R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit piecownia
Wiadomości Miasto Koło

Dziś spotkanie dla mieszkańców z Michałem Wawrynkiewiczem

20-05-2019 08:34 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,249 | Komentarzy: 0
W sali konferencyjnej Hotelu Mazurek o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców z kandydatem do Parlamentu Europejskiego Michałem Wawrynkiewiczem.
Dziś spotkanie dla mieszkańców z Michałem Wawrynkiewiczem
Foto:
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Michał Wawrykiewicz jest adwokatem. Nie jest politykiem, do Parlamentu Europejskiego startuje, jako kandydat obywatelski. Trzy lata temu jego życie obróciło się o 180 stopni. Nie mógł biernie patrzeć, jak Sejm, Senat, rząd i prezydent deprecjonują podstawy państwa prawa. Jak dokonywana jest destrukcja niezależności sądownictwa, który przecież od dawna wpisany jest w wielki europejski system.

Dlatego wraz z koleżankami stworzył Inicjatywę Wolne Sądy. Jest jednym z inicjatorów powołania Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS. Stąd też reprezentuje w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej sędziów Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego w postępowaniach prejudycjalnych dotyczących pytań prawnych o fundamentalne zagadnienia dla ustroju polskiego sądownictwa, takich jak Krajowa Rada Sądownictwa i Izba Dyscyplinarna SN. Jest też ekspertem zespołów parlamentarnych ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych, ds. Ładu Konstytucyjnego i Praworządności oraz ds. Reformy Wymiary Sprawiedliwości. Działa jako konsultant oraz autor ekspertyz Biura Analiz Sejmowych. Jest również działaczem Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy i członkiem Rad Programowych Archiwum im. Prof. Wiktora Osiatyńskiego oraz Stowarzyszenia „Paragraf-Państwo".

Został uhonorowany, wraz inicjatywą #WolneSądy, nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej za działalność publiczną w 2018 roku oraz Radia TOK FM im. Anny Laszuk, za wyjątkowy wpływ na rzeczywistość w 2018 roku.

Jako adwokat, z blisko dwudziestoletnią praktyką prawniczą w procesach sądowych i postępowaniach administracyjnych, specjalizuje się w zakresie prawa cywilnego, handlowego, nieruchomości oraz inwestycji infrastrukturalnych.

opisują kandydata organizatorzy spotkania

Materiał naszej telewizji

 Zwiastun filmu Polityka 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze