× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 23.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Eliminacje Powiatowe do Turnieju Bezpieczeństwa w RD

Autor: Redakcja e-kolo.pl 13 Maj 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Eliminacje Powiatowe do Turnieju Bezpieczeństwa w RD
© HS Grzegorzew
(0) | Czytano:
5,745 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

10 maja 2019 r. o godzinie 11.30 Gmina Grzegorzew, po raz szósty była gospodarzem Finału Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grzegorzewie oraz w Hali Sportowej w Grzegorzewie.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,745 razy
Udostępnij

Spis treści

Celem turnieju jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie bezpiecznego, odpowiedzialnego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym oraz umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej.

Turniej składał się z trzech części: teoretycznej oraz dwóch praktycznych. Pierwsza, to znajomość przepisów ruchu drogowego, a druga i trzecia, to umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej oraz sprawność poruszania się rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Uczestnikami w turnieju byli reprezentacji Gmin z Powiatu Kolskiego. Zespoły rywalizowały z następujących Gmin: Gminy Miejskiej Koło, Gminy Koło, Gminy Kłodawa, Gminy Przedecz, Gminy Chodów, Gminy Dąbie, Gminy Osiek Mały, Gminy Grzegorzew.

Nagrody ufundowali Samorządowcy, których przedstawiciele brali udział w turnieju i Starostwo Powiatowe w Kole. Współorganizatorami turnieju byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie i Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW w Poznaniu.

Dziękujemy sponsorom turnieju za pomoc w realizacji Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole,  Geberit Produkcja Sp. z o.o., Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. w Kole, „SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Turku.       

Wyniki Turnieju:

Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii Grupy I zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie, w składzie: Łucja Plucińska, Milena Żurawik, Jan Bednarowicz i Kacper Zalas, indywidualnie najlepszą okazała się Łucja Plucińska również ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie. Kolejne miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Korzeczniku Gmina Kłodawa, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa we Wrzącej Wielkiej Gmina Koło, czwarte Szkoła Podstawowa w Chełmnie Gmina Dąbie, piąte Szkoła Podstawowa w Chodowie Gmina Chodów, szóste Szkoła Podstawowa w Drzewcach Gmina Osiek Mały.   

W Grupie II pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, w składzie: Urbaniak Inga, Dominik Kaźmierczak, Joachim Kaźmierczak, najlepszym indywidualnie okazał się Dominik Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Kolejne miejsca drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Barłogach Gmina Grzegorzew, trzecie Szkoła Podstawowa w Krzeczniku Gmina Kłodawa, czwarte Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie Gmina Grzegorzew, piąte Szkoła Podstawowa w Drzewcach Gmina Osiek Mały, szóste Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole Gmina Miejska Koło, siódme Szkoła Podstawowa w Przedczu Gmina Przedecz, ósme Szkoła Podstawowa w Chodowie Gmina Chodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Samorządy i współorganizatorów.   

Uczestnikom zmagań w turnieju pogratulowali Wójt Gminy Bożena Dominiak, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Sosnowski, Radny Gminy Grzegorzew Zbigniew Molicki, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Przedstawiciel Starosty Kolskiego Radny Powiatowy Łukasz Królasik, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Artur Foryński,  Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Kole mł. bryg. Jacek Wiśniewski, Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Poznaniu Pani Beata Drelowska i Kierownik Oddziału TUW w Koninie Pani Irena Palutka.

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Różowa Skrzyneczka w kolejnej ze szkół
5 godziny temu 2,199

Różowa Skrzyneczka w kolejnej ze szkół

Gmina Kościelec
Mieszkańcy sołectwa Tury po raz kolejny spotkali się na wspólnym ognisku
5 godziny temu 2,576

Mieszkańcy sołectwa Tury po raz kolejny spotkali się na wspólnym ognisku

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [24-09 - 01-10-2023]
1 dzień temu 17,374

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [24-09 - 01-10-2023]

Wybory 2023
Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]
2 dni temu 29,640 12

Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]

Gmina Koło
Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+
3 dni temu 9,497 1

Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
3 dni temu 1,006

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów
01 Wrzesień 2023 1,915
Lifestyle i życie społeczne
Czy wiesz, jakie są obowiązkowe lektury szkolne? Sprawdź koniecznie!
01 Wrzesień 2023 5,309
Lifestyle i życie społeczne
W nocy z 30 na 31 sierpnia kumulacja Niebieskiego Księżyca i superpełni
27 Sierpień 2023 4,297
Lifestyle i życie społeczne
Czy wiesz, jakie są niezbędne elementy wyprawki szkolnej?
25 Sierpień 2023 3,349
Lifestyle i życie społeczne
CKE: wiosną 2024 r. egzamin ósmoklasisty odbędzie się 14-16 maja
22 Sierpień 2023 2,357
Lifestyle i życie społeczne
Sprawdzanie historii pojazdu po numerze rejestracji - to możliwe
01 Sierpień 2023 2,426