R E K L A M A
ren
R E K L A M A
apteka
Wiadomości Miasto Koło

Jak wybrać zegarek na rękę?

03-06-2019 09:57 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,342 | Komentarzy: 0
Zegarek naręczny jest fenomenalnym urządzeniem, bo mimo rozwoju nowych technologii, nadal jest cenionym produktem. Obecnie nie ma on jedynie funkcji użytkowej, ale posiada znaczenie symboliczne. Posiadając czasomierz konkretnej marki możemy w prosty sposób kreować swój wizerunek. Skojarzenia z danym producentem od razu przywodzą na myśl określone cechy charakteru, które są przypisywane właścicielowi zegarka. Trzeba przyznać, że wybór czasomierzy jest ogromny, dlatego nie dziwi fakt, że zainteresowani zakupem zegarka często mają problem z wyborem modelu.
Jak wybrać zegarek na rękę?
Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Tani czy drogi model zegarka?

Przy wyborze zegarka cena nie powinna być głównym czynnikiem decydującym o zakupie. Najważniejsze jest to, by czasomierz był oryginalny. Tanie podróbki są czasami bardzo dobrze wykonane, ale należy pamiętać, że w razie awarii, zegarmistrz nie będzie miał części zamiennych. Najgorszym pomysłem jest kupowanie atrap drogich zegarków na bazarach za przysłowiową dychę. Takie urządzenia działają kilka dni, tygodni, najwyżej miesięcy. Są to produkty wykonane z najniższej jakości materiałów i wyglądają kiczowato, a nie elegancko. Należy zatem decydować się na oryginalne zegarki od konkretnego producenta i kupować je u zegarmistrza albo w salonie dystrybutora. Warto pamiętać, że liczba funkcji również podnosi cenę modelu. Jeśli szukamy swojego pierwszego zegarka warto postawić na minimalizm i prostotę. Wiele interesujących modeli dostępnych jest na: zegarkicentrum.pl. Na stronie można znaleźć czasomierze na różne okazje, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Zegarek nakręcany czy na baterię?

Czasomierz na baterię to tzw. zegarek kwarcowy. Jest on obecnie bardzo popularny i bardziej precyzyjny niż mechaniczny. Mimo wszystko, mówi się, że to właśnie zegarki mechaniczne mają duszę i w nich ukryty jest prawdziwy zegarmistrzowski kunszt. Czasomierz mechaniczny posiada mechanizm, w którym współpracuje ze sobą wiele elementów. Tego rodzaju zegarki cenią szczególnie kolekcjonerzy i pasjonaci. W mechanicznych czasomierzach tętni życie, bo każda nawet najmniejsza część musi właściwie wykonywać swoją pracę, by cały mechanizm działał prawidłowo. Zegarki mechaniczne mają wartość symboliczną i często są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Czasomierz z komplikacjami

Przy wyborze zegarka należy również zwrócić uwagę na jego funkcję. Trzeba wiedzieć, że każda dodatkowa funkcjonalność, to komplikacja dla mechanizmu. Z tego względu, zegarki z wieloma udogodnieniami mają wyższą cenę. Największym zainteresowaniem cieszą się takie funkcje jak kalendarz, datownik, stoper i druga strefa czasowa.

Przy wyborze zegarka trzeba jeszcze zwrócić uwagę na zapięcie. Niektórzy wolą nosić czasomierz na bransolecie, a niektórzy preferują zegarek na pasku. Poza tym, tarcza musi dobrze układać się na nadgarstku. Zegarek nie może przeszkadzać podczas codziennych czynności. Przed zakupem, należy przymierzyć go do ręki. Obecnie zegarki są rodzajem biżuterii dla obu płci. Oczywiście kobiece modele są bardziej zdobione, często z dodatkiem kamieni, a męskie charakteryzują się elegancją i prostotą.

Materiał naszej telewizji

 Zwiastun filmu Polityka 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze