× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Lekki deszcz 2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Eliminacje Powiatowe do Turnieju Bezpieczeństwa w RD

Autor: Redakcja e-kolo.pl 13 Maj 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Eliminacje Powiatowe do Turnieju Bezpieczeństwa w RD
© HS Grzegorzew
(0) | Czytano:
5,593 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

10 maja 2019 r. o godzinie 11.30 Gmina Grzegorzew, po raz szósty była gospodarzem Finału Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grzegorzewie oraz w Hali Sportowej w Grzegorzewie.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,593 razy
Udostępnij

Celem turnieju jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie bezpiecznego, odpowiedzialnego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym oraz umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej.

Turniej składał się z trzech części: teoretycznej oraz dwóch praktycznych. Pierwsza, to znajomość przepisów ruchu drogowego, a druga i trzecia, to umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej oraz sprawność poruszania się rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Uczestnikami w turnieju byli reprezentacji Gmin z Powiatu Kolskiego. Zespoły rywalizowały z następujących Gmin: Gminy Miejskiej Koło, Gminy Koło, Gminy Kłodawa, Gminy Przedecz, Gminy Chodów, Gminy Dąbie, Gminy Osiek Mały, Gminy Grzegorzew.

Nagrody ufundowali Samorządowcy, których przedstawiciele brali udział w turnieju i Starostwo Powiatowe w Kole. Współorganizatorami turnieju byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie i Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW w Poznaniu.

Dziękujemy sponsorom turnieju za pomoc w realizacji Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole,  Geberit Produkcja Sp. z o.o., Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. w Kole, „SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Turku.       

Wyniki Turnieju:

Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii Grupy I zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie, w składzie: Łucja Plucińska, Milena Żurawik, Jan Bednarowicz i Kacper Zalas, indywidualnie najlepszą okazała się Łucja Plucińska również ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie. Kolejne miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Korzeczniku Gmina Kłodawa, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa we Wrzącej Wielkiej Gmina Koło, czwarte Szkoła Podstawowa w Chełmnie Gmina Dąbie, piąte Szkoła Podstawowa w Chodowie Gmina Chodów, szóste Szkoła Podstawowa w Drzewcach Gmina Osiek Mały.   

W Grupie II pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, w składzie: Urbaniak Inga, Dominik Kaźmierczak, Joachim Kaźmierczak, najlepszym indywidualnie okazał się Dominik Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Kolejne miejsca drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Barłogach Gmina Grzegorzew, trzecie Szkoła Podstawowa w Krzeczniku Gmina Kłodawa, czwarte Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie Gmina Grzegorzew, piąte Szkoła Podstawowa w Drzewcach Gmina Osiek Mały, szóste Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole Gmina Miejska Koło, siódme Szkoła Podstawowa w Przedczu Gmina Przedecz, ósme Szkoła Podstawowa w Chodowie Gmina Chodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Samorządy i współorganizatorów.   

Uczestnikom zmagań w turnieju pogratulowali Wójt Gminy Bożena Dominiak, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Sosnowski, Radny Gminy Grzegorzew Zbigniew Molicki, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Przedstawiciel Starosty Kolskiego Radny Powiatowy Łukasz Królasik, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Artur Foryński,  Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Kole mł. bryg. Jacek Wiśniewski, Dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Poznaniu Pani Beata Drelowska i Kierownik Oddziału TUW w Koninie Pani Irena Palutka.

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Powiat Kolski
Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi
9 godziny temu 3,027 5

Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi

Miasto Koło
Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]
4
10 godziny temu 10,070

Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]

Inne
PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu
10 godziny temu 3,345 2

PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu

Powiat Kolski
Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia  w pow. kolskim
1 dzień temu 12,219

Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia w pow. kolskim

Miasto Koło
WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa
1 dzień temu 3,096 3

WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa

Miasto Koło
Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni
1 dzień temu 9,529

Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz