dla każdej z grup nawiązujące do tematu. Dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością liczenia i czytania. Wszystkie świetnie sobie poradziły. Za wysiłek otrzymały medale „strażnik przyrody”. Wierzymy ,że wszystkie będą dbać o przyrodę, złożyły przecież odczytane przez Seweryna ślubowanie i zgodnie zobowiązały się do jej ochrony .

Panu Markowi Otrembie podziękowania za poświęcony przedszkolakom czas złożyła dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda oraz organizator przedsięwzięcia wraz z grupą sześciolatków.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 I Gala Mistrzów Powiatu Kolskiego - retransmisja 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
fizjobaby
popularne wiadomości
25 Maj
00:00

http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=17065
Spotkania z Renatą Piątkowską w PiMBP w Kole
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin