× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekki deszcz 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Jak wybrać zegarek na rękę?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 03 Czerwiec 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Jak wybrać zegarek na rękę?
© archiwum e-kolo
(0) | Czytano:
3,553 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Zegarek naręczny jest fenomenalnym urządzeniem, bo mimo rozwoju nowych technologii, nadal jest cenionym produktem. Obecnie nie ma on jedynie funkcji użytkowej, ale posiada znaczenie symboliczne. Posiadając czasomierz konkretnej marki możemy w prosty sposób kreować swój wizerunek. Skojarzenia z danym producentem od razu przywodzą na myśl określone cechy charakteru, które są przypisywane właścicielowi zegarka. Trzeba przyznać, że wybór czasomierzy jest ogromny, dlatego nie dziwi fakt, że zainteresowani zakupem zegarka często mają problem z wyborem modelu.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,553 razy
Udostępnij

Tani czy drogi model zegarka?

Przy wyborze zegarka cena nie powinna być głównym czynnikiem decydującym o zakupie. Najważniejsze jest to, by czasomierz był oryginalny. Tanie podróbki są czasami bardzo dobrze wykonane, ale należy pamiętać, że w razie awarii, zegarmistrz nie będzie miał części zamiennych. Najgorszym pomysłem jest kupowanie atrap drogich zegarków na bazarach za przysłowiową dychę. Takie urządzenia działają kilka dni, tygodni, najwyżej miesięcy. Są to produkty wykonane z najniższej jakości materiałów i wyglądają kiczowato, a nie elegancko. Należy zatem decydować się na oryginalne zegarki od konkretnego producenta i kupować je u zegarmistrza albo w salonie dystrybutora. Warto pamiętać, że liczba funkcji również podnosi cenę modelu. Jeśli szukamy swojego pierwszego zegarka warto postawić na minimalizm i prostotę. Wiele interesujących modeli dostępnych jest na: zegarkicentrum.pl. Na stronie można znaleźć czasomierze na różne okazje, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Zegarek nakręcany czy na baterię?

Czasomierz na baterię to tzw. zegarek kwarcowy. Jest on obecnie bardzo popularny i bardziej precyzyjny niż mechaniczny. Mimo wszystko, mówi się, że to właśnie zegarki mechaniczne mają duszę i w nich ukryty jest prawdziwy zegarmistrzowski kunszt. Czasomierz mechaniczny posiada mechanizm, w którym współpracuje ze sobą wiele elementów. Tego rodzaju zegarki cenią szczególnie kolekcjonerzy i pasjonaci. W mechanicznych czasomierzach tętni życie, bo każda nawet najmniejsza część musi właściwie wykonywać swoją pracę, by cały mechanizm działał prawidłowo. Zegarki mechaniczne mają wartość symboliczną i często są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Czasomierz z komplikacjami

Przy wyborze zegarka należy również zwrócić uwagę na jego funkcję. Trzeba wiedzieć, że każda dodatkowa funkcjonalność, to komplikacja dla mechanizmu. Z tego względu, zegarki z wieloma udogodnieniami mają wyższą cenę. Największym zainteresowaniem cieszą się takie funkcje jak kalendarz, datownik, stoper i druga strefa czasowa.

Przy wyborze zegarka trzeba jeszcze zwrócić uwagę na zapięcie. Niektórzy wolą nosić czasomierz na bransolecie, a niektórzy preferują zegarek na pasku. Poza tym, tarcza musi dobrze układać się na nadgarstku. Zegarek nie może przeszkadzać podczas codziennych czynności. Przed zakupem, należy przymierzyć go do ręki. Obecnie zegarki są rodzajem biżuterii dla obu płci. Oczywiście kobiece modele są bardziej zdobione, często z dodatkiem kamieni, a męskie charakteryzują się elegancją i prostotą.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
22 godziny temu 7,949

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
1 dzień temu 5,186 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
2 dni temu 106,359

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 21,870

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

R E K L A M A