R E K L A M A
ren
R E K L A M A
ekohouse
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Uczniowie badają pogodę i inne zjawiska

27-05-2019 08:41 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,653 | Komentarzy: 0
W marcu ubiegłego roku Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole przystąpiła do projektu ogłoszonego przez ODN w Poznaniu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. Projekt składa się z kilku podprojektów skierowanych do odpowiednich grup wiekowych.
Uczniowie badają pogodę i inne zjawiska
Foto:SP5
R E K L A M A
matrix

SP5 wybrała Cyfrową Mapę Dorzecza Warty. Specjalistą ds. wdrażania rozwiązań IT w szkole został p. Ryszard Gwóźdź, a opiekunami zespołów uczniowskich: p. Lidia Cicharska i p. Krzysztof Ziółkowski. Zespoły uczniowskie liczą po 12 uczniów z klas piątych i szóstych. Początek projektu to szkolenia z zakresu teorii zagadnień naukowych, później również z zakresu obsługi i zastosowania sprzętu pomiarowego do realizacji zadań projektowych.

We wrześniu ub. r. uczniowie otrzymali stację klimatyczną TFA Nexus, 2 stacje Sense Disc do pomiarów laboratoryjnych, laptop  i 25 tabletów uczniowskich. Do realizacji projektu przystosowano salę lekcyjną  z wyposażeniem meblowym. Spośród kilku zadań przeznaczonych do realizacji w podprojekcie Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty wybrano trzy:

1 – zmienność czasowa i przestrzenna elementów pogody,
2 - ceny wybranych artykułów żywnościowych,
3 – pomiar hałasu.

Do realizacji zadań projektowych zamontowano na budynku szkolnym stację meteorologiczną, która drogą radiową przekazuje do bazy znajdującej się w pracowni wyniki pomiarów elementów pogody. Badania cen przeprowadzono zarówno w dużych marketach jak i małych sklepikach osiedlowych. Pomiary hałasu prowadzono w różnych miejscach na terenie naszego miasta i w budynku szkoły.

Zajęcia były ciekawe, podobały się naszym uczniom. To było wspaniałe wyzwanie dla nas nauczycieli i naszych uczniów, którzy dużo skorzystali wzbogacając się o nową wiedzę teoretyczną i praktyczną.

- oceniają opiekunowie

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Police Średnie-Piękny zakątek w Gminie Kościelec 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
fizjobaby
popularne wiadomości
09 Lip.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin