Słonecznie 4.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Przedszkolaki spotkały się z pszczelarzem

Przedszkolaki spotkały się z pszczelarzem

Autor: PM5 27 Kwiecień 2019
Przedszkolaki spotkały się z pszczelarzem
© PM5
Komentarzy: 0 Czytano:
5,672 razy |

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole uczą się jak dbać o swoją planetę. Wiedzą już co to ekologia, znają elementarne zasady ochrony przyrody i wdrażają je na miarę własnych możliwości.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,672 razy
Udostępnij

Obchodzone niedawno Święto Ziemi było pretekstem do kolejnej rozmowy o przyrodzie i zorganizowania spotkania tematycznego dla całej społeczności przedszkolnej. Jego gospodarzami były sześciolatki z grupy IV PM 5 . Spotkanie zostało poświęcone pszczołom , a jego hasło przewodnie brzmiało „Ratujmy pszczoły, one uratują nas” .

Były wiersze, krótka inscenizacja , piosenki. Był także gość specjalny. Zaproszenie na spotkanie przyjął pszczelarz pan Marek Otremba. I to dzięki niemu pszczoły i ich życie przedszkolaki poznały bliżej. Dowiedziały się przede wszystkim ,że głównym zadaniem pszczół w przyrodzie nie jest robienie miodu lecz zapylanie roślin. Zrozumiały jak ważna jest rola tych pożytecznych owadów, dzięki pracy których także i człowiek korzystać może z bogatej bazy pokarmowej. Dzięki uprzejmości pana Marka Otremby przedszkolaki miały możliwość zajrzeć do ula, poznać budowę plastra pszczelego, zobaczyć i przymierzyć strój ochronny. Nauczyły się też jak prawidłowo reagować w kontakcie z pszczołami. Przygotowana tematyczna wystawka pozwoliła uświadomić dzieciom , w jak wielu produktach leczniczych, kosmetycznych, higienicznych wykorzystywane są produkty pszczele takie jak propolis, pyłek kwiatowy czy miód. Wielka frajdę miały przedszkolaki z degustacji okraszonych miodem wafelków. Kolejka chętnych do skosztowania słodyczy była długa. Wiele z dzieci przekonało się do smaku miodu. Pewnie od teraz chętniej sięgać będą po kanapki z miodem w przedszkolu.

W programie spotkania znalazły się także zadania dla każdej z grup nawiązujące do tematu. Dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością liczenia i czytania. Wszystkie świetnie sobie poradziły. Za wysiłek otrzymały medale „strażnik przyrody”. Wierzymy ,że wszystkie będą dbać o przyrodę, złożyły przecież odczytane przez Seweryna ślubowanie i zgodnie zobowiązały się do jej ochrony .

Panu Markowi Otrembie podziękowania za poświęcony przedszkolakom czas złożyła dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda oraz organizator przedsięwzięcia wraz z grupą sześciolatków.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A