(1)
× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Śnieżyca 0.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ponad 20 lat na scenie. Niebawem wystąpią w Kole

Autor: Redakcja e-kolo.pl, fns.pl 22 Maj 2019 przeczytasz w ok. 5 min.
Ponad 20 lat na scenie. Niebawem wystąpią w Kole
© FNS.pl
(1) | Czytano:
8,997 razy | przeczytasz w ok. 5 min.

Formacja Nieżywych Schabuff to gwiazda wieczoru drugiego dnia obchodów Dni Koła 2019. Zespół, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Od ponad 20 lat tworzą i grają dla swoich fanów w Polsce i za granicą. 1 czerwca usłyszymy ich w Kole

R E K L A M A
1
Czytano:
8,997 razy
Udostępnij

Krótka historia zespołu Formacja Nieżywych Schabuff

Formacja Nieżywych Schabuff powstała w pierwszej połowie lat 80. W 1988 roku Olek Klepacz i Wojtek Wierus z przyjaciółmi weszli do studia „Trójki” gdzie powstała ich pierwsza płyta "Wiązanka melodii młodzieżowych" która ukazała się już w 1989 roku i to właśnie z tego albumu pochodziła najpopularniejsza piosenka radiowego debiutu "Klub Wesołego Szampana". Na listy przebojów wspięły się także "Kibel", "Swobodny Dżordż" i "Centrum Wynalazków". W 1991 roku zespół wydaje drugą płytę - "Schaby". Pochodzą z niej takie przeboje jak "Baboki", "Faja 89", "Krótka pieśń o miłości". W 1992 roku, muzycy FNS nagrali płytę "Urodziny". Z krążka również wylansowano kilka hitów jak choćby "Żółty rower" czy "Hej cześć, daj coś zjeść". W maju 1995 pojawił się singiel "Krystyny", który promował kolejny album Formacji "Fantomas" a od końca czerwca fale eteru zalało "Lato". W większości plebiscytów utwór ten zdobył miano przeboju wakacji, a później całego roku. Dlatego też kolejny rok dla Formacji stał pod znakiem nagród, plebiscytów i wyróżnień. Zespół święcił tryumfy za sukces piosenki "Lato". Został laureatem II nagrody w plebiscycie RMF FM na Przebój Roku, odebrał Muzyczną Nagrodę Teleexpressu. W marcu Formacja zdobyła dwie nagrody w plebiscycie PLAY-BOX '96, a następnie nominację do Fryderyków '95. Latem FNS wystąpiła na festiwalu w Opolu, a także na festiwalu Prince Rock Poland Węgorzewo '96 i w CAMEL PLANET. Podsumowaniem sezonu był występ przed ponad stutysięczną publicznością na koncercie Michaela Jacksona. W lutym 1998 ukazał się singiel "Da da da". Piosenka stała się power-playem w około 50 stacjach radiowych i w ciągu kilku tygodni ogólnopolskim przebojem. Rok 1999 to dziesiąte urodziny zespołu, grupa wydała specjalną składankę "Z archiwum X-lecia", zawierającą największe przeboje. 

Na krążku znalazł się jeden utwór premierowy "Mów mi Elvis". Formacja powróciła po czterech latach milczenia z kolejną płytą, zatytułowaną "Supermarket". Pod koniec 2007 roku, zespół pojawił się z utworem „Ty” w projekcie charytatywnym „Pocztówka do Św. Mikołaja 2007” . Krążek osiąga status Złotej Płyty. Na pierwszy singel promujący nowy album Formacji został wybrany utwór „Ławka”. Ogólnopolska premiera utworu i premiera teledysku odbyła się 14 maja 2008. Utwór ten znalazł się w polskiej jedenastce konkursu Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności 45. Międzynarodowego Sopot Festival 2008. 11 lipca 2008 "Ławka" znalazła się wśród pięciu wykonawców, którzy wzięli udział w polskim finale na deskach Opery Leśnej w Sopocie. Piosenka „Ławka” stała się najczęściej emitowanym utworem w kraju i zyskała status przeboju roku 2008 . Premiera nowego singla z albumu "24 H", "Przez Chwilę” odbywa się na antenie RMF FM, 24 września. "Przez Chwilę" pojawia się również na albumie pt. "Pocztówka do Św. Mikołaja 2008" . Warto dodać, że krążek osiąga status Złotej Płyty w dniu premiery. Nowy rok, 2009 zespół wita razem z telewidzami TVP 2 na największej imprezie sylwestrowej w Polsce "Sylwester Jasny Od Gwiazd" gromadzi przed telewizorami ponad 6 milionów widzów i 250 tys. na Wrocławskim rynku.

14 lutego 2009 zespół występuje jako gwiazda w polskim finale Eurowizji - transmisja "live". Rok 2009 to ciągłe koncerty. Formacja intensywnie gra w całej Polsce. Do stacji radiowych trafia kolejny singel z albumu "24 H" - "Myślman". Zespół angażuje się również w akcję charytatywna "Podziel się posiłkiem". Formacja dołącza również do XVII edycji świątecznej akcji charytatywnej „Pocztówka do Św. Mikołaja 2009” - krążek w dniu premiery uzyskuje status Złotej Płyty. W 2012 roku nakładem A. M. Polskiego Radia ukazuje się pierwszy solowy krążek lidera FNS Olka Klepacza pt. – „Neurotyki”. Piosenka ‚Tu i Tam’ była piosenką dnia Jedynki i zakwalifikowała się do KFPP Opole 2012 - koncert premier. Mieliśmy również okazję poznać „Tschenstochau”z gościnnym udziałem Sebastiana KarpielaBułecki, która również była piosenką dnia Jedynki, jak i zaistniała w kolejnej edycji płytowej ‚Przeboje Lata z Radiem 2012’,oraz „Madame Depressją”. Rok 2013 to rok 25 lecia Formacji Nieżywych Schabuff i jak obiecuje Olek, zespół nie omieszka zaakcentować tej daty premierową płytą jak i cyklem wyjątkowych koncertów podsumowujących dotychczasową działalność. 

W programie Dni Koła 2019 występ FNS zaplanowano na godzinę 19:00

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
BiguHD · 29 Maj 2019
Zdaje sie ze FNS gra ponad 30 lat skoro zaczęli, jak sami piszecie, w 1998
Powiat Kolski
Ferie zimowe - spędź je bezpiecznie !
4 godziny temu 213

Ferie zimowe - spędź je bezpiecznie !

Inne
Przypomnieli o zmarłym koledze, piłkarzu Olimpii jednocześnie wspierając WOŚP
5 godziny temu 2,491

Przypomnieli o zmarłym koledze, piłkarzu Olimpii jednocześnie wspierając WOŚP

Wypadki
Pijany kierowca wjechał Mercedesem do rowu i dachował
5 godziny temu 17,633 8

Pijany kierowca wjechał Mercedesem do rowu i dachował

Miasto Koło
138 223,08 złotych to wynik ze wszystkich puszek. Będzie rekord?! [ZDJĘCIA]
23 godziny temu 9,727 8

138 223,08 złotych to wynik ze wszystkich puszek. Będzie rekord?! [ZDJĘCIA]

Inne
Skokochron uratował kobietę, która wyskoczyła z okna
1 dzień temu 22,878

Skokochron uratował kobietę, która wyskoczyła z okna

Inne
Łukasz Wojnicki najlepszy w biegu Policz się z cukrzycą [ZDJĘCIA][WYNIKI]
1 dzień temu 4,617 1

Łukasz Wojnicki najlepszy w biegu Policz się z cukrzycą [ZDJĘCIA][WYNIKI]

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz